Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Váltatok már bűncselekmény...

Váltatok már bűncselekmény áldozatává?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi történt pontosan?

2021. aug. 7. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkerestem a bűncselekmény definícióját mert nem voltam vele tisztában:

"A bűncselekmény a hatályos magyar Büntető Törvénykönyv szerint az a szándékos vagy - ha a törvény a gondatlan elkövetést is bünteti - gondatlanságból elkövetett cselekmény, amely veszélyes a társadalomra, és amelyre a törvény büntetés kiszabását rendeli."

Tehát egy baleset is lehet bűncselekmény. Olyanban már volt részem, mert egyszer elütöttek zebrán. De ez nem az a klasszikus bűncselekmény, olyanban még nem volt részem amit szándékosan tettek volna ellenem.

2021. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

-Van egy tanyánk, ahová ritkán járunk ki. Oda több alkalommal is betörtek az évek alatt. Rengeteg mindent elvittek, sajnos.

-Kaptam életveszélyes fenyegetéseket (ok nélkül) Facebookon.

-Volt rá példa, hogy valaki a beleegyezésem nélkül videózott (engem) a telefonjával az utcán.

-Gyerekkoromban rendszeresen bántalmaztak (testileg, lelkileg egyaránt) az osztálytársaim.

2021. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Kábítószert árult a haverom (én is elég sokszor be téptem) de nem volt rendőrségi ügyem eddig, aztán kiderült a turpisság, és az egész csapatra rájöttek a rendőrök... egyből el is vittek engem bilincsbe vizelet mintát venni stb.
2021. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha belegondolok gyerekkoromban rendszeresen megvertek osztálytársaim illetve bullying áldozata voltam. Ez tulajdonképpen bűncselekmény, de sem a szüleim, sem a tanárok nem tettek semmit mert "védd meg magad". Apám alkoholista volt, lelkileg terrorizált minket.
2021. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy konkrét bűncselekmény. Egyszer kiloptak a táskámból dolgokat villamoson, nem vettem észre csak később.


Illetve egyszer autópályán büntetőfékezéssel és leszorítással próbálkoztak.

2021. aug. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább egy rablás volt, bár határesetes lopás. Külföldön voltunk kb 1993-ban, anyum válltáskájának elvágta egy férfi a szíját és elrohant vele. Futottunk egy darabig utána, de igazából nem tudom mi lett volna ha utolérjük.

Ellopták a kocsinkat a házunk elől, talán 2001-ben.

Egyszer kilopták a telefont a táskámból Budapesten, egyszer pedig kinyitották de nem vittek el semmit (ezt hallottam amikor történt de ledermedtem és nem mertem csinálni semmit). Ugyanitt tömegközlekedésen tapi többször, szerencsére semmi igazán durva (ez sajnos kb az összes barátnőmmel is megesett - 90-es, 2000-es évekről van szó, utána kiöregedtem belőle, remélem most már jobb a helyzet). Nyilvános helyen farkat verő embert is vagy 3x láttam ebben az időszakban, azóta szerencsére nem.

2021. aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

-Rongálták az autónkat: egyik szomszéd a saját, levágott haját gyömöszölte a kipufogóba (hetekig szedegettük ki, és szaga is volt), valaki kulccsal összekarcolta két ajtaját.

-Feltörték a pincénket és ellopták az egyik biciklinket.

-Padlásról tűnt el egy-két dolgunk.

2021. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
El akarták lopni a kocsimat 2007-ben de mikor feltörte az üveget a rabló akkor megvágta a kezét. Annyira megvágta magát hogy a kocsival 20 métert haladt, majd otthagyta és elmenekült, a kocsi a gázpedáltól a tetőig minden vér bolt, nem lett meg a tettes.
2021. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Piacon kilopták a táskámból a pénztárcámat, ill. kiskoromban kiraboltak minket.


Szexuálisan is zaklattak többször (miután ugye a hírekben volt, hogy megbüntették azt a férfit, akit fenékre csapásért feljelentett egy nő... hát volt sajnos pár hasonló példa az életemben).


Nem tudom, jogilag minek számít, de öcsémmel gyepáltuk egymást rendesen tinikorunkban :D.

2021. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Két féle is:

1.

Szintén iskolai bántalmazás áldozata voltam [bullying és cyberbullying], illetve verekedésekbe is keveredtem akkoriban önvédelemből. Persze nem lett egyiknek sem semmi következménye az akkori iskola vezetősége és az osztályfőnök is ignorálta a dolgot pedig volt több szülő részéről is panasz, meg jövés-menések.


2.

Néhány éve online téren megpróbáltak adathalász módszerrel pénzt lehúzni tőlem, de résen voltam és nem lett baj belőle.

nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!