Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a 20-as...

Miért mondják, hogy a 20-as évek a legszebbek? Amikor ez az élet legnehezebb időszaka.

Figyelt kérdés
Az életben való elindulás, egyetemre járni, tanulni, dolgozni, albérletben élni, nélkülözni és kuporgatni a pénzt, hogy összegyűljön egy lakásra való, párt találni stb..

2021. aug. 1. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez az izgalmas. Ilyenkor derul ki mit hozol ki magadból. Akkor a csúcson fizikailag. Gyerekbol felnott leszel. Utána már ezen az úton mész tovább, abban semmi meglepo nincs.
2021. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ah, nem tudom, de en kezdek szetrobbani neha a penzzel kapcsolatos dolgok miatt.

Igaz, hogy csak 20 vagyok, 6 hónapja dolgozom, de azért szép összeget összegyüjtöttem már,de szüleimmel élek még. Nem nagyon akarok albérlerbe menni, inkább maradok pár évig, és veszek egy kicsi lakást, ami az enyém(!) .


Szóval annyi mindent vennék, végre van normális keresetem, viszont gondolnom kell a jövőre, meg ha valamit akarok magamnak ne a szüleimnek kelljen fizetnie.


A jogsimat így is ők fizetik, ki tudnám én is, de apa mondja, hogy fizeti ő, és érzem a csomót a gyomromban, mert nem akarom, hogy ennyit költsenek rám, mikor van pénzem, viszont konkrétan szorongok, hogy elköltöm a pénzem- leginkább azért, hogy mit szólnak hozzá-pedig az én pénzem-, másrészt lehet utána megbánnám, hogy megvettem x dolgot.


Aztán munkában megfelelni másoknak, az elvárásoknak, tartani a szintet, mert ha rosszul teljesítesz, akkor jön a következmény, ami nem egy rossz jegy, vagy ejnye-bejnye, hanem fizetés megvonás, szabadság elvétel, akár kirúgás.


Nyilván, akinek több az önbizalma, annak simán megy, de nem mindenki a skála középpontjában van.

2021. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

#2


Ha rosszul teljesítesz fizetés megvonás, szabadság elvétel???

Miféle helyen dolgozol?

2021. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Én nem mentem egyetemre. Dolgozni kezdtem 19 évesen, kocsmában voltam pultos, aztán egy gyárban dolgoztam.

22 éves voltam mikor kibéreltem egy garzon lakást a városba ahova külön költöztem. Rengeteget buliztam, fesztiválokra jártam, nagyon sok élményem van. Életem legszebb időszaka volt 18tól 27 éves koromig. Én szívesen újra kezdeném😊

29/N

2021. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagyis elszórtad a pénzt bulizásra, meg fesztiválokra
2021. aug. 1. 16:11
 6/14 anonim ***** válasza:
#3 nem, szerencsére ez a munkahely ilyen szempontból nagyszerű, emberségesek, van több variáció esetleges probléma megoldásra-sajnos decemberben meg fog szűnni :(, de sok helyről hallottam, olvastam, hogy elég szigorúak a "fejesek" és nem akarok egy ilyet kifogni. Ugye lehet először minden mézes-mázos, utána meg fordul az egész.
2021. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Elszórtam a pénzt bulizásra, fesztiválokra, élményekre, és vettem egy kocsit 😁

Hát inkább ez, minthogy begyepesedve élmények nélkül éljem az életem 😁

2021. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

És mi a baj azzal a válaszolóval, aki elszórta a pénzét? Az övé. Én huszonévesen iskolába jártam, okj-re, majd főiskolára abban a reményben, hogy majd lesz ahhoz kapcsolódó munkám. Aztán jött az arculcsapás, hogy mindenhol 5-10 év tapasztalatot kérnek vagy mesterdiplomát. Vagy túlképzett voltam, huszonévesen otthon ülni, pénz nélkül, rémálom. Az iskolai éveim tényleg a legszebbek voltak, de azt hallgatni, hogy keressek már munkát, közben meg sehonnan sem írnak vissza, az rettenetes.

Most a 30-as éveimben járok, szerintem ezek szebbek, szabad vagyok, van munkám, oda megyek, ahová akarok, azt csinálok (bizonyos keretek közt) amit akarok.

2021. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem baj, de én pont azért nélkülözök, hogy minden fillért félre tehessek lakásra. Nekem nem fér bele, hogy bulira költsem a pénzt.
2021. aug. 1. 17:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek ez az életének legnehezebb időszaka. Sőt én túl sok embernél látom, hogy egyáltalán nem nehéz nekik ez a 20 as évek.

Ellenben én roahdtul szorongok néha ezen a ház témán, meg a pénzen.

Spórolósan tud szar lenni az élet, de ha meg nem spórolsz akkor meg késöbb ezért lesz. Ha meg az ember házat akar olyan helyen ahol 50 alatt kb. nincs is, akkor minden kidobott pénznek tűnik, kereshetsz akárhogy.

Én nem keresek rosszul, de rohadtul stresszes nézni az árakat, meg ahogy minden megy fel, főleg az építőiparban. Olyan mintha minden félrerakott milliónál a felét el is vesztetted volna...

2021. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!