Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Leghülyébb keresztnevek/névadá...

Leghülyébb keresztnevek/névadások a környezetetekben?

Figyelt kérdés
A divatnevek egyre divatosabbak (nem szándékosan viccelődöm), ez megtörtént körülöttetek is? (rokon/barát/ismerős eszméletlenül idióta, idegen hangzású nevet aggatott szerencsétlen újszülöttjére?)

2021. máj. 30. 18:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem azok nem tetszenek, amiket magyarosítani kellett és úgy lehet adni. Pl Dzsesszika, Dzsenifer, Denerisz. Szerencsére ezek nem túl szokványosak, főleg nem a magyaroknál.

Vagy például amiknek kb semmi értelme, vagy nagyon magyarosított, elveszik hogy honnan jött (pl Bibliából), vagy épp teljesen idegen hallású egy magyar számára. Pl az Inez spanyolból lett áthozva, de magyar nyelven sem annyira idegen, hogy ne adnám, akár filmekben is lehet hallani. Viszont egy Damajanti vagy egy Daliborka (női nevek) előtt csak így állnék, hogy ez mi a fax, eszik e vagy isszák. :D

Ezen kívül persze rengeteg név van, amit sose adnék, kb az anyakönyvezhető nevek fele. Pl. Arzénia, Délibáb, Árvácska, Búzavirág, Egres, Hófehérke (mind anyakönyvezhető) stb. :D És ezeket mindegyiket adták valakinek már.

Az én környezetemben konkrétan nincs ilyen.

Bíborkával és Borókával találkoztam már, ezek számomra még épp elmennek.

2021. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nesztorka
2021. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Noren1989 ***** válasza:
100%
Unokaöcsémet Heimdall-nak keresztelték, igaz, nem itthon.
2021. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Vilibárd.
2021. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Blandina
2021. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szederke, Bökény. Nem feltétlenül hülye nevek, de furcsa.
2021. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Nadin, Edvin
2021. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőim így nevezték el a gyerekeiket: Maya, Bandi. Igen, így anyakönyvezve.

A szomszéd kislány meg Mici. Banyek, a kutyám is Mici. 🙃

2021. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ma a becézett formák is anyakönyvezhetők, engem ezek akasztanak ki. Pl. Orsika stb.
2021. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Nara, Lara, Lora, Zara, Zora, Lana
2021. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!