Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz emlékek és emberek el...

Rossz emlékek és emberek el nem felejtése?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy egy ember miatt sok sérelem és szomorúság ért engem a múltban és már nem az életem része, mégsem tudom elfelejteni ezt az embert és néha-néha eszembe jut? Valójában csak mondani könnyű, hogy felejtsük el a rossz emlékeket, embereket és megtenni nehéz vagy arról van szó, hogy aki nem tudja teljesen elfelejteni, az gyenge?

Az miért lehet, hogy ha valaki már nem az életem része, mégis néha rágondolok, persze rossz érzéssel és néha félek, nehogy megint előkerüljön?

Olyan mintha túltettem volna magam rajta, mert amúgy másoknak nem nagyon hozom már fel, már nem sírok miatta, már magamra koncentrálok és nem rá, a saját boldogságomra, de közben meg mintha mégse lennék rajta túl, mert akkor minek szokott eszembe jutni és miér okoz rossz érzéseket?


Elnézést ha kuszán fogalmaztam, remélem érthető a kérdésem ebben a formában is.



2021. máj. 26. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért nem megy a felejtés mert nem az agyad fáj, hanem a szíved. A lelked.

Több mint 10 éve megmutattam anyámnak azt az ajándékot amit nővérem készített neki, így lelepleztem a meglepetést. Mai napig zavar ez a dolog és valójában csak bocsánatot kéne kérnem és túl lenék rajta. Onnantól nem hiszem, hogy eszembe jutna még. Nem sok ilyen dolog van nekem, de van 1-2 ami elég is. Két választási lehetőséged van. Az érzéseidre hallgatsz és azt teszed amit szeretnél valójában, azaz megoldod a problémádat, VAGY teszel az egészre mert tudatában vagy, hogy már lényegtelen. Nincs hatása a mostani életedre. Elfelejteni nem fogod, majd talán olyan 20 év múlva, de az sem biztos. Megtanulhatsz együtt élni vele és elfogadni. Mindkét verzió erős jellemre utal. Te melyiket választod?

2021. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!