Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Együtt lehet élnem a hibáimmal...

Együtt lehet élnem a hibáimmal, a baklövéseimmel, esetleg a szégyennel, hogy hülyét csináltam magamból? Megérdemlem, vagy megéri-e hogy igy is éljek?

Figyelt kérdés
Eléggé átlagos csaj vagyok, csináltam egy kis hibát, ami szégyent hozott rám. Nem tudom hogy ezek után, nem kéne-e..megölnöm magam? Illetve ti hogyan tudtok tovább élni, ha kellemetlen helyzetbe kerültök? Egy hiba már ok az öngyilkosságra?

2021. jún. 14. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallod ahányszor én részegen hülyét csináltam magamból,600x öngyi lehettem volna.Szard le,nevess rajta...
2021. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Nem ok arra hogy ne élj. Mindenki hibázik. Próbáld meg kijavítani a hibát és élj tovább. Túl kell lépni rajta és folytatni az életed útját.
2021. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hülyeség?Szard le,mindenki követ el hülyeséget
2021. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichológust, nagyon nem normális, hogy meg akarsz halni egy ostobaság miatt. Nagyon nagy bajt jelez, hogy így meg akarod büntetni magad. Egyébként az öngyilkosság a családot tönkreteszi, a szülők gyakran egy éven belül a gyerek után halnak, talán ez a célod?
2021. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
fél év múlva senki se fog emlékezni rá valakinek nincsenek végtagjai mégis vígan éli az életét. Egy életed van ne tékozold el.
2021. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valami bűntudat érzésem van, pedig nem ártottam senkinek. Csak egy átmeneti zavarom lehetett akkor, és túl naiv voltam. Úgy tűnik nagyon zavar engem ez a kis hiba, emésztem magam miatta. Nem dugtam senkivel, nem arról van szó. Csak csupán túlgondoltam valamit, amit nem kellett volna. De amúgy ártatlan vagyok.
2021. jún. 14. 20:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Leírod privatban mit csináltál???
2021. jún. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hibák és kudarcok sorozata az életem, olyan dolgokat elcsesztem már, hogy a föld színéről eltűntem volna szégyenemben... (Többször előfordult, hogy mondtam valami butaságot, amiért megszégyenítettek pl a tanárok az osztály előtt, vagy valamelyik osztálytársam a többiek előtt. Vagy tetszett egy srác, kiderült és kiszekáltak érte. Vagy elvállaltam valamilyen munkát, iskolai projektet és nem csináltam meg, nem fejeztem be, vagy szarul sikerült és azt éreztem, hogy cserben hagytam a tanárt, főnökömet.) De egy ponton megtanultam letojni. És észrevettem, hogy csak beteg-aberrált emberek szégyenítenek meg ilyen dolgokért. Egészséges, normális érzelmi fejlődésű emberek elfogadják, hogy hibázol, vagy butaságot csinálsz és nem bántanak miatta. Vagy csak szimplán nem beszélnek többet veled, mert elvágtad magad náluk. Ezzel is együtt lehet élni.

Viszont sok dolgot elértem, kipróbáltam - éppen azért, mert mertem kísérletezni és próbálkozni, akkor is, ha néha valami rosszul sült el. A hibákból tanultam.


Az önértékeléseden, önismereteden mindenképpen dolgozz, mert ez nem normális reakció.

2021. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Rejection therapy nézz bele érdekes, egy ázsiai csávó megcsinálta, azt mondta, sokad dobott a mentális egészségén
2021. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne miről van szó. De a leírtak alapján nem lehet komoly dolog, ezért ne öld meg magad.

27/F

2021. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!