Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegnap ilyenkor tudta meg az...

Tegnap ilyenkor tudta meg az emberek nagyrésze, hogy létezik egy dán focista, Eriksen. Tegnap megsérült. Most olyanok is teszik ki a szomorú posztokat, akik azt se tudták tegnap ilyenkor, hogy kicsoda, micsoda. Miért?

Figyelt kérdés

Miért kell egy ember halálából empátiából vett likeokat zsebelni? Apám nézte a meccset, amikor elkezdett kiabálni, hogy egy dán játékos élete veszélyben volt. Én is leültem nézni, hogy mi történik ott a helyszínen. Én nem követem a focit, azt se tudom, hogy ki melyik csapatban van, csak a nagy játékosokat ismerem. De nem tettem ki róla szomorú posztot.

Most itt nem a hírportálokról beszélek, hanem magán emberekről. Tegnap egy osztálytársamnak megírtam, hogy egy játékos összeesett a pályán, és a fél internet erről beszél. Azt se tudta az osztálytársam, hogy kicsoda Eriksen, de ma látom insta storyban, hogy "Eriksen, te vagy a példaképem! A meccs még nem ért számodra véget! Nem adhatod fel!"

Miért kell ezt?


2021. jún. 13. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Mióta világ a világ ez van.


Csak régen nem volt közösségi oldal így nem jutott el ennyi emberhez.

2021. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Régen is pont ilyenek voltak az emberek, csak nem volt internet, így te nem tudtad. ;)
2021. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%

Az emberek qva szánalmasak.

Arról nem megy a téma, hogy hány ember hal meg kórházban csak azért, mert nincs elég ember, aki foglalkozzon velük.

De lehetne ez ellen tenni, globálisan tüntetni, de kényelmesebb az otthon melege.

2021. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

#3 ez mondjuk pont nem jó példa.


Kimegyek ez ellen tüntetni majd jön egy orvos aki körbevezet a kórházban ahol dolgozik és megmutatja, hogy mindenkihez jut ápoló, orvos.


Én meg csak pislogok és meg sem tudok szólalni, max azt tudom kinyögni, hogy de az interneten nem ezt olvastam. Az aztán érv.

2021. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
85%

Te melyik országban élsz? :D

Kb az orvos és gazdasági igazgatón kívül senki nem ezt mondja a kórházakban.

Egész életemben eü-ben dolgoztam, cska azért mondom.

2021. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

A lényege a felvetésednek a közösségi média lájkvadászata, de azért sántít jó pár helyen amit mondasz. Először is, az EB a világ egyik legnézettebb eseménye, nyilván sokkal több emberhez el fog jutni a híre. Másodszor, nyilván empatikus az ember minden ilyen helyzetben, tök mindegy mennyire ismert vagy nem az illető.


Az ismertségről viszont annyit, hogy évekig az angol élvonalban játszott, sok nagy csapattal szóba hozták anno, legutóbb olasz bajnok volt és az Inter egyik fontos embere.

2021. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Te meg kiírsz valamit, bármi tájékozatlanul. Megsérült? Ugyan, mesélj...
2021. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlatilag pontosan ugyanazért, amiért te szükségét érezted egy ilyen kérdés kiírásának.
2021. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt Eriksen egy világsztár (korábban az Ajax és a Tottenham, most az olasz bajnok Inter játékosa, 109-szeres dán válogatott). Másrészt nem halt meg, az állapota már szerencsére stabil. A szívmegállást sérülésnek nevezni pedig elég meredek.
2021. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, és jó a kérdésed. AZ ilyen engem is érdekel, hogy "miért"?

A válasz talán az, hogy akik együttéreznek(?) vele, azok az embert látják benne, van bennük még érzékenység, humánum. Ami a mai világban furi.. Miért?

Mert akkor pl.: a családjával szemben/kapcsolatban miért nem tudnak egyesek ilyen érzékenyek lenni?

2021. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!