Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar-e egy disszidens...

Magyar-e egy disszidens magyar szülőktől pl. Dél-Afrikában született és ott felnőtt ember? Magyarul nem ért, csak angolul és valamelyik afrikai nyelven beszél, vallástalan -ateista-, azért is nem beszél magyarul, mert csak valamelyik ottani

Figyelt kérdés

magyar egyházban tudott volna magyarul tanulni.

Minden rokona, felmenője Mo-on élt. Pénzük nem volt rokonlátogatásra, nem is járt Mo-on.

A szülei után mondjuk dél-afrikai állampolgár lett, nem is élt más országban, csak ott. Magyar hivatalos papírja sincs, a keresztneve sem magyar, hanem ottani helyi.



#magyar nyelv #magyarság #külföldön született magyarok #magyar ősök
2021. máj. 5. 02:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy másik, hasonló kérdés kapcsán jutott eszembe.
2021. máj. 5. 02:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy akarod.
2021. máj. 5. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki az akinek érzi magát.
2021. máj. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha ő magyarnak érzi magát, akkor az. De mit számít ez?
2021. máj. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgár gyermeke automatikusan magyar állampolgár is. Ha nincs papírja róla, de tudja igazolni, hogy a szülei magyar állampolgárok, akkor megkapja az állampolgárságot.


De nyilván nem magyar az, aki nem ismeri a nyelvet, az országot, a szokásokat, a kultúrát, meg semmit. Szóval a köznapi értelemben nem magyar.

2021. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Anyai nagyapám erdélyi szász, anyai nagymamám román, apai nagymamám felvidéki magyar, apai nagyapám meg osztrák. Az én férjem jemeni arab. Három gyerekem van. Szerinted milyen nemzetiségűnek vallják magukat. Nekem édesmindegy mert ugyanúgy szeretem őket.


45F

2021. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
U szerintem ez beugratós kérdés... A gyerekek anyja milyen származású? Meg hol éltek, ahol két férfi összeházasodhat?
2021. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 45N. Csak a férjem felidegesített a reggeli kávéval.
2021. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

5

Eszerint a szülők bűneiért a gyerek lakol.

2021. máj. 5. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!