Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hosszabb levelezés esetén...

Hosszabb levelezés esetén feltétlenük szükséges minden alkalommal a megszólítás és az elköszönés?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag hosszú beszélgetést kezdtünk el nemrég email formájában. Valószínűleg naponta, két naponta fogunk írni egymásnak (online nyelv tanár). Mindig ugyanarra a levélre válaszolunk, tehát még csak úgymond új levelezés sem lesz.


Ilyenkor is szükséges mindig a "Tisztelt X Y" megszólítás és az "Üdvözlettel: Y X" befejezés?



2021. júl. 1. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ő a tanár, te vagy az "alacsonyabb" pozícióban, így én addig megadnám a tiszteletet, amíg a tanárod vagy nem szól, hogy nem kell, vagy abba nem hagyja a köszöngetést maga.
2021. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
annyira szeretem, amikor valaki azt írja a megrendelő van alacsonyabb pozicióban. nem, a megrendelő fizet, a tanár meg szolgáltat. ettől még kultúráltan lehet viselkedni. menet közben úgy is ki fog derülni milyen habitusú a tanár, az elején mindenképpen szükséges a megfelelő udvariasság, később ez oldódhat.
2021. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Bocsi, csak kicsit furának tűnt. Mármint, írtam neki, Ő visszaírt egyből és feltett egy kérdést. Csak, olyan furának tűnik csak egy két mondatos válasz miatt ennyit leírni...


Aztán simán lehet, hogy csak én vagyok hülye😅😂

2021. júl. 1. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 A tanuló fizet, de ő van rászorulva a tanár segítségére, és az esetek nagy részében fiatalabb is a tanárnál. Az anyagiaktól függetlenül a tanár-tanuló kapcsolatban egyértelműen a tanár van "feljebb".
2021. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!