Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismered Sueddu-t? Szoktad...

Ismered Sueddu-t? Szoktad nézni YouTube-on? Mi a véleményed róla? Itthon miért nincs ilyen stílusú YouTube vlog?

2021. aug. 26. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem nem tudnak lekötni ezek a fajta videók, de értem, miért vonzók másoknak - kellemes hangok, szép, ízléses képek, lassú hömpölygésű videók, el lehet időzni a részleteken, nyugtató.


Szerintem nálunk azért nincs, legalábbis ismert, mert lehet, hogy ilyen kezdő videós van, mert elég "niche" műfaj, kevesen tudják ilyen minőségben megcsinálni... ehhez azért kell, hogy legyen az embernek művészi érzéke, kellő filmezési gyakorlata, minőségi kamerája, ideje a filmezésre... és nem is biztos, hogy a befektetett energia megtérül.

2021. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy megmutattad, nem ismertem se a videóst, se a műfajt, pedig számomra nagyon érdekes, hogy egyáltalán létezik ilyen, meg hogy még nézik is. Nem leszólni akarom, csak nagyon máshogyan működöm.


Én általában multitaskolok videózás közben (is). Van, hogy külön képernyőn, vagy kis ablakban megy egy videó, de olyan is van, hogy totál háttérbe kerül, oda se figyelek és csak hallgatom. Ha épp olyan a videó (pl. szép tájakat mutat), van hogy visszatekerem a látvány miatt és akkor figyelek, de általában inkább első sorban hallgatom őket. Ez persze nem független attól, hogy főleg szöveg centrikus videókat nézek/hallgatok - nem tudom, melyik volt előbb, hogy azért inkább hallgatom őket, mert főleg szövegelős videósokat nézek, vagy azért nézek főleg ilyeneket, mert a háttérben akarok videózni, nem annyira figyelni rájuk.


Számomra egyáltalán nem érdekesek az olyan videók, amikben nincs semmi beszéd, pláne, ha még a képen is ennyire lassú és hétköznapi a történés. Mondjuk pont ilyen "hétköznapi dolgok az életemben" videókat még úgy se nagyon nézek, hogyha beszélnek is róla, hogy mit csinálnak, mert nem igazán érdekelnek mások vásárlási, főzési, stb. szokásai.


A kivitelezése szép, igényes és tök érdekes, hogy van ilyen. De számomra ez totál ingerszegény, hogy semmi nem történik, az is lassan. Picit ASMR szerű, de nem annyira fókuszált. Inkább egy kicsit a slow tv-re emlékeztet, ahol órákon át megy egy akvárium, kandallóban lobogó tűz, csobogó víz, vagy eső. Érdekes jelenség, de nem tudnám huzamosabb ideig nézni ezeket, mert nem érdekel, nincs számomra értéke. Viszont jó tudni, hogy van, akinek tetszik és érdekli.

2021. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!