Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem képes senki sem...

Miért nem képes senki sem elfogadni a halállal járó megsemmisülés gondolatát? Miért akarja mindenki azt hinni, hogy a lelke halhatatlan?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 13:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
SZERINTEM az energia nem vész el, csak átalakul. És amit léleknek hívunk az az energia ami a testünket működteti.
2021. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Senior Séf ***** válasza:
89%
Gondolom, kényelmesebb hinni abban, hogy nem csak ez a rövid és véges élet vár ránk, és bármit el akarunk érni, azt MOST kell kiharcolnunk.
2021. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenki van így vele, van aki ebben hisz, van aki abban. Legalább ugyanannyian tolják az erőszakos "deakkorismegsemmisűűűsz" mantrát is, sőt, ahogy tapasztalom, egyre többen. Nem teljesen mindegy neked, hogy ki mit hisz?
2021. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
54%
Nem arról van szó, hogy nem fogadom el, hanem tényként tisztában vagyok a halál utáni élettel, ennyi.
2021. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerű, nehéz elképzelni, hogy ennyi, megszűnik a tudatunk. Olyan ember vagyok aki szeret élni, mindig jár valamin az agyam, nehéz lenne beletörődni, hogy ez nem lesz már.
2021. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
31%
Én el tudom fogadni azt hogy végleg megsemmisülök. Sőt ebben is reménykedem. De ez egy végső menekülés lesz majd számomra, ha eljön az idő. Az életben ugyanis nem találtam meg a helyem. Itt problémák, feladat hegyek vannak, és én ezek elől menekülök. Nem akarok szembenézni a dolgokkal, és komoly nehézségek árán jobbá tenni az életem. A sok elvarratlan szál azonban csak egyre több szenvedést okoz. Ennek ellenére ezt ezt szoktam meg. Én így szoktam meg az életet. Nekem így viszont nem egy nagy durranás. Nem bánom ha eltűnök, csak ne kelljen ide vissza jönni. Mert akkor csak megint ugyanez lenne. Ennél nekem pedig már a "semmi" is jobbnak tűnik...
2021. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Én sem értem, ha létezne túlvilág akkor az egész életünknek nem lenne semmi értelme. Fogalmam sincs, hogy ezt miért akarják ennyien.
2021. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
7-es, miért ne lenne értelme? Vannak dolgok amiket csak itt tudsz megtapasztalni a "túlvilágban" nem. Azokért a tapasztalásokért vagy itt.
2021. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Látod 7-es, én meg pont fordítva vélem: túlvilág nélkül nincs semmi értelme. Élni és élni hagyni, mindenki azt higgyen, amiben hinni tud és ne erőltesse másra!
2021. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

Mert Éva elhitte a kígyónak, Sátánnak, hogy a halál csak átmenet egy másik életbe!

A megsemmisülés gondolata riasztó, hiszen Isten kilátásba helyezte, hogy Ádám leszármazottai, vagyis mi is örökké élhessünk a paradicsomi földön.

Elutasították ennek feltételét!

2021. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!