Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért néznek az üzletekben...

Miért néznek az üzletekben levegőnek az emberek? Létezik olyan, hogy az összes ember felé olyan kisugárzással bírok, amivel azt üzenem "legyél velem paraszt, kérlek!"?

Figyelt kérdés

Mikor sorban állok valahova, hihetetlen, de mindig beállnak elém, vagy félrelöknek.


Tegnap is egy barátnőmmel voltunk cukrászdában, amíg ő leült a teraszra, én bementem választani magunknak sütit. Az eladók sürögtek-forogtak, gondoltam jól van hadd végezzenek, sok a vendég, én türelmes vagyok, nem sietek úgysem. Már kiválasztottam a sütiket, de még nézegettem a többi kínálatot is az üveg mögül. Már ott állok kb 3 perce, várva hogyha az egyik eladó ráér kiszolgáljon, erre egy külföldi pár belépett a cukiba, a férfi pedig a vállával odébb nyomva engem, beállt elém és az üveg elé, majd talán csehül vagy lengyelül elkezdte darálni az épp kávét főző hölgynek, hogy mit akar a pultból. A nő felírta őket, és németül mondva-mutogatva jelezte, hogy üljenek le kint, majd vinni fogja. Én meghökkenten, továbbra is álldogálva nézegettem a sütiket, és pont felpakolta az egyik pultos azt a két sütit, amit ki szerettem volna kérni barátnőmnek. Ezután megkérdezte, mit kérek.


A másik pedig orvosi rendelő, mikor már fél órája ott ülök a váróban, de mindenki csak bejön, be se csukja maga mögött az ajtót, de már rám nézve odakiált, hogy "én csak egy receptért/papírért/macskasz*rért jövök!" és mielőtt bármit is mondhatnék, már nyílik a rendelő ajtaja, a doki pedig betessékeli a "beteget", akivel negyed óráig beszélgetnek.

Ezután jön a következő, aki szintén csak egy papírért jön és mielőtt felállhatnék, már nyitja is a doki az ajtót, a két beteg pedig helyet cserél. Én pedig 1 óra ücsörgés után kerülök sorra (szintén csak egy receptért, amiért nettó másfél percet vagyok bent az orvosnál).


Volt, hogy ruhaboltban álltam a sorban, 2 póló volt csak a kezemben, erre se szó se beszéd, elém áll egy másik nő, mintha nem is léteznék.


A barátaim mind azt mondják, hogy ők jól leordítanák ilyenkor a másik ember fejét, hogy mit képzel, meg takarodjon vissza a sorba!

De én nem tudom felemelni a hangom, sőt megszólalni sem merek ilyen esetben. Honnan tudják ezek az idegen emberek, hogy úgysem fogok semmit sem mondani? Lehet látni már a bolton ajtaján kívül is, hogy "na, én azelé a 170 magas csaj elé fogok beállni, mert látszik, hogy néma!"?

Én ezt nem értem.


2021. aug. 6. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert látszik a kisugárzásodon, kiállásodon hogy olyan nyámnyila vagy, semmi önbizalom. Tudom milyen ez, tapasztaltam.
2021. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Ha látod, hogy így működik a világ, így lehet érvényesülni, akkor várhatsz te arra, hogy megváltozik a világ, de nem fog. Vagy ilyen leszel, vagy megmaradsz olyannak, amilyen vagy, de nem leszel előrébb azzal.
2021. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönj. Tapasztalat. Az más, ha valaki bunkó, de előtte beszélj vele, meg legyél tiszeteletudó.
2021. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!