Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az emberek nem...

Mit tegyek ha az emberek nem futásra használják a futópályát? Ti szoktatok szólni hogy zavarják a futókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van a városunkban egy kis futópálya(1 sávos) de egyszerűen lehetetlen normálisan futni rajta. Mellette nagy park, játszótér, ráadásul a város szélen van és egy erdei bicikliút is ki van építve. Mégis azt a kis futópályát használja kb. mindenki biciklizésre/sétára/kutyasétáltatásra/babakocsi tologatásra/megállnak rajta beszélgetni(!). Még csak félre sem húzódnak, a futóknak kell őket kikerülni. Miért a pályán csinálják ezeket? Ti rájuk szóltok hogy zavarnak másokat?



2021. máj. 30. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Én nem szólnék érte. Ha valaki akar futni akkor azt bárhol megteheti.Ezért is jó ez a sport.
2021. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
1-es, ebből látszik, hogy életedben nem futottál, és nem tudod, mi a különbség a bárhol futás, és a kialakitott futópályán futás között...
2021. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
A futópálya pont arra való, hogy ne a betonon fussanak, hanem a futópályán.
2021. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

A két lepontozást köszönöm, de nézzél már utána, hogy mi az a rekortán.

Nem mindegy, hogy aki fut, az milyen talajon fut, mennyire veszi át a rezgést.

Kemény talajon futás árthat az izületeknek. Az ilyen futópályák elnyelik a futás közben az erőt.

Nem azért van ott, hogy a Marika néni meg az Andika ott beszélgessenek rajta, mikor sétálni bárhol lehet...

2021. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

A mi futópályánkon folyton kutyát sétáltatnak és lovagolnak (azon kívül, hogy még neked kell futás közben megállnod és elengedni őket, hogy elférjenek az állattal, még folyton össze is szarják azt a kicsiny sávot, és nem egyszer csúsztam el kutyagumin, vagy lócitromon :(

Nem tudom, kinek lehetne szólni, allatulaj magasról tesz rá, másnap ugyanúgy találkozol vele, max még arra gondoltam a helyi újságnak meg lehet említeni, de... Nem tudom megmondom őszintén mi lenne a jó megoldás.

2021. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

2. Életemben nem futottam? Ezt honnan tudod megállapítani rólam? Egy általad ismeretlen emberről? Mert én nem tudom,hogy te futottál-e az biztos.

Mond valamit az a név,hogy Rich Roll,Dadid Goggins, Dean Karnazes,Cliff Young,Caballo Blanco, Joe Desena,Jason Jaksetic stb.? Elég sok futó könyvem van és rengeteget futottam már elhiheted. Elég sok mindent tudok róla szerintem.

2021. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Oké, akkor menj a betonra futni.
2021. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Vigyél magaddal biciklicsengőt.
2021. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Én simán megkérném őket, hogy ne a futópályán közlekedjenek, mert nem azért van ott. Mint ahogy a villamos sínen sem kóválygunk.
2021. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Vigyél magaddal egy ilyet:

[link]

de egy ilyen is megteszi

[link]

akkor nem kell futás közben magyaráznod, csak jó előre megnyomod és kész!

2021. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!