Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa ez?

Csak nekem furcsa ez?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek a fia 25 éves. A szüleivel él. Ez még rendben, viszont azt én már furának találom, hogy a szüleivel megy nyaralni. Szerintem egy 25 éves férfinak csak jó az, ha egyedül lehet otthon, és pl házibulit tarthat, vagy csajozhat. Persze nincs közöm hozzá, de belegondoltam, és amikor én voltam annyi idős, mint ez a férfi, (sőt már 16 éves kamaszként sem mentem el a szüleimmel nyaralni) akkor eszembe sem jutott volna, hogy a szüleimmel legyek akkor, amikor az egész ház az enyém lehet pár napra. Ezen kívül a férfin kívül nem tudok olyanról, aki ennyi idősen a szüleivel ment volna nyaralni. Lehet ez csak nekem fura?


36F


2021. júl. 11. 09:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is megyek szülőkkel vagy nagyszülőkkel nyaralni. Nincsenek barátaim. 29N
2021. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%
Pont olyan vagyok, mint akit leírtál. Mindig is utáltam a szüleimmel nyaralni menni, persze kiskoromban nem volt más választási lehetőségem. Szerintem nem csak neked fura. Ilyen korban, ha nem is saját családdal, de minimum a haverokkal vagy barátnővel illik elmenni nyaralni.
2021. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azt látod nem tudom hogy az illetőnek vannak-e vagy sincsenek barátai. Viszont szerintem ennyi idősen igenis már otthon kéne lennni egyedül amig a szülők nyaralnak. Kicsit megtanulni az önellátást. Ha meg 25 évesen is a szülőkkel akar nyaralni valaki aki eleve velük is él, nekem az szokatlan.
2021. júl. 11. 09:28
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg az a kínos ha nagyon kevés időt vagy a szeretteiddel.

Mi a furcsa benne? Szereti a családját és velük akar lenni. Már mindenkibe belevan programozva ha már 20 felett vagy és szüleiddel élsz akkor kínos vagy, könyörgöm miért? Nagyon sok ok lehet arra hogy miért akar még ott lenni.

2021. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4-es ez a 25 éves a szüleivel is él!
2021. júl. 11. 09:29
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs saját családja, vagy olyan érdeklődésű baráti társasága, miért ne mehetne a szüleivel nyaralni. Nyilván nem ugyanabban a hotelszobában fog a pótágyon aludni, mintha még mindig ötéves gyerek lenne. Oda megy, ahova akar, simán szervezhet magának saját programot. Szerintem semmi furcsa nincs benne, inkább irigylésre méltó, ha az ember ilyen jól kijön a szüleivel felnőttként is.

Az meg, hogy mennyire önellátó, más kérdés. Mindenki egyre később önállósodik, később alapít saját családot manapság. Én is 25 vagyok, szüleimmel élek (a pandémia idején költöztem haza), 18 éves korom óta nem nyaralok velük, de azért minden évben megkérdezik, hátha mégis szeretnék velük menni, jólesik, hogy feldobják a lehetőséget.

2021. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Igen, csak neked fura.

Lehet jobb viszonyban a szüleivel és megvan a privát szférája akkor is, ha nem üres a ház. Egyébként meg ismered a mondást, akkor jó a házibuli ha nem te vagy a házigazda

2021. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
18%

#4


Az egy dolog, hogy a szüleivel él, biztos meg van az oka. Viszont,az hogy nyaralni megy a szüleivel 25 évesen, azt a dolgot sugallja, hogy még mindig nem nőtt fel teljesen, nincsenek haverjai stb..

Ennyi idős koromban külön programot szerveztem magamnak a haverjaimmal, kiélveztem, hogy nem látom a szüleimet, pedig szeretni szeretem őket, csak jó ha az ember magára van utalva egy kis ideig.

2021. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért 36 évesen 16 éves szinten tartani kemény.

Tizenévesen tart ott az ember hogy örül ha övé a ház és már hívja is össze a haverokat bulira, és szintén tizenéves sajátosság a "cikik a szülők" mentalitás.

Nekem már csak édesanyám maradt, de a mai napig nyaralok vele. Annyi a különbség hogy most már én fizetem neki is, nem fordítva 🤷‍♀️

Természetesen a párommal is megyek kettesben, de az édesanyámmal is.

Sőt, ismerek olyanokat akiknek gyerekeik is vannak, mégis elviszik a szüleiket is a családi nyaralásra, hallatlan, mi?

Bizonyos családokban valódi szeretet és összetartás van, nem rúgják ki a gyereket ahogy betölti a 18-at, és még szeretnek is együtt lenni, nemcsak muszájból találkoznak ünnepeken, akármilyen életidegen is neked, ezt el kell fogadni.

33N

2021. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

És? Mért baj az hogy 25 évesen otthon él? 29 éves vagyok és itthon lakok mivel esélyem sincs saját házra.

2021. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!