Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem ,hogy régen...

Miért érzem ,hogy régen minden sokkal jobb volt?

Figyelt kérdés
Amikor például kicsi vltam még barátkoztam unokatesómmal játszottunk,bújócskáztunk itt aludt sokat és mindig eggyütt voltunk.Élt egy régi macskánk is akivel sokat játszottunk a nővéremmel élt egy kutya is.Nem költöztök el még annyian rengeteg hasonló korú gyerek volt az utcánkba most nincs senki.Régen minden olyan jó volt még a suli is a nyári szünet is most,hogy megkamaszodtunk egy pár éve olyan nagyot fordult a világ és már nem hozható vissza.Miért érzek így ?Valakivel volt ilyen?
2021. júl. 31. 22:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a kategoriáért
2021. júl. 31. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Az élet folyamatosan változik és haladni kell a változással, új embereket keresni, akikkel el tudod tölteni az időt vagy valami elfoglaltságot, amiben mindig ki tudod adni azt, ami benned van.


A múlt olyan, amit nem lehet visszahozni, ezért kár visszasírni de a jelen olyan, amit tudsz változtatni, eseménydússá tudod tenni, hogy majd ezekre az időkre is, mint egy szép emlékre gondolj vissza.


Nekem az írás is így jött amúgy.


Megszűnt a régi kis baráti köröm, amikor mentem az új iskolába, pár hétig még tartottuk a kapcsolatot, aztán az élet ment tovább mindenkinek, én meg próbáltam őket pótolni, de mind csak erőltetett barátságok voltak, szóval elkezdtem írni és azóta már jelentek meg könyveim is.

2021. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

#2 senkit se érdekelnek a könyveid, főleg, hogy semmi köze a kérdéshez. Nagyképűsködni inkább a fészbukra menj, az való arra.

A kérdezőnek: Egyrészt, mert régen tényleg minden jobb volt. Másrészt nosztalgiának hívják ezt az érzést. A legtöbb embernek szebb a gyerekkora, mint a felnőtt. Igaz a mondás, hogy nem az a baj, hogy életed fele már eltelt, hanem az, hogy most jön a szarabbik fele. Unalmas munkahelyek, szar fizetéssel, rossz párkapcsolatok, szülők betegsége, halála, majd a te betegségeid, halálod.

2021. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Én is pont mostanában nosztalgiázok. Nekem a '90-es évek hiányoznak. Akkor sokkal szabadabbnak érződött a világ, nem volt mindenhol ez a nagy píszí őrület, jobban szerettem az akkori zenéket, az akkor divatot. Igaz, én nem szerettem gyerek meg tini lenni, de nyugisabb és élhetőbb világ volt akkoriban. Legalábbis szerintem.

Egyébként ez ilyen, hogy az ember mindig visszasírja, ami a múltban jobb volt. Ha akkor tudtam volna, hogy így elmúlnak ezek a jó idők, jobban kihasználtam volna az időt, több lehetőséggel éltem volna. Ilyenkor meg már késő bánat, marad a nosztalgia...

2021. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!