Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen semmirekell...

Miért vagyok ilyen semmirekellő, mihaszna, buta?

Figyelt kérdés

Középiskolás srác vagyok.

Alsóban még nem volt gondom igazán, bár akkor is utáltam a sulit, társaságot stb. Sosem ment a tanulás,(bár szüleim sem sokat tettek ez érdekében) annyi maradt meg kiskoromból hogy idegbetegen anyámmal tanulom a szorzótáblát:D De több emlék nem is igazán.

Felsőben már egyedül próbáltam "tanulni" de annyiból állt hogy egy verset megtanultam néha, meg összecsaptam gyorsan a házit. Nyolcadikra el jutottam oda hogy csak melegedni jártam be kb. Házit valakiről lemásoltam óra előtt és kész.

Már 3 éve középsulis vagyok, na itt meg aztán semmi... Konkrétan semmit nem tanulok, nem csinálok semmit. Mindig halogatom, ha meg megpróbálom, semmi értelme nincs. Vagy abbahagyom, vagy ülök felette, vagy nem jegyzem meg. Mondatnám hogy szorongok suliba meg ilyesmik, nem szeretem az embereket, csendes visszahúzódó vagyok stb. De most online oktatásban se változott semmi. Minden skippelni "akarok". Most is lenne egy jó lehetőségem hogy ne álljak bukásra, de ehhez sokat kéne tennem, és az van hogy nekiállok, megnézek egy két dolgot, és ideges leszek, abbahagyom nem érdekel. Mástól próbálom elkérni esetleg, vagy valami. Nem tudok tanulni szerintem, motiválatlan vagyok, de lehet hogy csak szimplán hülye. Nem tudom.

Konkrétan semmit nem tudok, nem tudom hol tartunk az anyaggal. Úgy nem buktam meg hogy most online oktatás alatt kimásoltam mindent a tesztekbe netről... És majdnem mindennel így vagyok, meglátom hogy ezzel foglalkozni kéne, egyből elmegy a kedvem.

Elhatározom pl hogy órán figyelni fogok(online, rendes, mindegy) 2 perc múlva azon kapom magam hogy mást csinálok xD


2021. ápr. 23. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább lusta és motiválatlan vagy mint buta. Van esetleg valami célod, amire annyira vágysz hogy legalább minimális mértékben hajlandó legyél küzdeni érte? A baj azzal van, hogy nem látsz magad előtt jövőt, nem látod az egyértelmét annak hogy tanulj. Ha igazán szeretnél valamit, el tudod érni, csak akarni kell.
2021. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Vagyok. Példának okáért én is hasonlóképpen voltam mint te amíg nem érdekelt amit tanulok. Gyerekkoromtól kezdve tudom mivel szeretnék foglalkozni és mindig álmom volt az a szakma. Viszont diplomás családból származom, ezért elterjedt nézet a családban hogy a szakma ciki. Szakmunkásképző helyett gimnáziumba, majd pedig egyetemre kényszerítettek a szüleim. Az első félévben nyilvánvalóvá vált hogy semmi értelme, mert egy picit sem tud érdekelni az egész. Nem tudtam és nem is akartam tanulni. Ha elvégeztem volna az egyetemet, akkor sem azzal foglalkoztam volna amit ott tanultam. Végül a szüleim is belátták ezt. Érdekes, mióta azt tanulhatom amit szeretek, örömmel ülök le tanulni, de ha éppen nem is érdekel egy témakör, akkor is van motiváció, hogy MEG AKAROM CSINÁLNI, ennek érdekében pedig átugrom az akadályokat.
2021. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem diplomás családból származom, ahogy utaltam is rá, velem sosem tanultak, nem is tudok tanulni. Hogy tanulhatnék meg tanulni?

Amúgy meg ami érdekel azt nem tanulhatom, főleg nem szakma.

2021. ápr. 23. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Fhu , nehez szitu, de mint diak a diaknak megpróbálok segiteni azok alapjan amik nekem bevaltak :D.


