Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam a szemkontaktus...

Hogyan tartsam a szemkontaktust normálisan ha beszélek valakivel?

Figyelt kérdés

Mindig is problémát okozott ez a dolog, és elég sokáig kizárólag a száját néztem mindig annak akivel beszélek, vagy közben jobbra balra tekintgettem.

Gyakorlom, hogy a másik szemébe nézzek, de elég hamar kínos lesz számomra, főleg ha nem közömbös számomra az illető.


2021. máj. 6. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld velem is ugyanez van. Én is gyakoroltam meg minden és a mai napig nem megy.csak állásinterjún tettem kivételt mindig. Nyílván nem tiszteletlen vagyok meg ilyesmi csak nekem sose ment. Szóval ha találsz 1 jó megoldást megoszthatod velem is :)
2021. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Ezen változtassatok, mert autistának fognak gondolni. Tipikusan rájuk jellemző ez. Ne legyen kínos, ezzel elnyered az emberek bizalmát.
2021. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Autistának? Ez attól nagyon messze van hidd el
2021. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2.ezt csak te gondolod így...soha nem mondták ezt nekem pedig évek óta nekem is ez a gondom.
2021. máj. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell folyamatosan az illető szemébe nézni, mert akkor pszichopata hatást keltesz, elég csak néha.
2021. máj. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
És nem mindig mindenki szokott egymás szemébe nézni huzamosabb időre, ahogy észre vettem az évek alatt, sőt sokan ahogy beszélnek hiába próbálom őket nézni közben pislogni persze, bólogatni ők is elnéznek, le néznek szóval nem beszéltem még olyannal aki folyamatosan szemkontaktust tartott volna velem, lehet csak a kisugárzásom miatt vagy csak olyan az illető.
2021. máj. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tepfal ***** válasza:
86%
Lehet autizmus jele akár, ami egy spektrum, tévhit, hogy csak a "klasszikus" autista az autista. De ha komolyabb problémád nincs, ez irreleváns is. Segíthet, ha nem az ember szemébe, hanem a homlokára nézel, ez a partnerednek úgy fog tűnni, mintha a szemébe néznél, és fokozatosan tudod szoktatni magad, hogy a homlok helyett a szembe nézz. De nem kell folyamatosan, én se nézek szerintem a beszélgetés 20%-ánál többet az emberek szemébe (és még lehet, hogy sokat mondtam).
2021. máj. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondanam, hogy csak termeszetesen, de ha valaki nem erzi a szituaciot akkor nehez ugy. Nyilvan nem arrol szol a dolog, hogy mereven bamulni a masikat mert az ilyeszto. Hanem csak idorol idore ranezni az illetore, felmerni az illeto arcat tekintetet, kovetni a helyzetet, a beszedet. Nagyon saccperkb atlagban, 2-3 masodpercenkent fel masodpercre eleg a szemebe, az arcara nezni. Valojaban persze nem lehet idore meghatarozni, mert a tarsalgas, es egyebb testbeszedtol fugg, hogy mikor hogyan nezek ra. Kb arrol szol a dolog, hogy masik erzekelje, hogy te koveted az esemenyeket, es koveted a mondandojat, erted amit akar. Mondjuk ha belekezd egy uj mondatba, akkor egy fel masodpercre ranezel, majd arebb nezel, hogy ne zavard a bamulassal a beszedet. Megvarod amig befejezi a mondandojat, es amikor valaszolsz akkor ujra egy fel masodpercre ranezel. A szemkontatus ideje az eppen csak annyi legyen, hogy a masik eszrevegye hogy raneztel. Szoval folyamatosan ujra es ujra nezzunk a szemebe, de csak egy szemvillanasnyi idore.
2021. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!