Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sirra szeretném tenni valamit...

Sirra szeretném tenni valamit ami az örök szerelem jelképe. Mi lenne jó és illő?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. :(


A kifejezhetetlent akarod kifejezni, az a baj.

2021. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

...és ez lehetetlen. Bármit fogsz végül odatenni, üresnek fogod érezni és hiányérzeted lesz.

Az örök szerelem az a Mindenség. A Mindenséget meg nem lehet rátenni egy sírra.

2021. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
én a helyedben valami olyasmit vinnék ami vagy az első találkozásra, vagy egy kulcsfontosságú pillanatra lenne utalás. Személyes, bensőséges utalás lenne, amit továbbra is igazán csak Ti ketten értenétek, nem valami fennkölt, de személytelen gesztus.
2021. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Belevésetsz a sírkőbe egy nem teljesen látszó óra-számlapot, amelynek a hátlapján a szerelmed arcmása vagy egy virágfajta a kedvencei közül - áttetsző halványsággal.

Ha rőzsét veszel vagy kőből faragtatsz rá valamit - és nem véseted bele 800 helyen a monogramot, - akkor nemes egyszerűséggel el fogják lopni. A szerelmed, gyermeked, unokád arcképét hiába lopják el, érdemit nem tud vele kezdeni a büdös parasztja, aki arra vetemedik, hogy magáévá tegyen egy kegyeleti emléktárgyat eladás céljából. Nem olcsó az általam javasolt opció, de nem is drágább, mint az ötszázadik alkalommal pótolt emléktárgyak megcsináltatásának összege.

Amennyiben érintett vagy a gyászban, fogadd együttérzésemet!

2021. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen érintett vagyok. Életem szerelmét vesztettem el.
2021. máj. 12. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlenül is sajnálom, hogy így alakult! Kinek több, kinek kevesebb időre van erre szüksége, de csak azzal vigasztalódhatsz, hogy a fájdalom idővel emlékké szelídül! :(
2021. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy versidézet lenne a legkifejezőbb. A nagy költők képesek kifejezni a kifejezhetetlent is.

A testvérem sírjára a szüleim is egy versidézetet vésettek. Egy gránitlapon van arany betűkkel. Nem tudom, ez milyen technika, nem biztos, hogy a vésés a jó kifejezés. Talán gravírozva van?

2021. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem, kérdező.

Nekem az nem világos, hogy valami maradandót szeretnél, tehát pl. belevésetni a sírkőbe? Mert ara jó lehet pl. egy szófordulat, ami a kettőtök számára bírt különleges jelentéssel, másoknak nem egyértelmű, hogy miről van szó. (Pl. egyik ismerősömék nem azt mondják egymásnak, hogy "szeretlek", hanem azt, hogy "legközelebb", egy régi sztori miatt.)

Vagy csak a temetés alkalmával szeretnél a sok virág közé tenni valami egyedit?

2021. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 Tubica szobor.
2021. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy Te is, én is ismerem, milyen az, ha valaki az életed Szerelme. Az is tudom, milyen elveszteni.

Egyszer hallottam egy érdekes történetet, ami sokaknak talán bizarrul hangozhat, de számomra nagyon romantikusnak tűnik, és értem a mögötte rejlő érzelmeket.


Viktória angol királynő és Albert herceg, a férje ugyanilyen életre szóló szerelemmel szerették egymást, ez legendás. Albert viszonylag fiatalon meghalt, de Viktória egész hátralévő hosszú életében hűséges maradt hozzá. Amikor Albert meghalt, Viktória viasz, vagy gipsz másolatot, öntvényt készíttetett a halott férje kezéről, és amikor sok évtizeddel később ő is meghalt, meghagyta, hogy ezzel a kézzel kéz a kézben temessék el, és így a földi maradványai is az idők végezetéig szorítsák a férje kezét.

Abban pedig bízott, hogy a lelkük ismét találkozik a túlsó oldalon.

Én is ezt kívánom Neked, hogy tudj hinni ebben. És most is bátran beszélj hozzá, tapasztalataim szerint földi időben mérve egy bő fél évig még itt vannak, csak utána mennek el akik meghaltak.

Még ha nem is hiszel benne szívből, hogy ez lehetséges, azért csak beszélj hozzá gondolatban, mert ha itt van, biztos, hogy vár rá.

2021. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!