Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sajnos csalás áldozata lettem,...

Sajnos csalás áldozata lettem, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy kifizettem egy termèk árát, de nem adta fel az illető, eltűnt nem válaszol. Magán személytől van, nem honlapról.

A bank vissza tudja vonni a pénzt ha hétfőn bemegyek?


2021. aug. 27. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a bank magától fix nem fogja :D Menj a rendőrségre, ha megér neked egy több hónapos eljárást az ügy. Azt remélem mondanom sem kell, bizonyíték nélkül besz*ptad
2021. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen drága volt a termék?


Amúgy ha tudod akkor tájékoztsd a többi vásárlót is hogy csalóval van dolguk és nehogy vásároljanak tőle bármit is

2021. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet átutalást visszavonni de bankonként eltérőek a feltételek.

Rendőrségen ezért fel lehet jelenteni az eladót és van olyan bank ami kéri, hogy tedd is meg.

2021. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

9500Ft

Levél váltások megvannak, illetve a neve bankszámlaszáma

2021. aug. 27. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összes levelezés képét nyomtasd ki illetve az adatokkal és banki átutalás bizonylatával menj be a rendőrségre és jelentsd fel az illetőt.


Valószínűleg màsokkal is próbálkozni fog, és hogy ők ne járjanak így megéri feljelenteni.

2021. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Utalás esetén sajnos nincs

chargeback vagyis visszatérítésre lehetőség. Ha már a másik fél számláján van az összeg, akkor az bukta.


A másik, hogy többen mondják a feljelentést és nem is akarlak róla lebeszélni, de nem sokra mész vele. Egyébként ötven ezer alatt csak szabálysértés.


Sajnos ez tanulópénz volt.

2021. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
9500 ért nem hiszem, hogy megéri bármit csinálni. Elmehetsz a rendőrségre, de szerintem jobb, ha csak elfogadod ezt és tanulsz ebből az esetből. Velem is csináltak már ilyet, azóta sokkal óvatosabb vagyok.
2021. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:( de ha feljelentem bankszámlaszám alapján megtalálják és legalább ha megy neki egy feljelentés már attól beijedhet, legalább mással ne csináljon ilyet többet..
2021. aug. 27. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Kicsi ahoz az összeg 500.000ft alatt a rendőrség max ásít rá.

Onnan tudom h 470.000-es tételt tulajdonitottak el tölem kamerafelvétellel mindennel szolgáltam.

És szartakrá

2021. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
A rendőrség mindenre szarik, ha nem épp a nert kell védeni vagy valaki 5km/h-val többel megy mint szabadna.
2021. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!