Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért van ekkora...

Manapság miért van ekkora vándorlás az országon belül?

Figyelt kérdés
Egy évtizede sem volt ekkora mértékű az emberek mozgása, mint jelenleg. Régen miért nem volt ez, és ma miért van?

2021. ápr. 26. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért régen is volt jókora vándorlás, csak sokkal szétszórtabban volt jelen. Most koncentráltabb az egész, mindenhonnan mennek Sopronba, meg Budapestre..

Az oka pedig Ausztria (Sopron esetén), illetve az, hogy az ország nagy részében arcpirítóan alacsonyak a fizetések.

Pár éve jártam egy nyírségi nővel. Nem kerestem jól, igaz, hogy informatikus voltam, de közalkalmazottként, és így kerestem 82 ezret. (2015 környékéről van szó.) Barátnőmék környékén szabályos csoda voltam, szó szerint képzeld el azt, hogy a barátok, ismerősök mind jöttek megnézni, hogy ki ez a pénzes pasi. A szomszéd még be is próbálkozott nálam. Azóta a helyzet nem sokat javult, az élet viszont drágább lett. Ez a fő oka ennek az országon belüli vándorlásnak

2021. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert régebben több volt a lehetőség. Pl felénk nőként egy átlagos diplomával is max adminisztrátornak kerülsz be valahova, mivel annyira kicsi a lehetőség, a jó helyekre protekció kell.
2021. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Mi az az átlagos diploma?
2021. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!