Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit teszel környezetvédelemért...

Mit teszel környezetvédelemért? Ha valaki nem tesz semmit, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 22:34
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
15%
Én annyira nem figyelek a környezetvédelemre. A szemetet egybe viszik el. Az egyetlen, hogy én se szemetelek az erőben, vagy az utcán. De mást nem igen csinálok.
2021. jún. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
17%

Semmit. Engem pont az erdekelne, hogy valaki miert foglalkozik ezzel?

Nem fogok figyelmet/energiat szentelni valaminek ami teljesen hidegen hagy meg ha csak 2mp-t is vesz igenybe az adott dolog. Az ok igazabol egyszeru: mert igy kenyelmesebb, lusta vagyok es idopazarlasnak tartom.

Akik szelektiven gyujtik a hulladekot, vagy mas kornyezetkimelo dolgokat tesznek 90%ban csak sajat maguk miatt teszik. Akarnak tenni valami pozitivat ami utan vallon veregethetik magukat.

Igazabol a vicc, hogy meg igy is tobbet teszek kornyezetvedelem szempontjabol azzal, hogy nem vallalok gyereket mint az aki szelektiven gyujti a hulladekot. Gondolj bele mennyi szemetet, uzemanyagot, fustot, kornyezetre karos szereket, stbstb hasznal a modern ember elete soran. Ertettem mire celzott a #8-as valaszolo, es nem mondott hulyeseget.

2021. jún. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 ricsi_gyakori_kerdes válasza:
54%

#12 Őszinte, egyenes válasz. Nem tudok vele egyet érteni, de legalább nem beszélsz mellé.


A kérdésre: mosódióval, mosószódával és nátrium perkarbonáttal mossuk a ruhákat, a mosódió pedig - sok egyéb dologgal egyetemben - komposztálóba kerül. Olcsó, hatékony és környezetbarát módszer, teljesen felesleges vegyszerekkel teleszórni a vizünket.

2021. jún. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
64%
Zöldséget termelek,állatokat tartok,ezeket tartósítom.Boltba viszek szatyrot,nem vásárolok össze mindent.Hagyományos módon készült kézműves szappanom van,nem használok öblítőt,mosni felvaltva mosok mosóporral vagy más természetes anyaggal.Sokszor meghagyom a kádban a vizet leöblítenin a wc-t.Lekapcsolom a villanyt,ha nincs rá szükség.Nem vásárolom halomra a ruhákat,mindenben igyekszem minőségit venni.Esővízzel locsolom a virágaim.Szelektíven gyüjtöm a szemetet,de amit meg tudok venni csomagolás nélkül vagy termelni,akkor arra figyelek.Az állatok ennivalója viszont sok szemetet termel,de ennyi belefér,majd máshol jobban figyelek
2021. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
40%
Gesztenyével,nem mosogatni ! Ha nem ruhát mosni !
2021. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
63%

Mindig keresem/megveszem a le értékelt élelmiszereket, ez jót tesz a pénztárcámnak, és úgyis menne a kukába...

Biciklivel járok, nem vettem még idén bérletet (napi 2*13 km), ez is szintén a környezettudatosságnak tudható be, meg így havi 10e Ft megspórolok, és elmegyek kényelmesen a dugóban álló autók mellett.

Többször használom az egyszerhasználatos zacskókat, mindent felhasználok kukazacskónak is, a szemetet többnyire szelektíven gyűjtöm.

2021. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
66%
Engem tudjátok mi zavar? Hogy mindenféle környezetkímélő termékek vannak már, de egyszerűen aranyáron lehet megkapni mindent. Nem értem, hogy ezt az állam miért nem támogatja? Bezzeg arra jár egy csomó pénz, ha gyereket szülsz.. Ahelyett, hogy a fizetéseket raknák már rendbe, és nem menne ki külföldre minden második ember, nem is csökkenne a lakosság. Amíg aranyáron lehet napelemet, elektromos autót venni, addig én biztos nem fogom a saját pénzemet környezetvédelemre költeni. Nyilván kivétel ez alól amit ingyen meg tudok tenni a Földért.
2021. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de nem csak napelemmel és elektromos autóval tudsz tenni a környezetért. Vehetsz textil zsebkendőket, vagy mosható betétet, biztonsági borotvát, szappant használhatsz tusfürdő helyett, piacon vásárolhatsz a szupermarket helyett...

Lehet, hogy egy biztonsági birotva 7-8 ezer forint. De olcsóbb, mint ha egész életedben eldobható borotvát vennél.

2021. jún. 12. 14:21
 19/42 anonim ***** válasza:
80%
Saját szatyor. Elemeket csak elemgyűjtőbe. Villanykörtét, elektronikai hulladékot visszaviszem a mediamarktba. Műanyagot szelektíven gyűjtöm. Tiszta papírhulladékom nincs olyan sok, de ha akad egy egy doboz, azt is a szelektívbe viszem. Nem pazarlok. Nem sütök olajban, így nincs használt olaj hulladékom. Viszont van, amiből egyszer használatos veszek, mert a többször használatost undorítónak tartom és nem fogom mosni, pl betét, zsepi.
2021. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Egy zsebkendőt azért megéri venni, legalább kipróbálni. Nagyon olcsó. Én is elég undorítónak tartottam, de teljesen normális.
2021. jún. 12. 16:33
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!