Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből vagy hogyan lehetne...

Miből vagy hogyan lehetne könnyen kideríteni hogy miben vagyok jó? Esetleg van-e tehetségem valamiben?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy minden ember tehetséges valamiben csak sokan nem tudnak róla, meg kell találni hogy miben vagyunk tehetségesek, de hogyan?

Gyári munkás vagyok, viszonylag jó helyem van de váltanék már, dolgoznék más munkakörben vagy akár vállalkozóként is, de inkább más munkakörben csak nem tudom elképzelni hogy miben.. bármire is gondolok, bármilyen szakra.. nem tudom elképzelni magam abban.. meg attól félek pl. ha kitanulok bármilyen szakot és nem fog tetszeni.. vagy már suli alatt jövök rá hogy nem tetszik.. 😔

Nem tudom magam elképzelni továbbra is egy gyárban.. életem végéig.. tudom, hogy többre vagyok képes és hogy jó lennék valamiben…. Csak az a nagy kérdés igen, hogy miben? 😔



2021. máj. 5. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pályaválasztási tesztek segíthetnek kideríteni.
2021. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Értékelőlapok nagyon fontosak. Amit rólad írtak, azokat a tulajdonságokat kell majd a munkádban keresned. ;)
2021. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nincs könnyű válasz. minél több mindent tanulsz, csinálsz, gyakorolsz, annál több dologról lesz esélye kiderülnie, hogy neked való, vagy sem. a kérdőívek, tesztek segíthetnek a tapogatózásban, de meglehetősen elméleti választ adnak.


sajnos azt sem lehet elkerülni, hogy menet közben derüljön ki valakiről, hogy amit elkezdett tanulni, az mégsem érdekli. viszont ez is egy irtó fontos tapasztalat, amit nem bánni kell, hanem üdvözölni. egy később tévesnek bizonyuló irányba haladva is tanulhatsz menet közben olyan dolgokat, amik később jól jöhetnek, segíteni fogják a világszemléleted, hasznos tapaszatlatokkal szolgálnak. az pedig, hogy menet közben kiderül, hogy mégsem arra akarsz tovább menni a legfontosabb tapasztalat. ha nem indultál volna el abba az irányba, lehet, hogy sosem derült volna ki, hogy nem arra van az utad.


jó eséllyel csak akkor fogod igazán biztosan tudni, hogy megtaláltad az utad, amikor már jársz rajta. szóval a kereséshez el kell indulni valamerre és kitapasztalni, hogy melyik út mennyire válik be. nem árt persze előkészíteni valamennyire, pl. szerezni egy térképet az adott úthoz.


akár a mostani munkád mellett is megpróbálhattsz hobbiként, vagy másodállásként valamilyen szakmát. jó eséllyel minél több mindent próbálsz ki, annál közelebb kerülhetsz hozzá, hogy mi az, ami tényleg érdekel.

2021. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!