Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért beszélnek magabiztosan,...

Miért beszélnek magabiztosan, már-mar büszkén arról az emberek, amikor a tanárok verték meg megpofozták őket meg körmöst adtak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Túlzol. De amúgy kérdezhetnénk azt is, hogy miért beszélnek az emberek büszkén arról, hogy tiszteletlenül viselkednek a tanárokkal szemben?
2021. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%

Az boomerek szoktak ezzel hencegni, hogy "mindig vertek minket, mégis normális ember lett belőlünk!"

Aki ugyanúgy veréssel fenyítette a saját gyerekét/unokáját.

2021. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Aki büszke arra, hogy verték, azt kell megkérdezni. Szerintem viszont ez nem büszkeség, inkább annak kinyilvánítása, hogy egy-egy tasliba még senki nem halt bele, viszont rend volt. Nem úgy mint ma, hogyha a tanár csúnyán néz a gyerekre, amiért az zavarja az órát, a gyerek feljelenti, mert sérült a személyisége a szigorú nézéstől.
2021. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván egyik sem a legjobb opció.

Nem kell, hogy a tanár könnyvel verje a diákot, de az sem normális, hogy a ferde nézésért már feljelentgetnek.


Általános iskolában én is kikaptam párszor a tanároktól, hozzáteszem teljesen jogosan. De nem vagyok rá büszke és főleg nem jelentem ki azt, hogy ettől lettem normális ember!

2021. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

"Az boomerek szoktak ezzel hencegni"


Csak szerintem szánalmas ez a boomerezés? :D jaj annyira ciki, én érzem rosszul magam, amikor valaki leírja ezt a szót.

2021. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%

Én 1979-87 között voltam általános iskolás. Vagyis jó régen.

Körmös már rég nem volt akkor sem.

Egyetlen egy osztálytársam, egyetlen egy alkalommal kapott pofont az osztályfőnökünktől felső tagozatban. Higgyétek el, megérdemelte... Ezen kívül csak a testnevelő tanár pofozott, és csak akkor ha otthon felejtettük a cuccot, vagy ha rossz fát tettünk a tűzre. Ott se mindegyik. Az egyik pofozkodóstól én kétszer kaptam pofont (ebből az egyik otthon hagyott tornafelszerelés miatt volt). A többi testnevelő tanár engem nem ütött meg, de szerintem mást sem. Maximum úgy ordított velünk, hogy visszhangzott a tornaterem. :-))) Ja, és az összes pofont fiú kapta, lányokat egyik tanár sem ütött meg akkor sem.


Tehát ez volt 35-40 éve.


Gimnáziumban egyik tanár sem ütötte meg egyikünket sem az osztályból.


Tehát ez a "pofozkodós tanárok", meg "körmös", netán "nádpálca" ezek inkább még az én szüleim gyerekkorában lehettek, valamikor az ötvenes években.


Ezeket csak azért írtam le, hogy a mai fiatalok értsék, hogy mikor milyen dolgok történtek ill. nem történtek meg.

Ennyi erővel persze a középkori büntetéseket is emlegethetnénk, amikor a tovajnak levágták a kezét, a gyilkost kerékbe törték, karóba húzták stb. Ami a mai fiataloknak ugyanúgy történelem, mint az, hogy nádpálcával megverte a tanító a gyereket.

2021. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Utólag is elnézést kérek. :D
2021. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Megérdemelte? És mit csinált, hogy megérdemelte?
2021. ápr. 21. 11:02
 9/23 anonim ***** válasza:
19%

8-ra (ha nekem szólt a kérdés).

Rajzórán festettünk, és azzal szórakozott, hogy a saját arcát befestette. A tanárnál meg elpattant a cérna.

2021. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
#5 Max akkor ciki, ha pejoratív értelmet tulajdonítasz neki, amúgy ez egy generáció tényleges elnevezése.
2021. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!