Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem, hogy a környezete...

Miért érzem, hogy a környezetem miatt nem lehetek olyan, amilyen valójában lenni akarok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Többnyire meg van mindenem, amire jelenleg szükségem van. Párkapcsolat, egy jó albérlet, család, barátok, jó suli. Minden. Viszont úgy érzem, nem lehetek az, aki valójában lennék. Úgy érzem, hogy a környezetem mindig korlátoz valamiben.


A szüleim nem nézik jó szemmel, ha arról beszélek, hogy tetoválást szeretnék, szerintük az hülyeség és ne. Mindig leakarnak beszélni. Ugyanez a piercing is és minden olyan dolog, ami esetleg örök vagy maradandó külső változtatás lenne rajtam. (Tegyük hozzá, hogy nem a leglátványosabb helyre csináltatnám ezeket egyébként..) Kisebb plasztikai műtétre is szívesen elmennék, mert van néhány dolog rajtam, ami inkább esztétikai dolog és jó lenne megcsináltatni, de természetesen ezt is felejtsem el.

Ezen kívül ha álmodozom arról, hogy tanulnék művészeti irányban, akkor mindig azt mondják, hogy legyen előtte egy rendes szakmám is, mert az fontos és ne építsek olyanra, aminek semmi esélye.


Mindig kapom kéretlenül is a tanácsokat, hogy mennyit kellene félre raknom. Ha éppen új munkám van, akkor mindig kapom, hogy "csak óvatosan, ne dolgozz túl sokat."


Úgy érzem, felnőtt létemre, aki magát tartja el, mégsem dönthetek magam felett. Nem tudom, hogy velem van a probléma vagy tényleg mindig mindenki beleakar szólni abba, amit tenni szeretnék?


Értem, hogy van benne aggódás vagy jóindulat, de úgy érzem, a külső légkör/társaság/család/ engedélye nélkül meg se próbálhatok olyan dolgokat, amiket valóban szeretnék.


Amikor 8-10 éves voltam, orvos akartam lenni, egészen 14 éves koromig, amíg el nem döntötték helyettem, hogy teljesen más irányba fogok tanulni. Később szerettem volan rendészetet tanulni, de arra is alkalmatlannak lettem nyílvánítva, mert az nem nekem való. Ha a saját pénzemből sokat költök ruhára, akkor "minek b*szod el a pénzt" jelleggel mindig kapom az instrukciókat, hogy mit csináljak legközelebb jobban.


Úgy érzem, nem hogy nem felelek meg, de korlátoznak is.



2021. jún. 23. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Ezt azért csinálják mert látják hogy hat is rád amit mondanak.

De törődnek veled , ez persze jó, de kicsit függetlenítsd magad. Ne előre jelents be valamit ( az olyan mintha megkérdeznéd szabad-e ) hanem esetleg mutasd meg a végeredményt.

De hozz így olyan döntést is amire nem úgy reagálnak mint egy tetkóra pl, hanem amiből érzik azt, hogy megállsz a lábadon , a /csak/saját döntéseid ellenére is.

2021. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Katona Dius ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es is mondta. Nálam is ez volt a probléme sokáig, míg rá nem jöttem, hogy ők nem fognak változni, nekem kell. És ahogy 1-es is írta, rájöttem, hogy nem kell előre szólni, mert ők azt úgy vették, hogy engedélyt kérek/vélemény nyilvánítást várok. Esetenként, mikor előre szóltam, akkor nem úgy adtam elő, hogy eztszeretnék, vagy aztszeretnék. Ezt FOGOM tenni, azt FOGOM tenni.

Rögtön más lett az ő hozzá állásuk is. Persze így is volt, hogy véleményt mondtak, de már nem olyan "majd én megmondom, mi lesz neked a jó" módon.

Persze nem mondom, hogy így néha nincsenek surlódások, de... Jóval kevesebb.

Most épp ház vásárlás előtt állunk férjemmel, és abba is nagyon szeretnének tanácsot adni xD

Kinéztünk egy új építésű, jó állapotú házat. Annyi hibája van, hogy nincs még leszigetelve és bevakolva, látszanak a csupasz téglák.

Drága szüleim közölték, hogy ne legyünk hülyék, ki ne találjuk, hogy egy félkész házat veszünk meg, tudnak jobbat. Az a jobb azt jelentette volna, hogy egy erősen felújításra várú, 60-70 éves épület.

Közöltük, hogy ha már pénzt adunk ki házra, olyat veszünk, amiben nem azzal kell kezdeni, hogy mindenki kicserélni. Az a "félkész ház" így is olcsóbb lesz, mint az öregebb ház+felújítás. Majd ha ők fizetik a házat, szabad beleszólni, addig max csúnyán nézni.

Többet nem hozták fel a témát :D

2021. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!