Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a nők?

Miért ilyenek a nők?

Figyelt kérdés

Teljesen követhetetlen sokszor a gondolkodásuk, viselkedésük!

Ha valamiről úgy gondolom egy adott nőnél hogy 100% hogy úgy van ahogy gondolom hogy gondolja.Akkor is képes hatalmas meglepetést okozni és totál másként gondolni a dolgokat.

Nekem rohadt erős a logikus gondolkodásom.És szeretek is ez alapján élni! De a nőknél ezt dobhatom a kukába!



#nők #logika #talány #Nőőőőők
2021. aug. 25. 12:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%

No, megint egy, aki retteg az érzelmi csalódástól!


"hogy 100% hogy úgy van ahogy gondolom hogy gondolja".

Kevesen tudják ilyen szépen összefoglalni, hogy rugalmatlan egoisták és félnek minden "ismeretlentől". Sok hímivarút ér meglepetés, ha valami nem úgy alakul,

mint azt ők elvárták.


"...és a találkozásokon való viselkedésből azt gondolná a férfi hogy nyitott rá a nő." Mert ha nem lett volna az, egyetlen esélyed se lett volna.

Szerinted pedig az idők végezetéig meg kéne elégedni azzal, ami neked jó.

Előrelépést várt a kapcsolattól, de adott 3 esélyt, hogy erre rájöjj, kimatekozd a rettentő logikád segítségével, ha esetleg mást/másképpen szeretne, mint ami a te előre megírt forgatókönyved. Bevásárlócetlin kipipáltál mindent, ami fel volt írva?


Keress egy Seherezádé-féle hölgyet, akit arra programozol, hogy az 1001. éjszakán pont azt a mesét mondja el, amit először. Úgy biztosan nem éri ekkora trauma

a logikus lelked.


Vértezd fel magad a tudással, hogy ha így folytatod, az életben nem leszel maradéktalanul boldog.

Ha találsz egy igazi nőt, aki a magáért is kiáll, mint érted, akkor azért.

Ha nem találsz, aki mindenben a kedvedre tegyen, mint háziszolga és mártír,

akkor azért nem.


Nem lehet logika, hideg számítás, előre megírt koreográfia szerint szeretetet, szerelmet, odafigyelést...adni. Őszintét nem. Másmilyen meg nincs.


Tudod, mi a móka? Ha az EQ-d kicsit magasabb lenne, idővel épp te kezdenéd kiüresedettnek, túl kiszámíthatónak, unalmasnak tartani azt a kapcsolatot, ami szerinted most ideális. Lehet, éppen te válnál logikátlanná, kiszámíthatatlanná.


Képzeld, rád találna egy hölgy, akinek parancsnoksága alatt csak azt tehetnéd,

amit ő kitalál neked. Szexben kapnál egy dominát, a házaséletben pedig anyós-mentalitású feleséget. Idővel elérnél arra a pontra, hogy menekülnél egy ilyen kapcsolatból. Pedig minden nap előre kisakkozhatnád, mire számíthatsz.


Te ugyan "férfit" említettél a kommentedben, de ha ezt a definíciót magadra is érvényesnek tartod, akkor bizony sanszos, hogy nem csak a "Nőőőőők"

lehetnek ám hunyók! Ez meg se járta a logikus agyad, ugye?


Keress szolgálatodra olyan nőt, akit kizárólag ráció, fegyelem, maximális engedelmesség vezérel, emócióból pedig megelégszik azzal, (vagy még sokallja is!) ahogy és amennyit te magadtól biztosítasz számára. Gyártanak már ilyen szilikonrobotokat, óriási a választék. Ebben a genderidióta világban meg

biztosan akad kedvedre való.


Nem lepne meg, ha kiderülne, hogy az akárhány éved alatt egyszer sem voltál szerelmes, lövésed se, mi az! Egy igazi nőnek nem elég a tesztoszteron-meghajtás.


Legyen házioltárod a saját, életnagyságú szobrod.

