Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa ez?

Csak nekem furcsa ez?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek a fia 25 éves. A szüleivel él. Ez még rendben, viszont azt én már furának találom, hogy a szüleivel megy nyaralni. Szerintem egy 25 éves férfinak csak jó az, ha egyedül lehet otthon, és pl házibulit tarthat, vagy csajozhat. Persze nincs közöm hozzá, de belegondoltam, és amikor én voltam annyi idős, mint ez a férfi, (sőt már 16 éves kamaszként sem mentem el a szüleimmel nyaralni) akkor eszembe sem jutott volna, hogy a szüleimmel legyek akkor, amikor az egész ház az enyém lehet pár napra. Ezen kívül a férfin kívül nem tudok olyanról, aki ennyi idősen a szüleivel ment volna nyaralni. Lehet ez csak nekem fura?


36F


2021. júl. 11. 09:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem az a gond hogy a szüleivel él, hanem hogy nem akar egymaga otthon maradni! 9-es! Igenis van akit már 16 évesen is egyedül mertek hagyni, mert felelősségteljes volt! Az pedig igenis furcsa nekem hogy egy elvileg felnőtt aki nem elég hogy minden nap a szüleit látja mert velük is él, hanem még nyaralni is velük akar.
2021. júl. 11. 09:52
 12/25 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem szerintem egy szülő is elgondolkodik ilyen esetben, hogy a felnőtt gyereke miert nem tud egyedül lenni.
2021. júl. 11. 09:53
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Semmi köze a felelősséghez. Már 11 évesen egyedül töltöttem nyáron a hétvégéket, mert nem szerettem kijárni a nyaralónkba úgyhogy otthon maradtam. Telipakolták a hűtőt, meg tudtam magamnak főzni egyszerűbb fogásokat. A kutyát is lehordtam, felelősséfteljesen gondoskodtam róla. Ennek ellenére ma 33 évesen minden évben elviszem édesanyámat nyaralni. Mert tiszta szívemből szeretem, mindent megadott nekem gyerekkoromban, most pedig én adok meg neki mindent.

Ez így normális és természetes, az viszont nagyon gáz hogy idejössze pletykálni valakiről, csak mert nem tudod elképzelni hogy milyen érzés ha valaki nem egy diszfunkcionális családban nő fel. Ezt az ítélkezős kérdést egyértelműen az irigység szülte.

2021. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mire lennék irigy te? Arra hogy vki 25 évesen is a szüleivel nyaral? Ez vicc.
2021. júl. 11. 10:02
 15/25 A kérdező kommentje:
13-as de te önálló életet élsz! Az úgy más ha elviszed anyudat nyaralni, mintha vele is élnél és akkor is vele járnál nyaralni. Szerintem a kettő közt ég es föld az eltérés.
2021. júl. 11. 10:03
 16/25 A kérdező kommentje:
Plusz úgy gondolom a szülőknek sem ártana kettesben is lenniük, ha már a felnőtt gyerekkel is élnek együtt. De ez csak az én nézőpontom.
2021. júl. 11. 10:05
 17/25 anonim ***** válasza:
82%

Arra gondoltam, hogy a kapcsolatukra vagy irigy. Hogy ennyire közel áll a szüleihez, ami nem mindenkinek adatik meg. Nézd meg a családi kapcsolatok kategóriát, hogy mennyien vannak rosszban a szüleikkel. Ott ha valaki le meri írni hogy ő szereti a szüleit, rögtön nullára van pontozva. Nálad ugyanezt az indíttatást látom.

Egyébként meg mi értelme ítélkezni bárki felett is? Ha holnap elköltözne a szüleitől és megígérné hogy többé nem megy velük nyaralni akkor neked olcsóbb lenne a kenyér? Vagy pontosan miben befolyásolja a te életedet ha egy ismerősöd így él? Már a sárga irigységen kívül.

2021. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Miért volnék irigy a kapcsolatukra? Ez tényleg vicc. 25 évesen magánélet szempontjából sem a legjobb a szülőkkel élni. Az meg hogyha valaki aki ennyi idősen is a szüleivel él, és alkalma volna egyedül lenni, azt nem akarja... az nekem finoman szólva problémás. A szüleimmel a kapcsolatom köszönöm szépen jó, de hogy velük menjek nyaralni na az kizárt. Ugyanis pont hogy rájuk való tekintettel is! Mozduljanak ki kettesben, menjenek nyaralni, mit tudom én romantikazzanak. Minek kívannam oda magam? Szóval ez az irigy vagyok ez egy vicc.
2021. júl. 11. 10:21
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

Akkor meg mi a probléma? Miért kell erről kérdést kiírni?

Valami csak van, ha arra sarkallt hogy mások életével foglalkozz a sajátod helyett 🤷‍♀️

Tehát téged nem érint és irigy sem vagy. Akkor minek ítélkezel?

2021. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hú szerintem olvasd el újra a kérdéssm. Ha te abba belelátod azt amit, akkor bizony van gond veled.
2021. júl. 11. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!