Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem néznek ki...

Csak szerintem néznek ki idősebbnek a "régi" fiatalok?

Figyelt kérdés

Úgy értem például a 80-as, 90-es években a 13-14 évesek már simán kinéztek 18-nak.

Manapság pedig még mindig tűnnek inkább kisgyereknek is, sokszor még a középiskolások is.

Én látom ezt csak így, hogy a régebbi kor gyerekei sokkal érettebbek voltak?


2021. máj. 1. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is, nekem is mindig ez volt a benyomásom régi képeket nézegetve.
2021. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Én itt a fővárosban olyan fiatal gyerekeket látok (10-18 év körüliek) akik anatómiailag, testalkatuk tekintetében 50-60 éveseknek felelnek meg - persze magyar viszonylatban. (Külföldön ritkán hagyják el magukat az idősebbek.)


Egyre nagyobbak magasság és testtömeg tekintetében, arányaiban kevesebb rajtuk az izom, és drasztikusan több a zsír. Nemegyszer fordult már elő velem, hogy nem tudtam eldönteni egy adott illetőről, hogy fiú-e vagy lány, mert sem az arca, sem a teste nem árulta el.

2021. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Én 20 éves vagyok és most nézek ki 16-nak.


Nem tudok vele mit csinálni, vékony, magas vagyok ezért tűnök fiatalabbnak.


Egyébként egész gyerekkoromban 4 évvel néztem ki fiatalabbnak.

2021. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Igen van benne igazság.

Plusz hogy idősödsz te is így aki nállad sokkal fiatalabb azt kölyökképűnek látod.

Szerintem ezért lehet az hogy a szülők az 50 éves gyereküket is fiatal nak látják, és meg akarnak mondani mindent.

2021. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nezegettem en is alt sulis ballagasi tablokat, 30 evvel ezelottrol. Hat mit ne mondjak, a 14 evesek 20-nak neztek ki. Nem tudom hogy ez erzeki csalodas e, de az en korosztalyomban szerintem meg sok 20-on eves is 14-15-nek nez ki. Persze ez manapsag sokat valtozik azzal hogy a 14 eves mazolja a fejet, de azert szerintem szembetuno a valtozas.
2021. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez pont fordítva van. A mostani 13-14 éves ribik néznek ki úgy, mint egy kiélt 40 éves. 20-30 éve pont nem így volt. A 40 évvel ezelőttiek viszont az idióta dauerolt frizurájukkal valóban sokkal öregebbnek néztek ki. A nagymamám pl. az esküvői képén kinéz egy harmincasnak, pedig 18 volt akkor.
2021. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is pont forditva van.

Mostanaban a 13-4 eves fiuk legalabb 175-180cm magasak, mar rendesen borotvalkoznak, mely a hangjuk stb.

A 14-5 eves lanyoknak pedig olyan testuk van, mintha legalabb 17-8 evesek lennenek.

2021. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt akkoriban nem voltak annyira eltunyulva a fiatalok (internet se volt, a 80-as években még gyorskaja se, ellenben volt sorkötelezettség) másrészt az öltözködés is benne van. Amit manapság hordanak a fiatalok az egyenesen gyerekesnek hatott volna annak idején és ezt úgy mondom hogy én se vagyok idős.
2021. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ember függő. Van olyan aki már 15 évesen olyan mint egy 30-40 éves, engem meg 19 évesen még 16-nak se néztek, most 20 évesen tűnök talán 18-nak :)
2021. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

A régi fotókat nézegetve mindig idősebbnek tűnnek az előző generációk.

A kérdező nem arra gondolt, hogy most ki néz ki fiatalabbnak vagyy idősebbnek, hanem az egyes korok embereinek kinézetére.

2021. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!