Az majd nem frusztrál, nem utasít el, nem igényel tőled önkritikát és őszinte érzelmet, nem fogsz benne csalódni, ha kizárólag logikával adózol előtte, akkor sem.


Vagy nyiss, ne félj, és próbálj meg szerelemmel szeretni.

Te nem adsz esélyt magadnak, hogy rájöjj, mi az. Ellenkezik a logikáddal?

Akkor a tükörnek este adj jóéjtpuszikát, sírd álomba magad,

te megnemértett lélek, te teremtés koronája!

2021. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A korábbi hibákból próbáltam tanulni,ezért kezdeményeztem a csókot.A korábbi ismerkedéseimen jellemző volt hogy történt 1 randi,nem történt semmi,volt második randi,nem történt semmi.Volt olyan nő aki a 3. randit már nem is erőltette,mondván hogy úgysem lépek,és összejött mással.A nem történt semmi alatt kezdeményezést értek,pl. érintést,csókot.Aki pedig nyitott volt a 3. esetleg 4. randira,már feltételekkel találkozott,nem volt meg benne az a lelkesedés.És sokszor átment baráti jellegbe a történet.Ebből kiindulva volt ez a nő,akit megismertem,megkedveltem,nagyon ígéretes volt számomra minden téren.És pont azzal nem akartam elrontani a dolgot hogy nem lépek.És jókat beszélgettünk,sokat nevettünk,egy hullámhosszon voltunk mindegyik találkozón.Minden úgy tűnt stimmel és sínen van az ügy.És mikor megakarom csókolni elhúzza magát,és teljesen rideg lesz utána tőle.

Arra rájöttem hogy nem kellek neki.Nem is lenne ezzel baj.De akkor miért találkozott velem 4szer? És ez korrekt a férfi felé? Mert valaki ennyi idő alatt is képes megkedvelni,megszeretni valakit.Számomra érthetetlen hogyha tudta hogy nem akar tőlem semmit,akkor miért csinálta ezt így végig?! Ha korainak érezte azt honnan tudhattam volna,minden jel arra mutatott hogy adja magát a dolog...ha tovább várok benne van a pakliban az,hogy megunja a várakozást a lány,és azért lép le.Nem látok a fejébe,és azt se látom miken ment keresztül,ha nem mondja el meg honnan tudjam?

Meg ez se korrekt hogy eltűnik...vagy mert a nők a "minden",és nekik bármit lehet? És a férfiaknak mondjuk nincs lelkük,és nem tud rosszul esni az ilyen?

Nem megd.gni akartam,csak egy ártatlan csókot ,hogy elinduljon köztünk valami ilyen téren is.És átbillenjen a dolog párkapcsolat irányába.

2021. aug. 25. 15:32
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

Mert játszák a mentális agymenést,lelki intelligenciáról beszélnek mikor nincs is nekik.

Az ilyen wannabe pszichológus a kedvencem,akinek köze nincs semmihez csak papol.

Egyszerű a képlet : Olyat válassz,amilyen neked tetszik.

Csak azért mert egy férfi vagy egy nő hülye,az nem ad okot arra hogy mellette maradj. Nem kell megváltoztatni dolgokat,ha más nem akarja.

2021. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Uhhhhh! Dühítő az értetlenséged, a hozzáállásod, így eleve csődre ítéled magad!

Ha holnap rátalálnál álmaid asszonyára, akkor is.

Így valóban annyit érsz majd el az életben, amit más ér el számodra, önerőből semmit.

"A korábbi hibákból próbáltam tanulni, ezért kezdeményeztem a csókot"

Abból indulsz ki, hogy ami egynél hiba, az a másiknál is csak az lehet?

Nálad a nő mértékegysége a "darab - darab" ?

Oké, hogy az egy Éva volt a prototípus, de akkor ne csodálkozz, ha egyszer rájössz, hogy még anya-lánya is lehet egymás ellentéte.

Te full olyanra sikeredtél, mint a faterod volt? Nem irigylem édesanyád.


