Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesnek...

Szerintetek hány évesnek lenni a legjobb?

Figyelt kérdés

Az alábbiak közül lehet választani:

5-8 évesnek

11-16 évesnek

19-25 évesnek

28-35 évesnek

38-45 évesnek

48-55 évesnek

60-65 évesnek

70-77 évesnek

80-90 évesnek



2021. júl. 30. 18:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
25 felettinek. 37-ig eddig tök okés, az ez után következőkről még nem tudok nyilatkozni.
2021. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az 1-es mondja 25 fölött már megvan az embernek a magához való esze, tudja képviselni az érdekeit, már nem verik át, mert nem hagyja magát. 40 évig pedig makulátlan a test is.
2021. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Hát nem értek egyet. Szerintem 11-16 év közöttinek lenni jobb.

Huszonévesen meg már látszik az öregedés.

2021. júl. 30. 18:35
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

25-39

Aztán ahogy 40 leszel megindulsz a lejtőn. Kezdődik azzal hogy nem fog felállni amikor csak akarod, aztán jön a midlájfkrájzisz "egyetemi csoporttárs Józsi milliomos nekem meg a lakáshitel is gondot okoz meg amúgy is rocksztár akartam lenni", sorra halnak meg a családtagok ismerősök, a gyerekeidnek már ciki vagy, nincs már mire várni ami "jó " dolog ami megtörténhet az már megtörtént stb. 25 előtt meg még gyerek vagy az megint más.

2021. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Én is azt mondanám, hogy olyan 25-45 közötti korszak, akkor tud legjobban érvényesülni az ember, ereje teljében van, jó esetben akkor alapozza meg az életét, felépít mindent.


Nekem 25-27 éves kortól indult be minden, onnantól, hogy dolgoztam és tudtam félretenni, magamat eltartani és senkinek nem tartozom magyarázattal.


Most 32 vagyok, most veszem az első lakásomat, van hobbim, van annyi pénzem, hogy jól kijövök.

2021. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Erre most annyiféle választ fogsz kapni, ahány ember van. Akinek jó gyermekkora volt az visszavágyik abba a létbe. Én is visszavágyom. Nem volt stressz, nem volt túlgondolás, aggodalom, anyagi-érzelmi problémák. Járj iskolába, nyáron meg élvezd a gondtalan életet. Erről szólt a gyerekkor. Egyeseknek.


Akinek pedig mérgező volt a gyerekkora, szülők miatt, anyagi helyzet miatt stb., az 100x választja azt az időszakot amikor már felnőtt lett és ki tudott lépni abból a helyzetből.


De ha összességében nézzük a felnőttkort, akkor sem lehet lebontani ennyire mint ahogy te tetted kérdező. Én például a húszas éveimet kint töltöttem Ausztriában és halálra dolgoztam magam. Nem mondanám hogy hú de jó volt, de legalább tele voltam pénzzel. Ez ettől még nem azt jelenti, hogy nem jó 20-25 évesnek lenni...


Ha nagyon választani kell, akkor azt mondom 18-25 között a legjobb. Még fiatal az ember, ha esetleg rossz döntést is hoz nincs veszve semmi. Bármibe belevághat még, van ideje. Legyen az egyetem, tanfolyam, nyelvtanulás, testépítés, akármi. Nyilván persze ezekbe 40 évesen is belekezdhetsz, de azért 40 évesen már nem igaz ez a "van idő mindenre, meg fiatal vagy még" duma. Nyilván nem öreg egy 40 éves sem, de bizonyos dolgokhoz már az. Fizikálisan is kibírsz mindent 25 éves korodig, a pia sem dönt le úgy, a bulizás sem fáraszt el, de sportban is tudod hozni a maximumot mert a szervezeted bírja, sőt igényli is, stb. Szóval 18-25, annak ellenére, hogy ez nincs is benne a felsorolásba.

2021. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#6

De benne van a felsorolásban. 19-25 év

2021. júl. 30. 18:53
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Naná, hogy ez mindenkinek más... hisz mindenkinek más az élete, és van, aki rá se ránt, hogy "látszik rajta az öregedés"... ugyan már... :D És akkor mi van? :) Ha jól csinálod, sok minden más is jön ám az életkorral. Kiteljesedés, az "ezt akartam és elértem, megcsináltam" érzése... ami nagyon király dolog!


Mondok valamit, amin elámulsz: 20 évesen sokkal öregebbnek és nyomorultabbnak éreztem magam, mint 40 évesen. Most vagyok 42, és ezt is jelölném meg az általad felsoroltak közül: 38-42.

Bár tény, hogy az egyetemi évek is eszméletlen királyak voltak, meg a gimisek... remélem, a nyugdíjas éveim is hasonlóak lesznek :D


Ne félj az öregedéstől, nem attól leszel boldog vagy boldogtalan, hogy hány éves vagy!

2021. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem 28-55.
2021. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
16-17 évesig.
2021. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!