Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőtt fejjel mit tanácsolnál...

Felnőtt fejjel mit tanácsolnál a 18 éves önmagadnak?

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva lesz a 18. születésnapom és úgy érzem, ezzel valóban elkezdem átlépni a felnőttkor küszöbét. Szeptembertől egyetemista leszek; egy, az otthonomtól távoli városban fogok tanulni, és többé-kevésbé önerőből megélni.

Sikeres, kiegyensúlyozott és boldog életet szeretnék megalapozni, ezért azt kérem, osszátok meg velem a tapasztalataitokat!


A ti életetekben mi az a tudás vagy tapasztalat, amit jó lett volna ennyi idősen tudni? Ha találkozhatnál a fiatalkori önmagaddal, mit tanácsolnál neki? Mi az, amit megtennél és mi az, amit nem?

Mostani tapasztalaiddal mit csinálnál másképp?


Segítőkész válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2021. júl. 15. 19:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan tanulj, ha egy percre is felmerül, hogy szakítani kéne azonnal szakíts, és MINDIG VÉDEKEZZ!!!! - ezeket mondanám
2021. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos még 28 évesen sem tudom hogy mit kellett volna másképp csinálnom, hogy jobb legyen, de nem panaszkodom, így sincs rossz sorom.

De te jó úton jársz, végezd el az egyetemet. :) Nálam sajna fel sem merült hogy felsőoktatásban tanuljak.

2021. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
52 éves vagyok. Azt mondanám miközben nagyon mélyen a szemembe néznék, hogy "bízz magadban!"
2021. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
Azt mondanám, hogy ne sírjak az exem miatt mert sokkal jobb jon, hogy tanuljak jobban, ápoljam a bőröm és járjak sűrűbben haza a szüleimhez.
2021. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondanám magamnak, hogy nem kell annyira arcoskodni, mert nem rajtam múlt, hogy nem vertek egyszer kétszer telibe :)

Aztán azt is, hogy picit irígykedve nézem azt az ide nekem az oroszlánt is mentalitást, de azért lehet hogy annak is több volt a hátulütője, mint az előnye.

Azt is, hogy nem feltétlenül rossz értelemben vett megalkiuvás, ha nem önérzeteskedsz és nem mondof meg mindíg a magadét, mert vannak olyan hrlyzetek amikor így is úgy is az erősebb kutya szaporodik, s mivel bizonyos helyzetekben nem lehetsz te az, mert a lapokat már leosztották, így nem muszáj értelmetlen konfliktusokat vállalni, mert attól nem leszel igazából jó fej, viszont kárát fogod vallani sokszor, ha nem vigyázol.

Aztán azt is, hogy ne kergess délibábot és ne bánts meg és ne áldozz fel értékes embereket, akik számítottak rád, olyan valaminek az oltárán, ami nem létezik; az, úgy és olyanformán nem létezik, ahogy a mesékben, a hercegnő fehér lovon.

És végül, de nem utolsó sorban azt mondanám, hogy ne félj és ne keseredj el, amikor minden összedőlni látszik és egyedül vagy, mert valójában sohasem vagy egyedül és a kegyelem megtart, amíg dolgod van itt és nincsenek véletlenek, nem vagy gyerekes, ha szereted a tündérmeséket, mert talán sokkal közelebb állnak az igazsághoz, mint gondolnád...

2021. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Hogy MAGAMNAK mit tanácsolnék, azt inkább hagyjuk. :)

Neked azt, hogy tanulj nyelveket, szerezz piacképes diplomát/szakmát, és menj külföldre.

2021. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerezz minél több tapasztalatot, ismerj meg minél több embert. Ne gondolkozz úgy mint egy áldozat. Fokuszálj saját magadra
2021. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Ne hagyd magad!
2021. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Ne menj egyetemre. (Semmit nem érek azóta se vele.)

Fogyjál le.

Tedd le a cigit.

Sportolj.

Menj külföldre dolgozni inkább. (Volt rá lehetőség.)

Ne félj ismerkedni és a csalódásoktól.


Kb ezeket

2021. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Ne szokj rá élvezeti cikkekre! -Mondanám magamnak! Ingem-gatyám cigarettára és alkoholra költöttem. Semmivel nem jutottam előrébb és állandóan kiszolgáltatott voltam. Miután mind a kettőt sikerült saját elhatározásból és erőből abba hagynom, szinte megújultam!
2021. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!