Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 60%os beoltottságnál teljesen...

60%os beoltottságnál teljesen megszűnne a korlátozás a kormány szerint. Ez mennyire motivál az "oltakozásra"?

Figyelt kérdés

2021-04-15-ei tájékoztatóban elhangzott:

60%os oltottságnál teljes nyitás lesz. (~5.7 millió beoltott)


Jelenleg 3.09 milliós szintet elérte Magyarország az első oltást megkapottak száma. 1.5 millió még vár a vakcinára. Tehát még, ~1.23 milliónak kéne jelentkezni és oltást kapnia a teljes nyitáshoz.


További enyhítések várhatóak 3.5 / 4.0 / 4.5 milliós határokat átlépi az oltottak száma. (Pontosabban az első vakcinát megkapott, Magyarországon bejegyzett lakcímmel rendelkezők száma.)



2021. ápr. 15. 21:58
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem motivál - Majd én leoltom őket! Oltsák a nénikéjüket! Nem is létezik a vírus.
Nem motivál, nyissanak azonnal!
Elgondolkodok rajta - a nyitást már várom, a vakcinától tartok.
Elgondolkodok rajta, még nem döntöttem.
Motiváló, valósznű jelenkezni fogok.
Már jelentkeztem - megtettem, ami elvárható.
Már jelentkeztem - másokat is bíztatok erre.
83 szavazat
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Emberek kategóriát választottam, de lehetne egészségügy és gazdasági kérdés is, mégis az emberi oldala érdekel, hogy ez hogyan hat rád. Ez nem politikai kérdés.
2021. ápr. 15. 22:00
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

Nem motiválják az embert csak zsarolják, hogy aztán tudjanak az emberek mutogatni egymásra hogy "miattad nincs nyitás!"

Mindenki mérje fel a saját egészségét, allapotát és azután el tudja dönteni neki melyik a veszélytelenebb. És tiszteletben kell tartani azt is aki oltakozik, azt is aki nem.

2021. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek teljesen egyet, csak részben.


A "miattad nincs nyitás" egy hamis állítás. Aki ilyet mond azt elítélem.

Ez egy paranoid hozzáállást is feltételez, mert ezt nem mondta senki és én sem ezt írtam, a kormány álláspontja meg az, hogy "senkit nem fognak kényszeríteni arra, hogy oltakozzon". Ez a szavak kiforgatása, de sajnos vannak, akik ilyen szinten vannak, hogy ezt értik meg belőle.


Az üzenetet átfordítom kevésbé paranoidra, mert hogy csökkenjen a félreértés:

- A kormány azon az állásponton van, hogy, ha 60% megvan, az a biztos nyitás jele. Ezt nem látják valószínűnek, ezért kompromisszumos megoldást keresnek.

- Fokozatosan és egyre jobban nyitnak fél milliós oltottsági szintenként. Azaz tervben a 3.5, 4.0, 4.5 milliós oltottsághoz kötött nyitási lépések vannak: Ezek csak mérföldkövek. Az, hogy mit fognak engedni ezekben a mérföldkövekben, azt akkor fogják kidolgozni, amikor ezt elérik.

- Azért 4.5 millió az utolsó határ, amiről beszéltek, mert ennyi lenne az összes beoltott, ha a jelenezőket mind be tudnák oltani.

- Ha nem lesz több ember, aki jelentkezne oltásra, ezt is figyelembe fogják venni.

2021. ápr. 15. 22:48
 4/37 anonim válasza:
68%
Én nem szeretném beoltatni magam. Nem hiszek a vakcinákba. Más gyógyszereket évtizedekig próbálgatnak, ez tömeges emberkísérlet ami itt folyik. Ebbe meg nem megyek bele. Volt aki belehalt, nem szeretnék én lenni a következő.
2021. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
A vírusba is haltak bele. Abba sem szeretnél gondolom belemenni.
2021. ápr. 15. 22:55
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Semennyire, nekem ez a helyzet az ég világon semmi problémát nem okoz
2021. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Szóval aki le meri írni, hogy nem szeretné beoltatni magát, azoknak meg fogod magyarázni, miért jó az oltás.

Mennyire unalmas már ez.

2021. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Az a probléma vele, hogy állandóan csak ezt nyomatják, hogy már csak ennyi van, már csak annyi, az oltás megvéd közben kiderül majd, hogy az oltás után is meg lehet fertőződni, ráadásul sorra jelennek meg az újabbnál újabb mutánsok.


Szerintem ennek soha nem lesz vége.

2021. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Miss Endzsi ***** válasza:
78%
Még a végén igazuk lesz a konteósoknak. Olyan gazdasági szétbomlás lesz, hogy be kell vezetni az ÚÚj világrendet.
2021. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Ha leírom, hogy az oltás mire való, az miért is unalmas?

Ha te leírhatod a véleményed, más meg nem írhat neked semmit? :)

Te vagy a megmondója, hogy ki mit írhat le #7? Tőled kell engedélyt kérni, mielőtt valaki bármit végiggondolna, vagy leírná? Azért ebből a stílusból vegyél vissza!

2021. ápr. 15. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!