Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit teszel környezetvédelemért...

Mit teszel környezetvédelemért? Ha valaki nem tesz semmit, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 22:34
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Szuper hogy saját magad is sokat teszel és nem csak felülről várod a megoldást! Csak így tovább! Ne hallgass senki lehúzó dumájára, igenis Te és a hozzád hasonlók fognak bármit is javítani az unokáink számára!


Amúgy a politika mindig is ilyen szívtelen érdekháború volt, nem fog ez egyhamar megváltozni, sajnos ösztönös, majom elődeinktől örököltük.

Piramis alakú dominancia struktúra, a köz érdeke csak akkor lesz figyelembe véve ha véletlenül egybeesik a piramis tetején lévők érdekeivel.


A hidrogén-autóról én is olvastam, sajnos nem csak jókat. A nagynyomású hidrogéntárolás/feltöltés nyilvánvaló veszélyein túl elsősorban az a baj vele hogy sokkal rosszabb hatásfokú mint a sima elektromos autó. Áramból hidrogént előállítani majd a cellával újra árammá alakítani nagyon veszteséges, a befektetett energiának csak 25-35%-a alakul át mozgási energiává, míg elektromos autónál ez 70-80%.

Gondolj csak bele, több mint 2x annyi áramot fogyaszt így / km!


Az elektromos autónál az akksi természetesen a szennyező, hiszen viszonylag rövid élettartamú, és mindenféle veszélyes anyag van benne amiknek ráadásul a bányászata is borzasztó káros.


Szerencsére sok újítás van a láthatáron, szerves ill. szén nanocsöves akksik amik nemcsak hogy megoldják ezt a problémát, még gyorsabban tölthetők és nagyobb kapacitásúak is lesznek.


Szerintem a hidrogén autó csak most tűnik talán jobb alternatívának, de 5-10 év múlva szerintem teljesen lekerül az asztalról azért mert az elektromos gyorsabban fejlődik és eleve kevésbé veszélyes.

2021. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Dorka900 válasza:
65%

- szelektív hulladékgyűjtés


- flakonos sampont és tusfürdőt nem veszek, szappant használok mind a kettő helyett


- van saját vászonszatyrom, vettem a zöldség/pékűrúnak is kis szütyőket, de ha nincs, akkor a gyümölcsre ragasztom a cédulkát. Ha otthon hagyom a szatyromat véletlenül, akkor ha lehetséges, inkább papírszatyrot viszak, pár FT-al drágább, nem vészes


- ha szükségem van ruhára, elsőre megpróbálok használt ruhát venni, nagyon sokszor találok is ott :)


- tejet letettük, növényi tej van ithon, férjem meg amúgy is üresen itta a kávét eddig is :D


- igyekszem egy héten 1-2 húsmentes napot tartani, meg ha főzök, akkor eleve több napra


- ÖKO öblítőthasználok és most nagyon gondolkodok egy mosótojáson is :)


- amivel személyemet illetően a legnagyobbat spórolom, ha szemétről van szó: áttértem az intim tölcsérre :)

2021. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!