Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok folyton csak elmegyek iskolába, próbálok figyelni, a barátaimmal úgy elvagyok szünetben, aztán hazamegyek, de nem sokat foglalkozok így a tanulással, hogy ülek a könyv felett órákig, hanem csak megcsinálom a házi feladatot aztán egyböl gépezés/játék. Van hogy fél órára kimegyek az udvarra és játszok a kutyával, csinálok egy kis házi munkát.

De nem nagyon szoktam úgy tanulni, hogy én most eldöntöttem, hogy xy-nak tanulok és akkor ezzel sokat foglalkozok. Egyszerüen ha tanulom akármelyik tantárgyat nem látom, hogy "na én lehetnék ez, ha sokat tanulnám" hanem csak házi feladat és még átolvasom a jegyzeteket, ha holnap dolgozat lesz.

Szerintem nincsenek céljaim, hanem csak így átvészelem az iskolát, aztán ha vége, akkor fogalmam sincs, mit kezdjek magammal.

Szerintem egy gyárban találnék csak munkát, nem tudom elképzelni magam pl. alkalmazott fizikusként. Szeretnék talán programozó lenni, de a matek nem az erösségem. Úgy érzem, hogyha próbálkoznék, akkor is reménytelen a helyzet, jobb inkább beletörődni a sorsomba.

Régen azt mondták, hogy higyjek az álmaimban, hát én nem hiszek benne. Szerintem jobb csak találni valamit, amiben nem vagyok csapnivaló, aztán majd lesz valami.

Gimnáziumba járok (nyilván most egy ideje online órák vannak).



2021. ápr. 22. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen szemléletű voltam, és messzebb jutottam, mint a száz százalékig szabálykövető, terelhető, de színötös tanuló birkák :D
2021. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még ha én színötös lennék..
2021. ápr. 22. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Éppen erről beszélek... Látom, nem érted amit mondok.
2021. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy nem olyan fontosak a jegyek?
2021. ápr. 22. 18:12
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha matekot akarok tanulni hogy csináljam? Bizonyos részei jól megy pl. a mértan, koordináta, egyenletek de pl. függvényeknél meg tudom csinálni a feladatokat de azt se tudom hogy a függvényt eszik vagy iszák.
2021. ápr. 22. 18:35
 6/6 válasza:
100%
Régebben én is így voltam, de aztán megszerettem a matekot. Most, ha valami nem megy, akkor visszakeresem a leckében (példatárban és füzetben is). Ha továbbra sem tudom megoldani a feladatot, akkor megnézem amit órán csináltunk és ha utána sem megy, akkor megnézem a megoldást és az alapján megpróbálok rájönni. Ezen kívül még ajánlanám, hogy ha van időd és kedved, kezdj el más feladatokat is oldani, mert idővel ráérzel :)
2021. ápr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!