Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illetlenség megkérdezni...

Illetlenség megkérdezni valakitől, hogy volt-e már részeg, vagy hogy szokott-e az lenni?

Figyelt kérdés
Olyantól akivel nem vagyunk szoros kapcsolatban, alig ismerjük egymást
2021. júl. 5. 04:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen(ő meg ha sohase iszik elgondolkodhat: basszus mekkora alkesznek nézek ki?).


De nem csak nyílegyenes rákérdezés lehetséges.

2021. júl. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Ha annyira hű de tényleg nagyon érdekel, hogy fogyaszt-e valaki alkoholt, akkor próbáld meg arra terelni a beszélgetést.


Példa, ami pont hétvégén zajlott le köztem és munkatársam között:

-... szóval ilyen kiegeket rendelek a netről.

- jaja, én is. A kajára nagyon odafigyelek mióta edzeni járok.

- igen, az étrend még talán fontosabb is, mint az edzés.

- te általában hogy dobod össze a kaját? Mit eszel egy átlagos nap?

-reggel zabkása, shake, tízóraira.... Blabla... vacsorára általában főtt kaja, mert barátommal este vagyunk együtt a legtöbbet. Néha vacsi mellé megengedünk egy pohárka száraz vörösbort is. Ennyi még igazán bele is fér.

- Fú, na engem a borral ki lehet kergetni a világból. Elhiszem, hogy van jó, meg biztos finom, de nekem nem ízlik. Viszont nyáron egy doboz sör néha jól tud esni. Persze nem sok, hétvégén max két doboz, de legyen behűtve!

- hahaha.


Látod, szépen lassan tereltem oda a témát, és még csak meg sem kérdeztem tőle, hogy "iszol te rendesen?", hanem ő maga mesélte el - kérdés nélkül ráadásul -, hogy ő mit és mennyit iszik.

2021. júl. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!