Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy film egy...

Mit tegyek, ha egy film egy film nagyon rossz hatással volt rám gyerekként és elrontotta az életemet?

Figyelt kérdés

Nem jó szó rá a trauma, olyannyira széjjel mentem rajta érzelmileg, hogy nem lehet leírni. Annyira befolyásolt, hogy mindentől féltem évekig. A kutyáktól, a nagy darab fiúktól, a szerelemtől, az utcára kimenni, a felnőttektől. Nem akartam sportolni, izmosodni, fiúkkal játszani. Még most is van olyan félelmem 30 évesen alkalmanként, hogy jön egy idegen férfi pl. a barátnőm expasija és jól megver, vagy akárki megver, csak, mert nem tetszek neki vagy véletlenül ráöntöm az italomat a kocsmában. Csoda, hogy van barátnőm most, mert ez eléggé meggátolt benne, hogy számítottam rá, hogy majd jön egy idegen csávó is jól megver engem.


Meg nehéz észrevennem, hogy nem kell nagy darab, izmos csávónak lennem vagy nem kell a legjobbnak lennem, ha bármit el akarok érni.


Pszichológushoz most is járok, de másik filmről beszéltem neki. Erről is kellene, de egyszerűen nehéz megfogalmazni ezt.


24 éves koromig nem is ismertem fel, hogy a filmtől lehet a bajom, csak az, hogy valami baj van velem. Az is közre játszhat, hogy gáznak éreztem, hogy megijedtem a filmtől gyerekkoromban, mert egy mesefilm volt.



2021. júl. 16. 22:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ez a Szépség és a szörny volt. Ja, "csak" egy mese. 4 évesen láttam. Próbáltam kitörölni az emlékezetemből, annyira rossz élmény volt.
2021. júl. 16. 22:39
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Na ilyen egy jó troll kérdés ez tetszett még fel is nevettem rajta jó minőség gratula :D
2021. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusod meg fogja érteni az érzéseidet a filmmel.
2021. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Miss Endzsi ***** válasza:
81%
Ötös.
2021. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Megkellene erősödnöd mentálisan. Ha ez megvan, akkor elkellene kezdened valamilyen küzdősportot, box vagy akár birkózás. Ha sovány vagy, mindenképpen szedj fel néhány kilót és garantáltan nem fogsz felni a bunyótól. Saját tapasztalat. Én viszont igaz hogy már felnőttként, de nagyon kemény filmeket láttam. Pl: cannibal holocaust, begotten, szerb film, egy kés filozófiája, az összes fűrész stb. Amik semmilyen hatással nem voltak rám. Viszont gyermekkori traumám nekem is volt, sokáig féltem otthon egyedül, minden kis hangtol megijedtem és sokáig féltem a bunyótól, így tudok azonosulni veled. A sok jó barát és a box segített. Időközben híztam is. Az életben történt dolgok pedig lelkileg megedzettek. Kell hogy ebben a világban minden téren kemények legyünk. Sok sikert! 30/f.
2021. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Gyenge vagy.
2021. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem a filmtől vagy ilyen, hanem alapból ilyen vagy.
2021. júl. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Gondolj bele hogy ez csak egy film nem egy megtörtént eset
2021. júl. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

én is gyerekként láttam.

nekem az esett le belőle, hogy de jó lenne ilyen gazdag kigyúrt szörnyetegnek lenni, aki tele van csicskákkal akik egész nap az akaratát lesik.

és de jó lenne megdugni az összes dizni hercegnő legszimpatikusabbát...bell-t:)


felnőttként pedig új értelmet nyert ez a mese.

miszerint lehetsz sátán szerű szörnyeteg szarvakkal is akár, de ha kastélyod is van mellé, akkor lehet 100 bell-ed is;)

2021. júl. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt arról lehet szó, hogy a negatív érzések, félelmek már akkor benned voltak, mikor megnézted a filmet, csak ez valahogy még felszinre is hozta.

Tehát vaklamiféle érzelem vagy gondolattársítás történt, de ez nem lehet véletlen, hogy attól a filmtől . Már eleve volt valami a tudatalatidban.

Lehet, hogy segítene, ha újra megnéznéd a filmet és próbálnál rájönni az összefüggésekre. Az is valószínű, hogy ha újra megzéd és elgondolkoznál rajta, már nem lenne hatással rád.

2021. júl. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!