Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el,vannak nálad okosabbak.
2021. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/138 A kérdező kommentje:
Biztosan vannak, és az a jó, hiszen akkor legalább éreznék egy kis kihívást.
2021. jún. 7. 11:04
 3/138 anonim ***** válasza:
93%
Szeretem, amikor valaki a mensa alapján elhiszi magáról, hogy rendkívül intelligens :D
2021. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ebben a mondatban nincs logika. Az intelligencia állandó érték, nem függ össze a műveltséggel (nyilván vannak nálam műveltebb emberek), de tény, hogy 130 felett rendkívüli intelligenciáról beszélünk, vagyis aki Mensás, az igen, rendkívül intelligens. Ennek semmi köze az ember értékeihez, de mint leírtam, észrevehetők gondolkodásbeli különbségek.
2021. jún. 7. 11:12
 5/138 A kérdező kommentje:
Hogy egy konkrét példát mondjak, asztrofizikus csak egy 130+ IQ-val rendelkező személy tudna lenni, de azt hiszem még ez is kevésnek számít.
2021. jún. 7. 11:13
 6/138 anonim ***** válasza:
80%

Oké, gratulálunk. Nekem többször is 140 körüli értéket mértek, de nem érzem magam felsőbbrendű szuperembernek, és a szocializációs problémáimért is inkább a mentális betegségeimet okolnám.

Megoldás: ne alacsonyodj le a pórnéphez, csak hiperintelligens emberekkel állj szóba.

🙄

2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy kapok egy ilyen választ. Végig olvastad egyáltalán a kérdést? Leírtam, hogy nem érzem magam ettől felsőbbrendű szuperembernek, ezt mégis miből gondolod?
2021. jún. 7. 11:16
 8/138 anonim ***** válasza:
90%

"nem gondolom magam felsőbbrendűnek"

"szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel"

...

2021. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 A kérdező kommentje:
Ne tegyünk már úgy, mintha a világon mindenki egyforma lenne. Mindenhol van egy határ, én nem sértődők be, ha valaki nálam jobban ért valamihez, inkább tiszteletet érzek iránta. De ez már nem az IQ hanem az EQ kérdése, ami nem függ össze.
2021. jún. 7. 11:18
 10/138 anonim ***** válasza:
79%
Jaj dehogynem érzed magad. Ráadásul nagyon igyekszel olyan szavakat használni, amivel ezt be is bizonyíthatod. Annyira unszimpatikusak az ilyen emberek. Nem csoda, hogy nem tudsz másokkal rendesen kommunikálni, de próbáld meg nem másban, hanem magadban keresni a bajt. És nem, ez nem a hiperszuper IQ-d miatt van.
2021. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!