Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Chopin lengyel név?

A Chopin lengyel név?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Francia.
2021. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

fellapoztad volna a wikipediat, már rég a birtokodban lenne a válasz....


"Édesapja, Mikołaj (Nicolas) Chopin (1771–1844) francia bevándorló,"

2021. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták Francia
2021. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De egyébként pl attól, hogy valakinek francia neve van,még nem biztos, hogy őmaga legnagyobb szinten a francia vért hordozza, pl Mo-n is szerintem sok magyar van, aki pl németes nevű, de nem németnek, hanem magyarnak tartja magát, mert pl lehrt, hogy 1 darab német ember házasodott be a családjukba; és tehát ő alkalmazkodott a többiekhez, hogy pl milyen nyelven beszéljen, és akkor lehet, hogy már a gyerek, vagy egy-két generációval később már ő is teljesen magyarnak tartja magát; és pl már esetleg nem is emlékszik a német felmenőkre; mert ő már pl nem is ismerte őket. (Tehát ez most csak példa, szeretek mindenkit nagyon-nagyon ♥♥♥)

Pl csináltak egy ilyesmit is egyszer, hogy beszélgettek emberekkel, hogy mi a véleményük erről-meg arról a népről, és akkor utána megmutatták a DNS-tesztjüket, amit csináltak nekik, és pl amiről kérdezték, hogy hogy áll ahhoz az adott néphez, és mondta, hogy utálja őket, volt, hogy az jött ki, hogy 100%-ban az a vére; vagy nemtom, de tehát nagyon nagy százalékot dobott ki a vér. Tényleg amúgy úgy emlékszem, hogy minthogyha lett volna 100% is. Egyébként tehát ez már nagyon érdekes, de tnyleg úgy rémlik, mintha lett volna 100. És amúgy azt gyanítom, hogy pl abban a helyzetben a szülei tudták, csak nem szóltak nekik, és azért volt olyan rossz a véleménye talán az embernek, akinek a DNS-ét megnézték, merthogy a szülei lehet,hogy folyton szidták őket; pl mentalitás miatt, és lehet, hogy pl azért is hagyták el pl az eredeti országukat, és akkor ezért is titkolták el a gyerek elől, hogy ő amúgy onnan való, mert pl rossz mentalitású közegben éltek, nevelkedtek fel a szülők, és nem akarták, hogy a gyereknek bármi köze legyen hozzá. Tehát hogy ehhez az esetlegesen kellemetlen mentalitáshoz; tehát nem akarták, hogy a gyerekük is odakeveredjen, ahonnan ők éppen menekültek jópár évvel azelőtt. De amúgy szal magyar embert ott asszem, nem kérdeztek, tehát ne aggódjatok, viszont ilyesmi sztorit is hallottam; nem emlékszem pontosan a sztorira, hogy névadással kapcsolatos volt-e a kikötés, de tehát ott meg az volt, hogy a magyar szülők kiköltöztek Amerikába, és tehát nemtom,hogy névvel volt-e; de úgy rémlik, az volt, hogy az egyik szülő mondta a másiknak, hogy "Oké, lehet az a neve a gyereknek, amit te választottál; de csak egy feltétettel, soha nem tudhatják meg, hogy ők magyarok." Na, és tehát valami ilyen sztorit is hallottam, ez mondjuk eléggé szomorú. :( Mert gyakorlatilag anyanyelvi szinten beszélhetné az ember a magyart, de a szülei nem is hajlandóak otthon se magyarul megszólalni, és tehát ezt a kincset elveszik, megtagadják tehát tőle, hogy anyanyelvi szinten ismerhesse a magyart; szal ez szomorú. :S

2021. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: nem ez volt a kérdés!

Fölösleges okoskodás...

2021. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: Köszi:)


De tehát maga a név eredete, nem az ember genetikai származása volt a kérdés.


PL lehet,hogy attól kap valaki ilyen nevet, mert mert egyetlen darab külföldi férfi volt a családban, és tőle öröklődik egy külföldi név, de mondjuk nagyobb százalékban tök más a genetika. Tehát én csak erre szerettem volna rávilágítani, szerintem amúgy igenis hasznos, és érdekes volt; remélem, a többség szerint így van, de ha nem, akkor bocsi. :)

2021. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Azért kapott ilyen nevet, mert a családját a forradalom alatt elüldözték Franciaországból.
2021. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!