Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kell értelmet adni/találn...

Hogy kell értelmet adni/találni az életnek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam ilyen jellegű kérdéseket, de vagy csak klisés válaszok érkeztek vagy az, hogy csak te tudsz az életednek értelmet adni, amivel végülis egyetértek, de hogy?


Olyan munkám van, ami karrier, fizetés stb, minden téren zsákutca, mondjuk ezen igyekszem változtatni, tanulok szakmát, hogy ne maradjon mindig így, tehát ezen a téren ha minden jól megy, pár éven belül várható javulás, de egyelőre ez van. Otthon lakom még, de a családommal nem jövök ki, a kommunikációt lehetőleg a legminimálisabbra korlátozom velük.

Hobbijaim vannak, de munka és tanulás mellett alig jut rá idő. Mondjuk az emberi kapcsolataim 0-ára csökkentek gyakorlatilag, évek óta nincs se kapcsolatom, se baráti társaságom. Nem utálom az életem, nem vagyok depressziós, de mindig ide lyukadok ki újra és újra, hogy ennyi, munka-tanulás-házimunka körforgás, jobb esetben mondjuk pár olvasással töltött óra (vagy bármi más hobbi), ennyiből áll az egész?



2021. aug. 3. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány órát dolgozol és abból mennyi az utazás? És hany órát alszol?
2021. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem úgy tűnik, hogy jó úton haladsz. Nyilván most egy átmeneti állapotban vagy, amikor nehéz aktuálisan motiválni magad, de ha sikeresen veszed az akadályokat, akkor meglehet az, amit szeretnél.
2021. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
9-10 órát dolgozok (ebédszünetet le kell dolgozni, meg sokszor van, hogy tovább kell lenni), utazás kb 20-25 perc, bár ez lehetne kevesebb is, de a kb egész napos ülés után jobb buszozás helyett sétálni. 6-7 órát alszok.
2021. aug. 3. 14:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást 2-es. :)
2021. aug. 3. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Mire vágysz legbelül?

Mindenki másban teljesedik ki. Valaki a családjáért él, más a munkájáért, a harmadik a hobbijáért, ami lehet bármilyen alkotás, sportolás, zenélés, állatok stb, megint más utazni szeret, megint más nyelveket tanul, megint más jótékonykodik. Te miben lelnéd örömödet?


Persze ezeket lehet kombinálni is.

2021. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló


[link]

2021. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Önismeret az első lépés, ha klisének hangzik, akkor is. Alapvetően objektíven nézve teljesen értelmetlen az életünk, te a saját szubjektív benyomásod és értékrended szerint tudsz neki értelmet adni.


Még csak azt sem kell biztosra venni, hogy ha jobb munkád, több pénzed lesz, akkor szükségszerűen boldogabb is leszel, mert ez bizonyítottan nincs így. Ha erre teszel fel mindent, jó eséllyel csalódott leszel még akkor is, ha ilyen értelemben sikereket érsz el.


Ismerd meg magad, hogy ki vagy valójában, és akár le is írhatod, hogy mit szeretnél 2-5-10-25 év múlva, és ne csak anyagi szempontból állj hozzá. Kell valami több annál, mint hogy szeretnék önálló lenni, szeretnék egy jó munkát és több pénzt, mert ezzel csak a felszínt kóstolgatod, és ha megállsz a felszínnél akkor sosem leszel igazán boldog.

2021. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Én is ilyen vagyok, férfiban. Azt tapasztalom, hogy mindenféleképpen fontos nyitni a társadalom felé, mert így csak marad ez az egy helyben forgás. Ha pl.: egy sporttevékenységgel, vagy tanfolyammal nyitsz a világ felé, már másabb, jobb, tartalmasabbá tudna lenni az életed.
2021. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!