Előtted biztosan nincs a szülői házból hozott életképes "minta". Nincsenek meg az alapjaid, és mégis a tetőnél kezdenéd az építkezést, pedig olyan vagy, mint aki még mindig anyu szoknyáján ül.


(figyu! Tűnjön föl, mindig nem kérdezték tőled, hány éves vagy, milyen a háttérrel, milyen környezetben tengeted most a logika indoka mögé hazudott érzelmi életed!

Illetve annak hiányát. Ugyanis a durcid alapján be lehet lőni, hogy maximum a papírjaid alapján lehetsz felnőtt.)


Márpedig így előbb ne nőt akarj, elégedj meg vmi olyan baráti körrel, ahol esetleg rajtad akad meg egy olyan nő szeme, akivel idővel egy hullámhosszra kerülhetnél.

Írod: "És sokszor átment baráti jellegbe a történet." Más összetenné a két kezét hasonló szituban! Próbálj meg egy ilyen történetet te is megbecsülni, onnan tovább építeni.

Óriási kompromisszumokra, türelemre, áldozathozatalra lesz szükséged.

De, amint látom, elsősorban önmagaddal szemben, mert csak akkor jogos elvárnod másoktól, ha előbb te magad is megfelelsz az elvárásaidnak. "Aki uralkodni akar, annak uralkodnia kell önmagán"


Felül kell írnod a most biztonságot jelentő "logikádat", ott kiiktatni, ahol csak gátja a kapcsolatnak. Ha nem tudod, mi következik, akkor is. Szr ügy, ugye? Ez van.


Gondoltál már arra, hogy néha hagyd magad irányítani, szextől kezdve mindenben?

Az nem feltétlenül azt jelenti ám, hogy csak egy távirányított bábu, egy minden önállóságát feladó papucs lehetsz, akit csak érdekből, vagy "alibinek" tartanak.


Egyenrangú felek úgy lehettek, hogy elismeritek egymás "tudását", teljesítményét. Ahol a ráció és emóció, ész és szív egymást kiegészíti, egyensúlyban tartja.


Nem attól leszel félember, ha nem te irányítasz mindenben.

Hanem attól, ha képtelen vagy elfogadni, hogy ha valaki bizonyos dolgokban életképesebb, nálad is racionálisabb, bizonyos dolgokban jobb döntésekre képes

mint te. Csak másképp közelíti uazt a problémát.

Egy matekfeladat eredményét néha több módon is hibátlanul ki lehet számolni!


"De akkor miért találkozott veled 4szer?" . Mert nem ám csak férfi kereshet nőt!

(Új infó, ugye?) A nő sem úgy választ, hogy meglát és a következő 10 percben tévedhetetlenül tudja, ki vagy, mit és mennyit várhat tőled.

Más az, ahol egy rövid távú kapcsolatra építő szakmabéli, vagy egy zsebes méri fel röpke 10 másodperc alatt, mit- és mennyit szedhet le a kuncsaftról, az ügyeletes balekról.


Amíg csak a görcsre, meg a múlt kudarcaira, a magad siratására alapozol, addig szrt sem érsz a vágyálmaiddal a tökéletes nőről. (Mármint amilyet te most tökéletesnek gondolsz! Öngyilkos küldetés!)


"honnan tudhattad volna" ? Például szóba álltok egymással érdemben is, nem csak a kedvenc könyveket, vagy a ValóVilág utolsó részeit veszitek sorra.


Szeretnéd hinni, elhitetni magaddal, hogy minden kudarc mögött a partnered áll ?


Akkor, amikor nem vagy képes elfogadni, hogy ez másképpen is lehet ?

Idővel minden bajért bárkit/akárkit vádolsz majd, tények ellenére sem látod majd be, hogy esetleg nem csak más lehet oka annak, ha (nagyon) félrecsúszik valami.


Ha 4 randi alatt nem építettetek ki olyan bizalmat egymás felé, hogy kínosabb, kellemetlenebb, intimebb dolgokat is megosszatok, meg merjétek beszélni esetleges félelmeiteketet, bizonytalanságaitokat, valamennyire megnyíljatok egymás felé,

akkor jobb is, ha elválnak útjaitok, mert a 44. randi is hasonlóan végződne.


