Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nőt azért nem szabad megütni...

Nőt azért nem szabad megütni férfinek, mert a nők általában gyengébbek? L

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallani, hogy nőt ne üss meg. Ez abból fakad, hogy egy átlag férfi erősebb, mint egy átlag nő?

2021. jún. 15. 09:38
1 2
 1/18 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Nem, azért nem szabad, mert a másikat emberi méltóságában tiszteljük, és nem elfogadható az, hogy egy felnőtt ember képtelen uralkodni az érzelmein s fizikai fenyítéshez folyamodik.

Jól néznénk ki, h mindenkit pofozkodna meg verekedne, ha valami nem tetszik neki....

2021. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

De ez régi felfogás, és káros. Nem csak a nőket nem szabad megütni, hanem nem szabad senkit se megverni, se verbálisan bántalmazni. A férfiak is lehetnek bántalmazás áldozatai, akár nők által is.

Az áldozatokat kell megvédeni, és nem szabad egyenlőségjelet tenni a nő és az áldozat, illetve a férfi és a bántalmazó közé.

2021. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom. Egy randin egy hölgytől kaptam egy pofont. Megkérdeztem miért kaptam (szerintem a szituból nem adódott, de az ember mindig tévedhet). A válasz az volt, hogy mert olyan nőies. Az útjaink itt elváltak.

Szerintem embert nem pofozunk meg, mindegy, hogy XX vagy XY kromoszómákkal született, de úgy tűnik a társadalom másképpen gondolja.

A2-es villamoson többször láttam olyant (kellően ritkán ahhoz, hogy akár ugyan az a pár is lehetett), hogy a hölgy pofozta le a barátját, és utána ment tovább a társalgás, mintha nem történt volna semmi.

2021. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2 egyetértek veled.
2021. jún. 15. 09:48
 5/18 A kérdező kommentje:
Érdekes ez is, hogy az van hangsúlyozva ,hogy nőket nem szabad megütni ,de az kevésbé van kiemelve , hogy férfiakat se bántsunk.
2021. jún. 15. 09:49
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Alapjáraton senkit nem szabadna megütni, abból kiindulva, hogy a verekedés egy proletár dolog. Akinek az erőszak a megoldása bizonyos dolgokra, annak szerintem nem ép a felfogása.
2021. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Mert más az érzelmi háttere a kettőnek. Egy átlagférfi nem lesz megfélemlítve, nem lesz az élete veszélyben, ha megüti egy nő.


De pl. ugyanez van tesóknál is, azonos neműeknél. A nagy van általában figyelmeztetve, hogy ne verekedjen, pedig a kicsinek sem kéne bántania a nagyot. Csak ott is a nagyobb, az erősebb az, aki kárt tud okozni.


Ilyenkor gondolj bele úgy, hogy mindkét ember ugyanolyan nemű. Nem lenne fair, ha Mike Tyson behúzna DJ Qualls-nak.

2021. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nő se üssön férfit, egyik féltől se elfogadható, hacsak nem önvedelem.

32N

2021. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A férfi nem ütheti meg a nőt, mert nem fair, hiszen a férfi erősebb. Gondolom ebből ered.

Azonban mivel egy férfi nem üthet meg nőt, így vissza sem adhatja, ezért ezen gondolkodásból kiindulva a nőnek sem szabad megütni a férfit, mert nem üthet vissza, hiszen a másik mégis csak egy gyönge nő.

2021. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen, ezért. De alapvetően senkinek nem kéne fizikailag bántalmazni másokat, ez primitív dolog.
2021. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!