Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék kezdeni 1,5 millió...

Mit tudnék kezdeni 1,5 millió forinttal?

Figyelt kérdés
Szüleimmel élek, huszonéves vagyok néhány év alatt sikerült ennyi pénzt összegyűjtenem. A családom nem nevezhető jómódúnak, de szegények se vagyunk. Mibe tudnám fektetni ezt a pénzt, ami később hasznomra válhat?
2021. júl. 13. 13:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Én betenném a bankba kamatozni, míg ki nem találok valami ütős kis tervet.
2021. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
79%
Jogsi, autó, albérlet
2021. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Jogsi és autó van. Az albérlet tényleg jó ötlet? Kiadni egy valag pénzt másnak, olyan lakásért, ami sose lesz az enyém? Komolyan kérdezem, ha ez a jó megoldás, akkor megfontolom.
2021. júl. 13. 13:31
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem úgy értette, hogy veszel egy lakást és kiadod. Habár 1,5 milcsiből nehéz lesz, környék függő.
2021. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
Én a helyedben félmilliót ruhára költenék, a többit félreraknám, hogy még gyűljön szépen egy lakóautóra.
2021. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
46%
MÁP.
2021. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#6 Ez mit jelent?
2021. júl. 13. 13:40
 8/21 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%

Magyar Állampapír. A legjobban kamatozó "banki befektetés".

Van pár alacsony kockázatú tőzsdézési lehetőség még, de az már kicsit hosszabb sztori. Mi amikor kivettük többet kaptunk végül kézbe amit elsőnek kalkuláltunk, mert az inflációhoz mérve pótolták még. Hosszabb időre akartuk bent hagyni, de az élet megbonyolította a terveinket.

Másfél millió Ft. Nagyon pici összeg, bármi nemű befeketetéshez, pláne lakáshoz. Ha nem kell hirtelen a pénz, és inkább csak álló helyzetben gyarapítanád, akkor én a MÁP-ot ajánlom, de nem vagyok pénzügyi tanácsadó, sem befeketetési, csak mi mint átlag emberek szétnéztünk a piacon, mik a lehetőségek, ez tűnt a legjobbnak. Spec mi pár millióval többet tettünk be, már egy év után kaptunk pár jó forintot érte, és kb annyit elrészvényeztünk, amennyi most neked van, abból is kb annyi jött.

Nem voltak tevreink, csak "játék" volt, aztán kicsit közbe jött ez-az, így kivettük, és eladtuk a részvényeket.

2021. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Állampapir. De szerintem jobb ha eurót vagy más valutába váltod át.
2021. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 Értem. Nos, köszönöm. Ha jól értem, akkor ezt a pároddal csináltátok. Én nem igazán értek az ilyesmihez, de ha több pénzt tudok csinálni abból, mint ami most van, akkor biztosan megéri.
2021. júl. 13. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!