Márpedig még logikai úton is levezetheted, hogy annak értelme semmi.

Így csak a magatok és egymás lábát tapossátok.

"Ne fuss olyan szekér után ami nem vesz fel"


Nincs előre megírt használati utasítás minden nő, minden férfi, minden lélek mellé.

Melléd sincs. Úgyhogy biztosan lesz még néhány félresikerült randid, ugyanis nem csak te akarod kiismerni a partnered, ő is téged.

(Hoppácska, ugye most nagyon megleptelek?)


Azért csinált végig veled 4 randit a hölgy, hogy megtudja, alkalmas vagy-e arra, amire ő partnert keres. Barátnak? Egyéjszakás kalandnak? Lelki társnak? Férjnek? Csak úgy, unaloműzőnek, hogy legyen kivel megjelenni? Mindegy, bárminek.


Megmérettél, könnyűnek (esetleg épphogy túl nehéz esetnek) találtattál.


Vagy elfogadod a szerencsédet, hogy nem egy lelketlen hazug ribit találtál, aki élvezi, hogy tovább butít.

Vagy csak nem tapossa tovább a lelked annak ellenére, hogy ő már tisztán látja,érzi, nem te vagy, akire vár. (ja-ja! szíve joga így tenni, ha a logikád mást mond, akkor is)


Logika, ráció és/vagy együttérzés, belátás, sajnálat mondatta vele, hogy ennyi, nincs értelme tovább folytatni (Vigyázz! sajnálat és szánalom nagyon nem ugyanaz!)


Vagy leragadsz a jelen állapotodnál, vagy szrban is megtanulod felismerni a jót és továbblépsz.

Ha az első verzió a logikád számára kedves életcél, akkor máris kiírtad magad a férfiak sorából. Ha papíron elmúltál 18 és bámulatos kaliberrel rendelkezel, akkor is.


Ne legyél középszer, előbb arra gyúrj, amiben tényleg jó vagy.

Ismerd meg előbb magad, tanuld meg önmagad is felülbírálni.

Belátni, hogy nem azért kizárólag történik sok baj, hogy veled ki.sszon az élet.

Ki tudsz te önállóan, magaddal is.

Mintahogy írod: "minden jel arra mutat, hogy adja magát a dolog." Így van.

2021. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#13 ! Egyszerű a képlet : Olyat válassz,amilyen neked tetszik.


Csak azért mert egy férfi vagy egy nő hülye, az nem ad okot arra hogy mellette maradj.


EZ MOST KOMOLY? ELOLVASTAD, MI A PROBLÉMÁJA ?

ŐT TETTÉK LAPÁTRA, MELLETTE NEM AKART MEGMARADNI A CSAJ !


"Nem kell megváltoztatni dolgokat,ha más nem akarja."


A CSAJ VÁLTOZTATOTT A DOLGOKON, MERT ÚGY AKARTA!

2021. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

15.

EZ A SZABÁLY ÉRVÉNYES MINDENKIRE,MINDENKINEK JOGA VAN VÁLASZTANI ÉS DÖNTENI.

Megfelel így?

2021. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#14

Köszönöm hogy rászántad az idődet és leírtad mindezt.

Igazából nem ismersz engem,voltak dolgok amikben ráhibáztál,és igazat adok.De sok esetben nagyon messze jártál az igazságtól.Engem normális,jó embernek tartanak az ismerőseim,valószínű a viselkedésem alapján ítélnek meg így.Idegenekkel is hasonlóan viselkedem,kedvesen és barátságosan.Természetesen tudom miről kell szólnia egy ismerkedésnek,és én valóban szeretném minden esetben megismerni a másikat,nem csak felszínes formában,hanem mélyebben is.Én ez alapján próbálom alakítani az ismerkedéseimet.

