Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre több...

Szerintetek is egyre több anyuka marad otthon a kicsi 3 éves kora után is, vagy esik teherbe mondjuk a 3. gyerekkel, nem tervez visszamenni még dolgozni, aztán egyszercsak új ház, vidékre költözés stb.?

Figyelt kérdés

Leginkább youtuber, instás magyar átlag anyagi helyzetű anyukákra gondolok. Otthon vannak már 6-7-8+ éve, nem nagyon terveznek visszamenni dolgozni, elmondásuk szerint apuka se keres kiemelkedően sokat, erre mégis hirtelen nagy hírek, építkezés, házvásárlás, költözés vidékre, ahonnan még nehezebb lesz visszamenni dolgozni.

Mégis hogy tudják ezt megcsinálni? Egyre több ilyet látok, és nem értem. Persze biztos hitelt is fevesznek hozzá, de nekik nem lesz egyhamar bevételük (nem nagy youtuberekről vagy insta anyukról van szó, illetve a környezetemben is egyre több ilyet látok). Nem félnek, hogy ha apuka kiesik, hogy fogják fizetni a hitelt, eltartani a gyerekeket stb.? Mert nagyon úgy néz ki, hogy csak időhúzásnak jönnek a terhességek, miközben nagyon sokszor meg panaszkodnak, hogy nem bírnak a gyerekekkel, sőt olvastam olyat is, hogy utálják a gyerekeiket. Aztán pár hét, és jön a hír, úton a 3. gyerek.



2021. ápr. 26. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert nagy a munkanélküliség és inkább szülnek.
2021. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

"youtuber, instás magyar átlag anyagi helyzetű anyukák"

Szerinted hány ilyen van? Szerited ez tömeges jelenség, hogy így próbálnak pénzt keresni otthonról? Több százan, ezren, tízezren lehetnek, vagy még többen? És ez annyira bejön nekik, hogy inkább szülnek még, csak tovább instáskodhassanak, jutuberkedhessenek otthonról? Mi a fszról beszélsz? És egyátalán miért foglalkozol mások életével? És hogy legyen kijelentő mondat is, azért vesznek az emberek vidéken házat, mert Budapesten nem tudják megfizetni.

2021. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Válogasd már meg a stílusodat légyszíves! Kirakják az életüket a social médiában, hogy foglalkozzanak velük, akkor ne legyen már probléma neked sem, hogy foglalkozom velük. Mivel nincsenek több tízezren ezen a vonalon, nyilván nem is így értettem. Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Arra gondoltam, hogy ezek az anyukák akkor kezdtek videózni, amikor az első gyerek megszületett. Aztán nem is mentek vissza dolgozni a második gyerek előtt, de ha munkáról kérdezik őket, csak terelnek, hogy hát még nem mennek, vagy a régi helyükre nem is akarnak, de terv az nincs. Aztán egy idő után inkább szülik a következő gyereket. Azzal is otthon lesznek 3-4 évig. Közben apuka felhuzat nekik egy házat vagy vesznek. És ehhez ők semmit nem tesznek hozzá. Amúgy alpból vidéki anyukákról van szó a youtubeon vagy instán, tehát nem Budapestről költöznek ki. A hangsúly azon van, hogy olyan távolságba költöznek a munkalehetőségektől, van, aki jogsi nélkül, hogy onnan esélytelen lesz munkába járniuk, és ezt tudják is jól. Közben meg apuka megfeszülhet a melóban. Ha meg 45 évesen neadjisten elviszi a nagy hajtás, ott állnak megélhetés nélkül az anyukák 3-4 gyerekkel, akik baromi jól mutattak a videókban, képeken a kertben, meg a pinterestből kimásolt gyerekszobában, és nem tudja majd fenntartani a lakhatásukat stb., ha nincs bevétele ezer éve. És ezekbe nem gondolnak bele, csak abba, hogy a szülésen kívül más dolguk ne legyen, a többit meg apa oldja meg.
2021. ápr. 27. 00:14
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de szeintem ez egy elég hülye és érthetetlen kérdés, és ez nem éppen a legjobbat hozza ki belőlem. Elolvastam ismét a kérdést is, meg amit kiegészítésként írtál, és lehet hogy velem van a gond, de nem értem a problémát. Most az a gondod, hogy honnan van pénzük? Vagy hogy apa dolgozik, anya nem? Több megoldást tudok elképzelni:

1. nekik ez így jó (mármint apának és anyának is, és nem olyan egyszerű visszamenni dolgozni sok év kihagyás után)

2. nem gondolták végig azokat a problémákat, amiket írtál (magyar ember nem éppen a pénzügyi tudatosságról híres)

3. sok pénzük van (ezt nem látod, mert lehet hogy normális emberek, akik nem hivalkodnak a vagyonnal)

4. a social média az internet pöcegödre, ha lekapcsolnák a netről az egészet, nekem fel sem tűnne. Valószínűleg ezért nem találkoztam a jelenséggel.

2021. ápr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj. Engem eltart a ferjem, de Youtuberekre tenyleg nem aldoznek egy percet se.
2021. ápr. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kolléganőm mondta, hogy neki anyagilag jobban megéri szülni még egy gyereket mint visszamenni dolgozni. Több pénzt kap ha otthon marad, plusz felvették a babavárót, így még 3 évet otthon marad a kisebbik gyerekkel. Nem mellesleg mindkettővel elintézte, hogy veszélyeztetett terhes legyen, mert az apja orvos.

Azt mondta még sosem volt ennyi a havi bevétele. :D


És ők is hitelt vettek fel.


Mondjuk nem youtuber, egy ilyen videót sem láttam, de gondolom sokan vannak így rajta kívül.

2021. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy most lehet, jobban megéri, de amikor letelik az első két év, utána a gyes már nagyjából semmi. A gyerek 3 éves kora után meg tényleg semmi. És van, aki még utána is húzza-halasztja a munkába állást mindenféle indokkal. Onnantól a gyerekek miatt pont, hogy sokkal nehezebb lesz a megélhetés. Mert persze jó világ van, mikor mondjuk 2 gyerekre megkapja duplán a max gyedet. De ez nem tart örökké. És ezt nem értem, hogy miért nem gondolnak a jövőre. Azért megérez a háztartás egy többszázezres mínuszt, amit a gyed hiánya fog okozni. Meg a babaváróra se életbiztosítás alapozni. És akkor előtted van még 30-40 év, amit munkával kellene tölteni, közben a gyerekek is rengeteg kiadással járnak. Szóval pár évig dajdaj, aztán évtizedekig mi lesz? Főleg, ha válás lesz belőle vagy apuka keresőképtelen lesz stb. És ez bosszant, hogy ilyenekre miért nem gondolnak? Tudom, semmi értelme ilyeneken kattogni, de mégis megakadok rajta, mikor már a többedik ilyen esetet látom, hogy igazából a semmire meg a hitelre szülik a gyerekeket, munka meg kilátásban sincs, de közben megy a villogás, hogy új ház stb.
2021. ápr. 27. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért vállalnak be sokan 3 gyereket. Akkor adómentes, plusz felveszik a CSOK-ot is.
2021. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fú, ezekből a pénzért szülő/munkát megúszni kívánó nőkből milyen buta, semmirekellő, elégedetlen, méltóság nélküli öreglányok lesznek.
2021. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!