Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit teszel környezetvédelemért...

Mit teszel környezetvédelemért? Ha valaki nem tesz semmit, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 22:34
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Nincs autónk,boltból nem sok mindent vásárolunk,gesztenyével mosunk,öblítőt saját levendulából csináljuk. Lakást is evvel takarítjuk,plusz szódabikarbóna keverékkel . Mobilunk nincs,napelemünk nincs,meleg vizet nyáron magunk állítjuk elő .
2021. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
35%
A környezetvédelem egy olyan témakör, amelyet mindenki csak a hárítás szintjén hajlandó tudomásul venni, elismerni. Bárki is kerül képbe környezetvédelem okán, mindenki azt kérdezi, hogy miért pont az ő szintjén kellene csak tenni valamit. Én például azt kérdezem - nem alaptalanul, - hogy miért tőlem várja el bárki is, hogy éjjel, egy külön erre a célra fenntartott szobában hajtogassam élire szín, jelleg és méret szerint a kihipózott szemetet, s szórakozzak a színkódos kukákkal, amikor az emberek túlnyomó hányada leszarja a színkódokat és a gyártók környezetszennyező anyagokba csomagolva adhatják el azokat a környezetszennyező anyagokat, amelyek a fogyasztó társadalmi szemléletnek köszönhetően, - mármint, hogy úgy gyártanak le szándékosan mindent, hogy ne érje meg véletlenül se javíttatni és rákényszerítik a fogyasztót arra, hogy állandóan az újat vásárolja meg, - csak tovább halmozzák a környezetszennyező anyagokat? Ha én azt akarom - államként, - hogy ne száguldozhassanak 130 km/h feletti sebességgel a járművek, akkor betiltom az ennél nagyobb teljesítményű járművek forgalmazását! Ha azt akarom - államként, - hogy jelentősen mérséklődjön a környezetszennyezés egyik faktora, akkor betiltom a termékek környezetszennyező anyagokból gyártását és ilyen anyagokban forgalmazását. Ilyen "egyszerű"! Az egyén cseszegetésétől semmi nem fog javulni, - ám ha nincs mivel szennyeznie a környezetet, akkor kisebb eséllyel fogja szennyezni!
2021. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Egyébként a szelektív kukáknál mindegy, mit hová dobsz, azt később ők kiválogatják. Szóval nem kell a szemét anyagát nézned, vagy a kuka színét. Ha szelektív, akkor szelektívbe megy.
2021. jún. 11. 22:56
 4/42 anonim ***** válasza:
89%

Amennyire lehet szelektíven gyűjtöm a szemetet. Ezen kívül csak apró figyelmességek, amik egy értelmes embernek egyébként is az eszébe jutnak. Szóval semmi extra.


Nem folyatom a csapot feleslegesen. Nem dobok ki elemeket a kukába. Nem megyek a szomszéd utcába is autóval. Nem pörgetek egész nap feleslegesen elektromos fogyasztókat, lekapcsolom a lámpákat. Ahol lehet alacsony fogyasztású dolgot használok. LEDes lámpáim vannak. Spórolok a papírral. Nem kérek felesleges műanyag szatyrot, inkább tartósat használok vagy táskát. Nem dobok ki semmit amit még valamire fel lehet használni. Sokszor használt cuccot vásárolok abból aminek használtan is a minősége közel olyan mint egy újjé, vagy nem számít, hogy új vagy használt. Inkább kevesebbszer használok autót, de több dolgotot intézek el ugyanott, és inkább kevesebbszer megyek boltba, de többet veszek. Mindenből annyit használok amennyi éppen elég az adott feladatra (mosogatószer, tisztítószer, tusfürdő, wc papír, stb). Nem fűtök eszetlenül és nyitom rá az ablakot. Preferálom a többször használható dolgokat, stb stb


Meg hát nyilván ezen dolgok jó része nem csak a környezetnek jó, hanem a pénztárcának is. :)

2021. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Ezek mind nagyon jó válaszok. Az első válaszolót nem értem: hogy lehet gesztenyével mosogatni?
2021. jún. 11. 23:01
 6/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem szorom el a szemetemet a termeszetben / ut szelen / stb... Meg igyekszek szelektiven gyujteni a hulladekot.
2021. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
65%

Sokáig a vegyesbe dobtam a szennyezett műanyagot, aztán rájöttem, hogy simán el lehet mosni azt is és mehet a szelektívbe. Bár nem tudom mi a jobb, több vizet használni de szelektíven gyűjteni, vagy vegyesbe dobni de használni az ivóvizet. Egyiket sem érzem annyira kímélőnek.

Ezen kívül: boltba viszek magammal bevásárló táskát, hogy ne ott kelljen venni; igyekszem a tusolással; fogmosás közben nem folyatom a vizet; míg ebédelek, addig a laptop fényerejét minimumra veszem; tv nézés közben lekapcsolom a lámpát, meg úgy alapból máskor is igyekszem minimumra venni.

Bár nem tudom eldönteni, hogy ezt tulajdonképpen a spórolás miatt teszem vagy a környezetvédelemért. Lehet, hogy inkább az előbbiért kezdtem bele.

2021. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
20%
Ameddig a valódi problémát, a túlnépesedést nem veszik tudomásul a döntéshozók, addig én nem vagyok hajlandó részt venni ebben a környezetvédõs színjátékban. Nyilván szemetelni nem szemetelek, mert igényes vagyok a közvetlen környezetemre, de az életszínvonalamból nem vagyok hajlandó lejjebb adni csak azért, mert mások nem hajlandók védekezni terhesség ellen.
2021. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Utolsó, minden tisztelettel mondom, hogy amit leírtál, annak semmi értelme.
2021. jún. 11. 23:55
 10/42 anonim ***** válasza:
69%

-Szelektív hulladékgyűjtés, de mivel a legtöbb hulladék amúgy sem kerül újrahasznosításra, így szerintem ezzel nem igazán teszek semmit sem.


(A recent report released by Greenpeace surveyed the United States' 367 materials recovery facilities — the facilities that sort our recycling — and found that only plastic bottles are regularly recycled. The fate of most other types of plastic, from clamshells to packaging, is usually a landfill or incineration)


-Zerowaste termékek használata és csomagolásmentes boltokba járás időnként. Ezzel sem hiszem, hogy rengeteget tennék a környezetért, de a pénzemmel támogatom a fentarthatóbb alternatívák fejlesztését és piacradobását, hiszen megadom a keresletet.


-Mosótojás (azt hiszem így hívják)


-Elkezdtem biciklivel járni városon belül (Budapest).


-Barátnőm többnyire csak használt ruhát vásárol.


-Szinte mindent használtan veszünk. Pl.: Most akarunk turmixgépet.


-Ha valami nem kell eladjuk online vagy ha nem akarunk pénzt kérni érte ingyenesen elvihető csoportba kirakjuk ezzel új életet adva amúgy átlagos háztartásban kidobásra ítélt dolgoknak.


+ Mondhatni az "exem" a vászonzsákoslány, így valamennyire (ha nagyon kismértékbe is) de részese voltam a személyiségfejlődésének, így ő most rengeteget segít másoknak környezettudatos élésben.

(Persze poén, hogy bárhogy befolyásoltam, de fun fact hogy jártunk)


Most hírtelen ennyi jut eszembe.

2021. jún. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!