Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád drasztikusan...

Megváltoztatnád drasztikusan a továbbtanulási, karrierépítési szándékodat egy kibontakozó szerelem érdekében?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett valaki, és egyre jobban érzem, hogy ez bizony szerelemmé alakul... Bár annyira nem ismerem az illetőt, nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Eddig az tartott vissza a kezdeményezésben, hogy szeptemberben kb 700 km-re költözöm egyetem miatt az otthonomtól, sok értelme nem lesz itthon nagyon mély (pár)kapcsolat építenem, de nem bírom már visszafolytani az érzelmeimet... Soha nem éreztem még így senki iránt. Nagy valószínűséggel az érzés kölcsönös. De nekem így nagyon nehéz, hogy szeptemberben ilyen messzire megyek. Már azt fontolgatom, hogy lemondok erről a remek képzési lehetőségről, és valami helyi kis egyetemi szakra megyek. Nem vagyok különösebben karrierista, de rizikósnak érzem emiatt nem elmenni.

Mit tanácsoltok? Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 2. 20:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

#5

Mindenki így gondolja.

Aztán valahogy nem jön össze.

De úgyis te döntesz, beszélhetünk akármit, sajnos már az is beszédes, hogy a

gondolat felmerülhetett.

2021. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
miért sajnos, 11-es?
2021. jún. 2. 22:28
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kizárt. Az egyetemi szakon 3 éves képzés, teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt akarom csinálni. Mondjuk akkor, ha lehetne máshol ugyanazt tanulni, akkor van értelme a kérdésnek. De alakuló vagy csak kiszemelt miatt nem. Majd néha úgyis hazamegyek, akkor alakulhat valami, és ha tényleg olyan hihetetlenül erős a kapcsolat közöttünk, akkor vállalnám a távkapcsolatot. Esetleg egy év Erasmus ugyanoda, vagy ilyesmi. És akkor csak 2*1 év távkaocsolatról van szó. Ha nagyon nem megy, félév után átjelentkezés még megoldás lehet.

Pl hogy Szegeden vagy Debrecenben jársz orvosira az mindegy. És akkor dönthetsz az alapján, hogy melyik van közelebb a szeretteidhez.

2021. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
Biztos, hogy nem. A kapcsolatnak vége lesz, a karriered a tiéd marad.
2021. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Metionin ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem.
2021. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
43%
9-es, az életfogytig tartó kapcsolat egy illúzió, sokaknak megvalósul, de hidd el, nincs benne boldogság. Senkit nem birtoklunk örökké, sírig tartó szerelem max. a kutyámmal van. Az a szép benne, ha addig tart, amíg szeretjük egymást. Túl sokáig éltem olyan kapcsolatokban, ahol semmi más nem kötött már össze, csak a nyomor, mert nincs hova költöznie, mert kell az autó és egyedül nem lenne, mert egyedül csak nyomorognánk...Nekem minden álmom egy olyan kapcsolat, ami csak addig tart, amíg a szeretet. Nem kell örökké. Csak egy kis ideig tartana végre, mielőtt még megöregszem és meghalok. Állása lehet millió az embernek, főleg ha nem röghöz kötött, de szerelme nem túl sok. Én nem kérdés, hogy mit választanék, de úgy látom, itt egyedül vagyok ezzel. Valóban csalódtam már sokat, ne hallgass rám mindenáron, de a csalódások ellenére is így gondolom. Lehet, hogy csak egy papucs leszel a szemében, ha feladod érte az álmaidat, de lehet, hogy összetörnéd a szívét teljesen, ha elmennél. Nektek kell érezni.
2021. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Úgyis jön a nyár, lesz 3 hónapod elmélyíteni ezt a kapcsolatot. Utána ha úgy érzed, nem akarod ennyi időre otthagyni, akkkor tudsz halasztani egy évet. Ezalatt csak eldől, érdemes-e ezt a kapcsolatot folytatni (akkor akár ő is odaköltözhet, ahová te).
2021. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ez így több sebből is vérzik, ahogy 17es leírod, de értékelem az ötletelésre. :)


16-osra reagálva: Nem feltétlen “álmom”, ennek a szaknak az elvégzése és az ebben való dolgozás.

2021. jún. 3. 14:42
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Kedvesem!

Még van 3 hónap szeptemberig.

Állj úgy a dolgokhoz, hogy szeptemberben a messzi egyetemre fogsz járni. Töltsd el a nyár nagyon nagy részét ezzel a személlyel. De tényleg: rengeteg közös program, randi, beszélgetés és ami jól esik. Aztán 3 hónap elteltével levonod a következtetéseid újra!

2021. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
Uhum. Azt mondod, nem nagyon ismered még őt. Ez így marhára nem szerelem, csak vágy, fellangolas, ami esetleg ha megismered lehet majd szerelem, de az is lehet hogy egy hónap alatt elfujja ezt a pici kis lángocskát a szél. Ha valóban egymásnak valók vagytok, a költözés nem fog semmit se tönkretenni. Egyébként meg az a legfontosabb feladatod, hogy a saját életed, karriered építsd. Fiatal vagy, biztos egzisztencia kell, meg kell alapozó magad. Ebben a korban elso a tanulás meg a saját önálló életed alapozása. Az egyetemi szaktarsaim kapcsolata is kibírta, hogy hetente lattak egymást, 6 evig, mert az fontos volt, hogy tovább tanuljanak, elvegezzek az egyetemet, legyen saját életük, jövőjük, céljaik. Ha a parja szereti az embert nem is merül fel ilyen hogy ne tanulja azt amit kinezett. De ez a pasas még kB. Idegen neked. Biztos hogy rossz döntés egy fellqngolas miatt tervet módosítani. Kifejezett éretlensegre és önqllotlqnsagra vall. Jól érzed, kibqszott rizikós ezt csinálni. De am a szüleid pl. Hagynák? Mert én biztos hogy nem, ha ilyen zöldfülű ostobasagokat kezdene a gyerekem beszélni, hogy egy kvázi idegen alakuló kapcsolat miatt valami pasival majd nem azt az egyetemet végzi el amit kinezett. Ha tényleg ő lenne a szerelmed, párod, akkor meg alapból úgy kerestel volna szakmát, tanulmányokat és ezt megbeszéltek volna. Ez nem szerelem csak fellangolas.
2021. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!