Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik vele?Lehet ez...

Mi történik vele?Lehet ez lelki betegségre utaló jel? Hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

4 hónapja a párom,és én,szakítottunk..illetve,ő szakított.

Lett egy munkája,ami jól fizet,de semmi szabadidőt nem hagynak neki.Úgy érzem,túlterhelték,mert azóta kezdődtek a bajok. Folyton dolgozik.Nincs ideje se rám,se a szórakozásra.

Nemrég újra összejöttünk,majd egyszer csak felhívott.Minden rendben volt,érdeklődött mivan velem,teljesen normálisan beszélt,majd egyik pillanatról a másikra kijelentette,hogy utál élni,gyűlöl mindenkit,őt is gyűlöli mindenki..mindenki kétszinű,és csak körülötte történik rossz.Nem értettem mitől lett ilyen rosszúl hirtelen.Próbáltam vigasztalni azzal,hogy nekem számít,mert szeretem,és nem csak őt veszik körbe rossz emberek..de végig se hallgatott.Megkérdeztem,történt-e valami,de nem mondta el.Hozzámvágta,hogy nem értem meg,majd letette a telefont. Rá 5 percel késöbb, írt hogy szeretlek,aludj❤.


Nem először fordult elő ez. Egyik pillanatban teljesen rendben van,majd hirtelen mindenből elege lesz,és szinte meg akar halni.Mindenkit megutál,akiket szeret.


Hiába kérdezem mi a baja,sose mondja el.


Próbáltam elérni,hogy segítek,csak keressen másik munkát..mert ez iszonyat..de nekem támadt,hogy az én munkahelyem se jobb.


Hogy segítsek rajta? Rám nem hallgat..a szülei meghaltak. A nevelője pedig valamiért nem kedvel.A testvére meg nem törődik vele.


Nem tudom,hogy kéne őt kezeljem.Egyedűl nem akarom hagyni,mert nem akarom,hogy kárt tegyen magában.Gondoltam arra is,hogy ez már nem szimpla hangulatingadozás,vagy rossz kedv,vagy fáradság,hanem valami lelki betegség.


Találkoztatok már ilyennel?

(Engem kicsit a Borderline-ra emlékeztet)


2021. máj. 1. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy bipoláris?
2021. máj. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet.Sajnos nem tudom.Épp ez a baj.Ezeket tapasztalom nála,de csak mióta az új munkahelyén van.
2021. máj. 1. 02:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Idegkimerültség, nagy belső feszültség csinál ilyet. Én pont így viselkedtem a nyugtató elvonás után. Szélsőséges hangulat és érzelem ingadozások, utállak- imádlak, stb. Pihenésre, nyugalomra lenne szüksége.
2021. máj. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem speciel zavarnak a környezetemben az ingadozó hangulatú emberek, akiknél mindig sakkozni kell, hogy éppen hányas lábuk van.

Azzal nincs bajom, ha valakinek okkal van rossz kedve, de akkor mondja el, ne rejtélyesedjen, miközben a környezet meg hadd tippelgessen!

Ha valamit nem akar megosztani, akkor nyögje ki, hogy munkahelyi gondok, családi problémák, szerelmi bánat, vagy bármi, nem kell részletekbe menni, de akkor az ember legalább tudja, hogy van magyarázat és nem a Gyakorin kell vadidegenektől tanácsot kérni, hogy mi is lehet ez.

Mindenkinek megvannak az élet hozta problémák, éppen elég azzal megbirkózni, mintsem rejtvényt fejteni és nyomozni, hogy a másik jogosan bukott e ki, vagy mentális beteg.

2021. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni csak azon lehet, aki hagyja, kéri, igényli.

Esetedben vagy hallgatod 0-24-ben a sirámokat, vagy továbblépsz!

2021. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló barátnőm szörnyű volt. Biztos valami lelki betegség.

Engem annó teljesen tönkretett az iylen viselkedésével hosszabb távon. Mindig mnident sikerült végül tönkretennie, teljesen kibirhatatlan szerintem az ilyen sajnos.

Persze ha van valami komoly oka az más.

2021. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én oknak azt látom hogy 0-24 ben dolgoztatják regfel,este. Nincs időbeosztása ,hogy ekkor szünet,ekkor meló,hanem össze vissza.Amikor melózik egy szállón kell ülnie a semmi közepén.,és kb ebből áll az élete. Felhoztam neki,hogy hagyja ott ezt a munkát,de nem hallgat rám. Mert ez a testvére cége,és nem veszi észre,hogy ez egy rabszolga munka.Ha ezt felhozom,egyböl ingerült lesz,és nemek támad,hogy ő legalább nem hal majd éhen ahogy én a hülye munkámmal.

Abba igaza van,hogy a felét se keresem meg annak amit ő. Oké..de ezzel szemben megélni megélek belőle,szeretem csinálni,és van is szabad időm.

2021. máj. 1. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam iylen hulla fáradt sokáig, de akkor sem teljesen oké ez a szélsőséges dolog.

Ingerlékenyebb az ember meg minden, de ettől nem lesz random halálvágyai azért, utána hirtelen meg semmi.

Biztos, hogy valami lelki dolgok vannak ott.

2021. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogy segítsek rajta? Nekem is nagyon sok lelki ,testi problémaim vannak.Van amit kezeltetni kellet.Én saját magamon segítettem végül.

Ő viszont megvan rekedve.

Igazából, vallásos..Ez is nagyon rátesz,mert azt hiszi,hogy ami vele van az isten akarata,és ennek így kell lennie,holott ez nem igaz.

Az én munkahelyemen felajánlották,hogy felveszik,de mivel keveset fizet,meg nem kedveli a főnököm a multbeli sérelmei miatt,igy nem akart jönni.

Én meg már kifogytam az ötletekből.Nem tudom rávenni,hogy lépjen,és már kezdek elfáradni,mert megvan a magam baja.

Még próbálkozok kicsit,hátha valahogy csak ki tudom ebböl rángatni,de nem igazán tudom,hogy álljak hozzá..Faggassam? Vagy csak sz.rjam le ilyenkor? Vagy mi tesz ilyenkor jót neki?

2021. máj. 1. 12:32
 10/11 A kérdező kommentje:

Őszintén,már az is megfordult a fejemben,hogy feljelentsen a munkahelyét,mert fellehet 1,2 dolog miatt.

Csak ez azért nem út,mert akkor mások is utcára kerülnek+ ha kirugják,lehet csak még idegesebb lenne.Bár legalább kipihenné magát.


Egyenlőre azt csinálom,hogy amikor bekattan,próbálom lenyugtatni,de semmire nem megyek..Nem tudom mit mondjak neki.

2021. máj. 1. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!