Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy csak én nem...

Miért van az hogy csak én nem tudom elfogadni az idő múlását?

Figyelt kérdés

Visszasírom azt az időt amikor gyerek voltam. Azt figyeltem meg hogy mások ugyanúgy élik az életüket, felnőttek lesznek, dolgoznak, majd gyerekeket vállalnak és lassan eltelik az életük. Mindez engem nem érdekel, mindig a múlttal kapcsolatos dolgokat nézek (képek, videók, tárgyak stb.) és sokat gondolkodom az ilyeneken. Valamelyik nap váratlanul megtaláltam az egyik játékomat, amihez sok emlékem fűződik, tehát sok éve nem láttam és most olyan furcsa érzés fogott el. Szoktam még nézni nosztalgiázásból régebbi tv csatornákról videókat.

Meg gyermekkoromban sokkal érdekesebbnek láttam a világot, olyan másabbnak. Most meg olyan semmilyennek. Meg gyermekkoromban sokkal jobban éreztem magam valahogy. Nem tudom hogy csak én vagyok ilyen?



2021. szept. 1. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Sok ember nem tudja, majd megszokott (nem tudok mást mondani).
2021. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én se tudom megszokni, volt két durva törés az életemben: az egyik 2012-ben, a másik 2019-ben, és azóta szinte csak a sz.r ömlik. Én is a múltba vágyok vissza. Saját család nem érdekel, gyereket pedig akkor se csinálnék, ha meghülyültem.
2021. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
"..és lassan eltelik az életük." Nekik legalább valahogy telik. Te mire gondolsz majd vissza mondjuk úgy 10 év múlva? Hogy azon sopánkodtál, milyen jó volt régen? Felesleges és haszontalan olyan dolgokon rágódni, amire már nincs ráhatásod.
2021. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
3-as a kérdező nem a múlton rágódik, hanem fordítva, oda vágyik vissza. Neki is telik az élete, csak a helyét nem találja a jelenben.
2021. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ezt a részét felfogtam, csak épp logikailag nem értem, miért vesződik valaki olyasmivel, ami megmásíthatatlan. Nekem is hiányzik a gyermekkor, a régi barátok, szívesen visszautaznék az időben, de erre nincs lehetőségem, és bármennyire küzdök az idő múlása ellen, végül belátom, hogy haszontalan, mert ilyen az emberi természet. Amíg a kérdező a múltról álmodozik és keresi a helyét a jelenben, az élet épp úgy elszalad mellette is.
2021. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem normális ember a jelenben él, jövőbe tekint és ápolja a múltat. Az összhang a lényeg.


Az sem jó, ha csak tervezget, csak a jövőt nézi, de mégsem tesz semmit érte, nem halad előre. Az sem jó, ha csak a jelenben él tervek, célok nélkül. De legrosszabb talán pont az, ha olyan dolgon ragad le, ami már elmúlt, ami nincsen.

2021. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, de vannak olyan események, rosszabb esetben egész eseménysorozatok, amik teljesen megtörik az embert mentálisan. Hiába próbál haladni, látszólag akár haladhat is, de a helyét nem találja már utána.
2021. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell haladni?

Miért nem lehet olyan életünk amit szeretnénk?

2021. szept. 2. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Facepalm
2021. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, lehet, élni, de akkor nehezebb lenne mondjuk élni, mert felgyorsult a világ. Ha pedig csak simán az időre gondolsz, akkor azért mert ilyen az univerzum. :)
2021. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!