Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit rontok el ennyire, amikor...

Mit rontok el ennyire, amikor megpróbálok valakivel beszélgetni?

Figyelt kérdés
Legutóbb pl. egy egyetemi gyakorlati helyen próbálkoztam valakivel akivel egy helyen voltam egy nap és csináltam vele meg még néhány emberrel együtt amit kellett. Néha amikor kettesben maradtam vele, megszólítottam, kérdeztem valamit, amire ő kedvesen, normálisan válaszolt, de ennyiben ki is merült a beszélgetés. De mindig ez van. Én kérdezek a másiktól valamit, válaszol, aztán ennyi, teljesen interjú jellegű az egész. Valamiért a másik elzárkózik előlem, mintha nem is lenne egyáltalán hajlandó velem egy normális beszélgetésre. És mindig én kezdeményezek, a másik meg se próbál. Mit ronthatok el ennyire?
2021. jún. 9. 06:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járhatunk. Pont erről beszéltem valamelyik nap szüleimmel, kicsit ők is felnyitották a szemem. Szóval:

-Lehet, hogy nekik nincs akkora igényük társalgásra, de nem akarnak bunkók lenni, így válaszolnak, de a beszélgetést nem akarják fenntartani.

-Vagy (ezt magamból kiindulva mondom, így nem tudom mennyire lehet rád igaz) lehet, hogy a kiállásod nem megfelelő számukra. Ez kifejtésre szorul😅 Én például nagyon szeretek másokkal beszélgetni, igénylem is, de alapvetően szorongóbb, önbizalomhiányos, átlaghoz képest csendesebb vagyok és néha piszok könnyű zavarba hozni. Ez mind (sajnos a teljesség igénye nélkül..) kihatással van a kiállásomra, bármennyire is nem szeretném, és próbálok ellene tenni. De azt láthatják rajtam, hogy nagyon zárkózott vagyok, nem akarok beszélni, passzívabb vagyok, holott ez nem igaz.

Ne haragudj, hogy inkább magamról írtam, de hátha ez is tud valamennyit segíteni.

2021. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szituáció teljesen normális, nem minden helyzetben lehet sikeresen beszélgetést kezdeményezni.

Az alkalmak csak úgy jönnek, egy-egy felmerült témát meglovagolhatsz. Egyszer olvastam, hogy ha egyértelmű ismerkedési szándékkal támadsz le valakit spontán, akkor az rászorulást sugároz, amit az emberek ösztönösen kerülnek. Tapasztaltam is, egy osztálytársam elég nyomulósan haverkodott, nem is talált társaságot.

2021. jún. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!