Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezzel mégis mire célozhatott...

Ezzel mégis mire célozhatott a tanár?

Figyelt kérdés

Meg kellett tanulni egy verset, és az egyik osztálytársam elsírta magát, mert hiába tanulta meg, lámpalázas és nem tudta elmondani. Elkezdett sírni, erre a tanár elkezdte kérdezgetni, hogy mi volt, mi történt. Elmondta, hogy megalázták, mély nyomokat hagyott benne, stb.

Erre azt mondta, hogy "Minden rendben van magával, nagyon csinos és nincs baj az erkölcsével."


Mit érthetett azalatt, hogy nincs baj az erkölcsével?



2021. jún. 4. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hat aki egy verset sem bír megtanulni menjen dolgozni segedmunkasnak! Mi lesz szóbeli erettsegin?

Én kapasbol egyest adtam vna Kovi oran is, mindaddig, meg meg nem tanulja!


Amúgy hogy minden rendben van, emberileg nagyon jó ;)

2021. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

"Minden rendben van magával, nagyon csinos"

Ha csúfnak/kövérnek/stb. titulálták, akkor szerinte nem az.

"és nincs baj az erkölcsével."

Gyakran lek*vázzák a lányokat vagy egymást.


Szóval a tanárod arra célzott, kissé öregesen fogalmazva, hogy rendben van a lány, ne izguljon :)

2021. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
"Szóbeli érettségin" hogy hol? Lol
2021. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Annyi csak a jelentősége, hogy csinos, kultúrált hölgynek titulálta, nincs semmi baj vele.
2021. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Első, te elolvastad a kérdező írását? Az első sorban oda van írva, hogy megtanulta, csak szerencsétlen lámpalázas.


Kérdező! Szerintem is csak arra akart utalni, hogy a saját véleménye az megnyugtatásként, hogy semmi baj nincs vele. Lányok vagy fiúk, mindkét nem ért a kritizáláshoz és a lelki bántalmazáshoz. Rengetegszer szokott a kinézet lenni a téma - gondolom ezért a csinos. Valamennyire ismeri gondolom, elvégre a diákja, szóval az erkölcsöt sem lehet a szemére vetni. Csak hát, ettől az emlék nem tűnik el, belé van vésődve az érzés, amit megélt... :/ Mindenesetre kedves volt tőle, hogy próbálkozott.

2021. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
Eszembe jutott mikor még általános 7.-ben lehettem talán. Engem is nagyon sokszor megaláztak régebben és nyomot is hagyott bennem a mai napig. Amitől mindig is nagyon féltem, az amikor hangosan kellet olvasni, az olvasással nem voltak nehézségeim de ha hangosan kellet egy hosszabb szöveget felolvasni, mindig levert a víz és ezért kicsit botladozó volt az olvasásom. Így történt ez egyik hittanórán is, a tanár megkért, hogy olvassak a tankkönyvből, szerintem látszott is rajtam hogy ideges vagyok és hát elég botladozva olvastam, majdnem elsírtam magam szégyenemben, az osztályban ülők közül meg néhányan kuncogtak. Akkor megállított a tanár és kissé felháborodott hangnembe közölte a többiekkel, hogy valószínűleg azért nem megy ez nekem, mert a "sok köcsög" mindig kiröhögött és megbántott mikor megszólaltam. Aztán megkért, hogy olvassam fel még egyszer, felolvastam újra teljesen normálisan, hibátlanul. Majd megkérdezte a többieket hogy hallották-e a két olvasás közi különbséget.
2021. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2%

6.


De ezeket a dolgokat nem kell ilyen komolyan venni, tehát a bénázást mindig kinevetik az emberek.

Én is nevettem ki mást, de nem zavar, ha engem kinevetnek, ha tényleg nyomorék vagyok meg olyan a szituáció.

Nyilván az nem vicces, ha valaki bénázik és emiatt összetöri magát vagy azért bénázik, mert fogyatékkal él.

A napokban is jót nevettem egy emberen, mert a kis/kutya szavakat úgy írta le, hogy gis gutya :D

2021. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es

Értem, hogy miről beszélsz, viszont te nagyon nem veszed az adást. Az hogy valakivel közösen nevetsz egy bénázáson és az hogy valakit megaláznak azért rohadtul nem ugyan az. Amit a kérdező említ a lányról, kicsit sem nevetséges, hiszen itt az a probléma, hogy berögződött neki az, hogy ha ki áll elmondani egy verset (amit lehet, hogy nagyon szépen elő tudna adni), akkor ebből rögtön az következik , hogy az osztályban lévő emberek megalázzák. És persze nem kívánja senki azt hogy megalázzák és porig rombolják a maradék önbizalmát.

2021. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!