Eloszor is az online oktatas egy teljesen mas legkor es teljesen megertem hogy motivalatlan vagy,hogy leulj tanulni ,vagy csak szimplan figyelj az oran. Tul sok a zavaro tényező korulottunk ami kecsegtetobb a 6 oras gep elott gornyedesnel es jegyzetelesnel. De ahogy olvasom te mar az online suli elott se voltal egy motivált ember. Nos először is a szuleidet nem erdemes ebbe belevonnod, tudom milyen amikor ok probalnak segiteni tanulni , fenomalis, de nem foghatod rajuk a motivalatlansagodat/lustasagodat. Végtére is magadnak kellene tanulnod ,nem nekik. Ezt annyit szajkozta anyum es csak forgattam a szemem magamban amikor mondta , de igy visszagondolva igaza van. Nem az a "pofaja" fog egni erettsegin ,foleg a szobelin.

Mielott barmit is csinalsz ezt kellene magadban tisztáznod. Mit szeretnél kezdeni magaddal? Gondolj bele mennyire meg fogod banni később ,hogy nem kezdtel el hamarabb valtoztatni a hozzaallasodon! Mi az ami motival, megha minimalisan is,es itt nem feltetlen a sulira gondolok. Van olyan hobbid ,vagy valami ami nagyon erdekel, amit szívesen csinalnal? Esetleg egy alommelo? Valami amit kituzhetnel celnak es ugy alakitanad a dolgaidat hogy azt el tudd erni.

Errol ennyit szerettem volna.


Na most az online sulival kapcsolatban:

-tedd el a telefont, kivéve ha arrol megy az online oktatás , en személy szerint folyton azon kaptam magam hogy csak gorgettem egy párat facen, felneztem gyakorira , megneztem az emailjeimet stb azaz semmi ertelmeset , amit ne tudtam volna megcsinálni később ,szimplan reflexszeruen csináltam amikor szetuntam a fejem, vagy mar nem volt kedvem tanulni.

-tarts szunetet, igyal egyel, mozogj, csinálj valamit ami nem sulival kapcsolatos amikor ugy hogy erzed hogy kezdesz kiegni(persze nem akkor kellene amikor a tanár valami nagyon fontosat magyaraz) egy 5-10 perc csodakra kepes.

-probald meg megcsinálni a hazit aznap amikor feladják, azaz az utso ora vegen nem vagodsz be egyből az agyba telefonozni hanem egyulto helyedben megcsinálod azt amit tudsz és amennyit ugy erzed hogy még képes lennel. Suli utan hajlamosak vagyunk bepunnyadni :D


Egy tipp a tanulashoz:

Ez amit irtal ,hogy meg ha sikerul is ravenned magad arra hogy leulj tanulni, hamar eleged lesz ez ismeros. Nalam az allt a hatterben hogy annyira halogattam a dolgokat hogy szépen osszegyultek es egy csomo mindent be kellett volna potolnom. Amikor leultem tanulni csak ez ment a fejemben hogy még mennyit kell tanulnom es elment teljesen a kedvem. Ami nekem segitett az az volt hogy osszeirtam tantárgyankent a temakat, szépen rendezetten hogy egy osszefoglalast tudjak beloluk csinálni, es igy tudtam hogy mibol mit kell csinálnom , es sokkal könnyebben le lehetett követni! De kiserletezz , próbáld ki hogy neked mi válik be. Bocsi a kisregenyert csak segiteni szeretnek es nem igazan tudom ,hogy mi adná neked a legjobban :D kitartast , you got this, es akarmibe is kezdesz majd bele kesobb sose felj váltani ha nem tetszik/ugy erzed nem neked valo, egyszer elunk basszus. :)

2021. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is fel van gyűlve 3 évnyi anyag sajnos:D A legrosszabb meg hogy nem érdekel egyáltalán. Valszeg egyetemre se fogok menni:c
2021. ápr. 23. 12:22
 6/7 A kérdező kommentje:
De nagyon köszönöm a hasznos válaszokat:))
2021. ápr. 23. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így érzem, nem tud lekötni az amit tanulnom kéne, de nincs olyan dolog, amire azt mondanám, hogy hú de jó lenne és tennék bele erőt is. Csak várom a csodát, hogy valami felkeltse az érdeklődésemet.
2021. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!