A férfi-női szerepről...nekem az irányítás sok esetben kényszer,mert nem érzem komfortosan magam közben.Jobb szeretek egyenrangú félként tekinteni a másikra.Csak megint az a bizonyos elvárás a köztudatban...hogy a férfi legyen határozott,rámenős,kezdeményezős,ő irányítson.A legtöbb nő elítéli aki nem ilyen.És én nem vagyok ilyen.Nem szoktam megjátszani magam,olyan vagyok amilyen,de törekszem mindig rá,hogy egyes szituációkban magamhoz képest is határozottabb legyek.

És a közeledés,a csók is várhatott volna még pár randit felőlem.De nem szerettem volna azért elveszíteni őt,mert nem lépek.

Biztosan hibáztam,és tiszteletlen volt ez a megnyilvánulás részemről.De csalódás hogy egy rövid magyarázatot sem érdemeltem tőle,vagy csak egy elköszönést lezárással.Azért amennyit és amiket beszélgettünk ez nagyon rosszul esett.

Viszont ha eleve nem akart volna tőlem semmit,akkor jobb is hogy így alakult.

2021. aug. 25. 18:31
 18/18 anonim ***** válasza:
94%

#16 !

Teljességgel megfelel. De a kérdezőnek az a problémája, hogy a nőnek is volt joga volt úgy dönteni, ahogy. Ő ezért majdhogynem vádol, felelősségre von.

" Meg ez se korrekt hogy eltűnik...vagy mert a nők a "minden",és nekik bármit lehet".

Nem! Nekik SEM lehet bármit.



Kérdező! Én is köszönöm, hogy reagáltál!


Csak kibukik végre a problémád egyik gyökere!


" Csak megint az a bizonyos elvárás a köztudatban...hogy a férfi legyen határozott,rámenős,kezdeményezős,ő irányítson.

" Ezt baromi gyorsan felejtsd el!"


Egy férfi ne rámenős legyen.

Hanem az a határozott ember, aki nem "köztudatnak" és nem idegenek "elvárásainak" akar megfelelni.


Egy férfi támasz legyen, az, aki a kettejük életét építi és ott akar "megfelelni", ahol az valóban fontos.


Azt írod, "neked az irányítás sok esetben kényszer" !


No, ehhez rendeld hozzá, hogy valaki akárki senkiknek elvárásához az


IRÁNYÍTÁSOD KÉZBENTARTÁSA MELLETT >> << MEG AKARSZ FELELNI ? ? ?


Ezt a csomót gyorsan fel kéne oldanod, mert egy meghasonlott, megfelelési kényszerrel élő embert csinálsz magadból, miközben úgy gondolod, magad vezérled az életed. A kört akarod négyszögesíteni? Eddig senkinek nem sikerült.


Tedd helyre magadban, melyik a fontosabb, melyik előrébbvaló!

A te párod nem a "legtöbb nő" lesz, hanem az, akihez türelemmel, szeretettel, megbecsüléssel közelítesz, megismered a hibáit is, mégsem élsz vissza azokkal.

Nem azzal a "többi nővel" akarsz együttélni, aki lehet még a párod irigye,

rosszakarója is.



Az "elvárás a köztudatban"?

Neked legyenek értelmes céljaid, magaddal szemben is elvárásaid, ne huszadrangú idegen senkik "elvárásai" irányítsanak!


És a párod se akard azoknak a senkiknek az "elvárásai" alá rendelni, szabványosítani, az a tuti bukás receptje. Kettőtök elvárásai, céljai, jövője érdekében párodnak akarj megfelelni, ne valami "köztudatnak"! Nehogy már a nyúl vigye a puskát!


Ha a megfelelési kényszerednek köszönhetően valami balul sikerül az életben, válságba jut a kapcsolatotok, ugyanaz a "köztudat", amire hallgattál, jó magasról tesz majd rátok! Magatokra (jó esetben pedig egymásra) számíthattok.

Megfelelni pedig annak érdemes, ami már bizonyított, előre visz, előnyötökre fordulhat...stb. A köztudat ilyen pozitív elvárásoknak tutira nem felel meg.

2021. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!