Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen tényleg más volt az...

Régen tényleg más volt az időjárás, volt igazi 4 évszak? Vannak itt relatíve idősebbek, akik tapasztalatból beszélnek?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy már nincs igazi tavasz meg ősz. A nyár se volt ilyen meleg régen. A tél meg nem tudom, milyem volt. Szóval, van ennek valóságalapja? Vagy csak megszépül az idővel és így lesz belőle anekdota?

2021. máj. 12. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok idős, de én is emlékszem rá, hogy még kb. 20 éve is normálisabb volt. :(
2021. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Télen hó hullott, nyáron a napsütés volt a domináns. Két-három hét alatt megtörténtek az évszakváltások, - eléggé jól el-, behatárolhatóak voltak az évszakok. Télen nem volt ritka a - 12 - 15 fok, nyáron a +32. Nem voltak emlékezetes tornádók. Az eső, egyértelműen eső volt, a hó egyértelműen hó volt - az esetek igen túlnyomó hányadában. Nagyanyáméknál télen 25 centis hó volt, amikor náluk jártam télen. Hógolyózni, szánkózni lehetett, és nem afrikai homokkal dúsított iszapcsomagok szolgáltak ezek alapanyagául. Egy természethez, földműveléshez, mezőgazdasághoz értő "paraszt" kiszámítható mederben tudta művelni a gazdaságát, - nem úgy, mint most, hogy 10 perce jég esett, 10 perc múlva meg szénné ég a jeges gyümölcsfa.
2021. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

20 éves vagyok.


Kb 8 éve volt, hogy láttam nagy hóesést.


A tavasz február végén kezdődött, mikor a hó lucskosodott, márciusban meg szeles, csípős hideggel a fák zöldültek, az orgona meg anyák napja előtt virágzott, nem utána pár nappal.


Nyáron 40 fok-ez ami talán most is így van-, de szeptember végén már ősz volt.


Szóval nem kell sokat vissza menni, hogy lássuk mennyit változott az időjárás.

2021. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Régen is elfagyott a kajszi mindig és volt 20 fok jaunárban. Nyáron akkora szárazságok voltak hogy kiszáradt a kukorica. Volt hogy áprilisban már a Balatonban fürödtem, olyan meleg volt, a víz pedig 19 fokos volt.
2021. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
25 vagyok, de gyerekkoromban sokszor volt hó a mai állapotokhoz képest. Nyár az azért hasonló meleg volt, de ez a 4 évszak dolog sokkal jobban ment, mint az elmúlt 6-8 évben kb.
2021. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

A XX. század első felében születtem. Régen tényleg tél volt a tél, emlékszem -26 C fokra is, hatalmas, szűnni nem akaró havazásokra (volt, hogy októberben már havazott). A tavasz és az ősz tényleg átmenet volt, fokozatosan melegedett/hűlt az idő, volt tavaszi kabátunk, és nem a szandálból ugrottunk a csizmába, hanem volt félcipőnk is.

Nem volt ennyire szélsőséges az időjárás nyáron sem, egy sima nyári ruhában végigcsináltuk a napot, nem kellett kardigánt, esernyőt, nagykabátot hurcolni magunkkal egy pár órás programra. De nem is volt olyan elviselhetetlen meleg, mint most, 30-32 foknál azt mondtuk, hogy rekkenő a hőség. Nem volt klíma, igény sem volt rá.

2021. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Még az én gyerekkoromban is más volt az időjárás.

20L

2021. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

36 éves vagyok.

Halvány emlékeim szerint kicsi gyerekkoromban (80-as évek vége, 90-es eleje) ritka volt télen a hó, de aztán nagyon nekikelndült, és a 90-es, 2000-es években rengeteg havunk volt. Most egy tíz éve megint nincs sajnos. Viszont a sok hó mellett is előfordultak valószínűtlenül meleg téli napok, talán 2001-ben volt, hogy januárban kisnadrágban és pólóban tesiztünk a sportpályán. Szóval ilyen is volt, de összességében tényleg hidegebb volt.

Nyáron melegem volt, fokokra nem emlékszem. :)

2021. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem leginkább az hiányzik, hogy amikor esett is hó, az legalább meg volt napokig is, vagy tovább.

Most már ha nagyritkán esik, harmadnap biztos elolvad.

Igy mnodjuk megértem ezt a manapság annyira dúló hóellenességet, mert rengeteg sár és latyak van csak sokszor az meg kinek kell.

Most ha nagynehezen egy gyerek tud hóembert épiteni az már úristen. Régen nem nagyon kellett ezen aggódni, nem kellett a hó láttán menni épiteni egyből. Volt bőven lehetőség.


Meg mikor valós volt, hogy lehet izgulni, hogy a busz nem ér be, nem kell suliba menni :) Vagy épp korábban haza lehetett menni, mert ki tudja...

Manapság nem hiszem, hogy van ilyen, max a 40 éves szar lerohad, de annak hó se kell, elég a hideg is.


Azért basszus más volt. Pedig csak 10-15 évről beszélek.


Most már max azon izgulok, hogy úristen, 5 hónapból volt 3-4 hét mikor jól jött a téli gumi, a többibe nagyrészt feleslegesen kopott.

2021. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Még 15 évesen is megtudom mondani, hogy normális volt tisztán emlékszem, hogy 6-7 évesen milyen havakban szánkóztunk :D
2021. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!