Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád drasztikusan...

Megváltoztatnád drasztikusan a továbbtanulási, karrierépítési szándékodat egy kibontakozó szerelem érdekében?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett valaki, és egyre jobban érzem, hogy ez bizony szerelemmé alakul... Bár annyira nem ismerem az illetőt, nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Eddig az tartott vissza a kezdeményezésben, hogy szeptemberben kb 700 km-re költözöm egyetem miatt az otthonomtól, sok értelme nem lesz itthon nagyon mély (pár)kapcsolat építenem, de nem bírom már visszafolytani az érzelmeimet... Soha nem éreztem még így senki iránt. Nagy valószínűséggel az érzés kölcsönös. De nekem így nagyon nehéz, hogy szeptemberben ilyen messzire megyek. Már azt fontolgatom, hogy lemondok erről a remek képzési lehetőségről, és valami helyi kis egyetemi szakra megyek. Nem vagyok különösebben karrierista, de rizikósnak érzem emiatt nem elmenni.

Mit tanácsoltok? Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 2. 20:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
A szerelem elmúlik, a karrier egy életre szól.
2021. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy, még csak ALAKULÓ kapcsolat miatt eldobni egy NAGY lehetöséget igen nagy hülyeség lenne.

A 700 km nem a világ vége, ha a kapcsolatotok komolyabb, akkor ettöl csak mélyebb lesz.

Adott esetben meg a másik fél utánad tud menni, ha akar, ne te mondj le a lehetöségedröl!

2021. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg is változtattam.

Életem legrosszabb, sorsfordító döntése volt, míg élek bánni fogom.

Visszafordíthatatlan!

2021. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

köszi az eddigiket!

mondjuk nem hiszem, hogy ha a kapcsolat nem jön össze, akkor egy következő alkalommal ne tudnék megint jelentkezni a szakra, ha mégis ebbe az irányba mennék el, tehát ez a veszély nem fenyeget...

2021. jún. 2. 21:00
 6/27 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld.
2021. jún. 2. 21:00
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Alakuló kapcsolat miatt biztos nem, hiszen még együtt sem vagytok. Sőt, csak sejted, hogy kölcsönös az érzés. Amíg ennyire nincs semmi, én biztos nem hagynék ott egy jó lehetőséget. Ki tudja, lehet nem is lenne belőle semmi vagy lehet nem is tartana pár hónapnál tovább. Utána nagyon bánnád, hogy emiatt nem mentél.

Egy fix kapcsolat kedvéért már néznék közelebbi lehetőségeket, hátha van ott is valami jó, ami tetszene. Ideiglenesen a távkapcsolat is kibírható, ha úgy van, viszont ugye ti együtt se vagytok. Ha már lenne bármi, azt mondanám, hogy a sráccal beszéld meg a dolgot, ő mit szól hozzá és keressetek közösen valami megoldást.

2021. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%
Én a szerelmet választanám. Vagy neked átlag hány évente van esélyed rá kölcsönösen? Ha végignézek az elmúlt 43 évemen, valójában 4 esély jut eszembe, de ebből 3 a körülmények miatt mégis esélytelen volt. Nem túl sok esély és abból is csak 1, ami meg tudott valósulni. Elmúlt, de megérte, soha nem fogom megbánni.
2021. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

eddigi 21 évem alatt ez lenne az első szerelmem (úgy, hogy már voltam kapcsolatban)...

Ha valaki a jövőből azt mondaná nekem, hogy ezzel az emberrel élem le az életemet, akkor nyilván maradnék. Semmilyen karrier nem ér meg annyit, hogy itthagyjam életem párját. De nyilván senki nem fog a jövőből nekem visszaszólni, és az életfogytig tartó kapcsolat fiatal kortól is eléggé ábránd.

2021. jún. 2. 22:04
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Még csak azt sem tudod, hogy kölcsönös-e az érzés, csak reméled.

Ha csak randizgatnátok akkor se mondanám le.


Életed párja akkor is megtalál, ha nem csak pasik után rohangálsz, hanem építed a saját életed.

2021. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!