Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki most kezdi...

Van itt olyan, aki most kezdi az egyetemet és nem oltatta be magát?

Figyelt kérdés
2021. aug. 31. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Negyedik évet kezdem oltatlanul.
2021. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Én ugyan beoltattam magam de csak azért mert egészségügyi szakon kezdek.


Ettől függetlenül remélem nem ér majd tanulmányaitokban hátrányt az oltás hiánya. Nem lenne fair.

2021. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Harmadik félévemet kezdem, oltatlanul.
2021. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És hogy érzitek, mennyire érint ez titeket hátrányosan a közösségi életeteket tekintve?
2021. aug. 31. 16:02
 5/13 anonim válasza:
100%

Harmadik félévet szintén oltatlanul. Viszont az ELTE ilyet adott ki:


"Az Egyetem messzemenőkig támogatja a védőoltások felvételét. Amennyiben a jogi szabályozás

oltási kötelezettséget írna elő, vagy a beoltottsághoz előnyöket, az oltás hiányához pedig hátrányokat

kapcsolna, az Egyetem haladéktalanul és maradéktalanul érvényesítené ezeket."


Jogszabályi módosítás esetén azonnal kihasználnák a ziccert, hogy a tanuláshoz is kötelezővé tegyék.

2021. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első félévet kezdem oltatlanul.
2021. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt most, azzal a lendülettel, le is kopogtam, de: sehogy nem érintett engem hátrányosan.

Szüleim, barátaim, közelebbi rokonok mind úgy állnak hozzá, hogy ez az én döntésem, ők ebbe nem avatkoznak bele. Szóval eddig semmilyen negatív dolog nem kerekedett belőle. Többen vannak körülöttem, akiket már beoltottak, és senkitől nem kaptam megszólást, amiért engem nem.

Viszont most kicsit tartani kezdtem, hogy mi lesz emiatt az egyetemen. Az a pletyka járja, hogy csak védettségi igazolványos mehet be a suliba, amim nekem ugye nincsen.. és nagyon nem szeretnék azért ilyen szintű megkülönböztetésben részesülni, mert úgy érzem, hogy nekem nincs szükségem az oltásra..

2021. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os, melyik egyetemen?
2021. szept. 1. 23:13
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A Nyíregyházi egyetemen.
2021. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Akkor egyszerre kezdjük ugyanott az egyetemet.


(én a kettes vagyok)



Milyen szakra mész?

2021. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!