Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az egyetemeken van már gender szak, és olyan kötelező tárgyak, amelyek keretein belül a gendertudományokkal foglalkozhatnak a hallgatók?

Figyelt kérdés

Nem célom egy véres vita kirobbantása, pusztán arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok a gendertudományokról, a gender mozgalmakról, és arról, hogy egyes egyetemeken ezeket már oktatják is.

Nekem őszintén elég vegyes érzéseim és gondolataim vannak ezzel kapcsolatban, ezért lennék kíváncsi a ti véleményetekre is.



2021. máj. 1. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Melyik magyar egyetemeken? Tudtommal az ELTE-n a kormány betiltotta (egy tudományágat... elég komcsi tempó), a CEU pedig már Bécsben üzemel. Egyébként le merném fogadni, hogy lövésed nincs arról, mit tanítanak egy "genderszakon", ami azt illeti egy specializált szociológia szak.
2021. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mojjo ***** válasza:
91%

"Egyébként le merném fogadni, hogy lövésed nincs arról, mit tanítanak egy "genderszakon""


Szerintem ezer emberből kilencszázkilencvenkilencnek lövése sincs. (Pl amúgy nekem sem.)

2021. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az ELTE-n volt egy darab ilyen töltelék tantárgyam, amit felvettem (a szakomhoz -töri MA- semmi köze nem volt).


Elég érdekes volt, de tök felesleges időpazarlás. Fogalmam sincs, hogy lehet erre egy egész szakot ráépíteni.

2021. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érint, nem ilyen jellegű szakon vagyok. Aki oda jelentkezik, az nyilván akarja hallgatni ezeket az órákat.
2021. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nyelvszakosként voltak genderrel foglalkozó óráim és szerettem őket, szerintem nagyon érdekes és a szakdolgozatomat is ezzel kapcsolatban szeretném majd írni. Azt tudom, hogy pl. Szegeden a szakomon mesteren már van társadalmi nemek szakirány is külön. Azt nem tudom, hogy egy kifejezetten ennek szentelt szakon konkrétan mit tanítanak, mert ennek még sosem néztem utána (tudtommal Magyarországon ma nincs is ilyen szak), de szerintem ez egy érdekes terület.
2021. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ezzel semmi probléma, egy érdekes területnek gondolom, viszont a gyakorlati hasznát már erősen megkérdőjelezhetőnek látom.


19/F

2021. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
A genderszak egy ideológia által hajtott áltudomány.
2021. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén nem értem, hogy hogyan lehet egy teljes szakot felépíteni a társadalmi nemek tanulmányozására, ennek ellenére vannak valid tudományos eredményeik. Viszont szerintem több értelme van a különböző társtudományokon belül specializálódni a genderre, mintsem külön ezzel foglalkozni. Antropológián, régészeten, történelmen vagy szociológián belül igenis valid kérdéseket feszeget.


Lehet hülye emberi találmánynak tartani, de az emberi kultúra része, hogy foglalkozunk a nemi szerepekkel és identitásokkal, és ez nem modern találmány.


Például régészként tudom, hogy a mai Magyarország területén belül számos őskori kultúra létezett, ahol a temetkezés rítusok erőteljesen gender-specifikusak voltak, amin belül vannak furcsa anomáliák, amikor egy síron belül keverednek a férfi és női jegyek. Most ezzel ezzel mit kezdenek a kritikusok? Lényegtelen, hogy én mit gondolok a nemekről, az a dolgom, hogy megértsem, hogy 4500 éve mit gondoltak az emberek róla, amihez pedig szükségem van a gendertudomány eredményeire is.

2021. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
+ De ha nem is lennének anomáliák és mindenki ugyanúgy gondolkodott volna bináris férfi-nő szerepekben, mint a legtöbb mai ember, akkor is lenne értelme foglalkozni a női és férfi társadalmi szerepekkel, hiszen ezek ugyanúgy változtak az emberi történelem során. Ez tagadhatatlan, hisz az elmúlt néhány generáción belül is hatalmas változáok történtek.
2021. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyelvszakon mindenkinek vannak gender orái szerintem, nem rosszak, bár ezek nagy részét szerintem bárki tudja, aki egy kicsit is széles látókörűbb.
2021. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!