Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy vannak egészségügyisek a...

Hogy vannak egészségügyisek a COVID alatt a baráti kapcsolatokkal?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy magányos fajta, mindíg találkoztam valamelyik barátnőmmel,valamilyen program, vagy csak valamelyikünknél összeültünk beszélgetni. Mostanában viszont úgy érzem kerülnek, mert kórházban dolgozok. Pedig nem is találkozok COVIDos emberekkel, nem olyan részlegen vagyok. Betegekkel, sem érintkezek közveztenül. Messenger és egyéb ilyen kommunikációs eszközök a max kapcsolattartás. Nem mondom, hogy nem kell félni a COVIDtól, tény hogy van, de ezt kicsit túlzásnak találom már. Pl Tegnap is voltam vásárolni xy helyen, tömve volt, nem tudom hol van itt korlátozás....nálunk szinte üres a folyosó mivel csökkentve van a előjegyzések száma, plusz kísérőknek kikell nenni és időpontos rendszer lett bevezetve. 1 zsúfolt bolt miért nem veszélyesebb? Értem én hogy kórház...kicsit már kezd sok lenni.

2021. ápr. 17. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Az enyémek eüben dolgoznak, van, aki covid osztályon, van, aki nem, de csak online érintkezünk, mert egyrészt engem féltenek ( krónikus beteg vagyok, de még nem oltottak be), másrészt irtó leterheltek. Nagyon fáradtak fizikálisan és mentálisan egyaránt. Ilyenkor magamról keveset beszélek, csak meghallgatom őket és igyexem felvidítani, lelket önteni beléjük.
2021. ápr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt az emberek nem racionálisak. Neked a "homlokodra van írva", hogy "veszélyes" vagy (nem vagy, gondolom be is oltottak már rég, de szubjektíven így érzik a barátaid). Az áruházban a tömeget meg nem érzik annak.


Másrészt vannak kockázatvállalóbb és kockázatkerülőbb emberek. A tömegnyomorban nyilván inkább a kockázatvállalók fognak részt venni. A barátaid meg gondolom, mivel te is a tanultabb réteghez tartozol, szintén ide tartoznak és inkább kockázatkerülők. Ők nem mennek a bolti tömegbe sem, ha nem muszáj. Ez is lehet a magyarázat.


Az szomorú, hogy ez mind rajtad csapódik le, és teljesen érthető, ha emiatt rosszul érzed magad. A kapcsolatok szorosságától meg a barátok (érzelmi) intelligenciájától függ, hogy meg tudjátok-e beszélni. Az irracionális szorongásokon segíthet, ha beszéltek róla. Ha nem elég érettek a résztvevők, akkor viszont sajnos könnyen lehet sértődés belőle.

2021. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!